Thomson 21MH15CL - TX807.
Procesor TMP + pamięć 24c04.
Po włączeniu startowała przetwornica i nic więcej się nie działo. Znalazłem uszkodzoną pamięć. Po zaprogramowaniu nowej pamięci(wsad z elektrody) i skorygowaniu ustawień w TRYBIE SERWISOWYM telwizor sprawny pojechał do klienta. UWAGA; zamiast 24c04 wsadziłem 24c16!!
Po kilku dniach telewizor wrócił. Włącza się ale czarny ekran. Błedy w pamięci. Nowy wsad+regulacja=telewizor sprawny. Po następnych kilku dniach znowu nie można właczyć a jak już wystartuje to nic nie można regulować. Po zaprogramowaniu pamięci tv jak nowy - diała bez zarzutu. Przejżałem płytę pod kątem zimnych lutów i zasilania sterowania. Wymieniłem elektrolity w zsilaniach z odczepów trafa WN. Co może być przyczyną tak częstych błędów w pamięci? Proszę o radę??
PS.: Wymienie jeszcze pozystor i elektrolity w przetwornicy.
Procesor TMP + pamięć 24c04.
Po włączeniu startowała przetwornica i nic więcej się nie działo. Znalazłem uszkodzoną pamięć. Po zaprogramowaniu nowej pamięci(wsad z elektrody) i skorygowaniu ustawień w TRYBIE SERWISOWYM telwizor sprawny pojechał do klienta. UWAGA; zamiast 24c04 wsadziłem 24c16!!
Po kilku dniach telewizor wrócił. Włącza się ale czarny ekran. Błedy w pamięci. Nowy wsad+regulacja=telewizor sprawny. Po następnych kilku dniach znowu nie można właczyć a jak już wystartuje to nic nie można regulować. Po zaprogramowaniu pamięci tv jak nowy - diała bez zarzutu. Przejżałem płytę pod kątem zimnych lutów i zasilania sterowania. Wymieniłem elektrolity w zsilaniach z odczepów trafa WN. Co może być przyczyną tak częstych błędów w pamięci? Proszę o radę??
PS.: Wymienie jeszcze pozystor i elektrolity w przetwornicy.