Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż centralnego zamka w Astrze G

29 Cze 2006 22:32 3434 4
  • Poziom 10  
    Witam.
    Jestem posiadaczem Astry II 2006r. Mam założony do niej alarm. Teraz planuję założyć centralny zamek i elektryczne szyby (niestety tego nie ma w podstawowym wyposażeniu, a moim zdaniem, powinno to być w standardzie). Jest to wersja 5d. Głośniki zamontowane są tylko w przednich drzwiach, nie ma ich w tylnych.
    Czy zakładając centralny zamek i elektryczne szyby można za jednym zamachem przeciągnąć kable do tylnych głośników? Czy może być w tej kwestii jakiś dodatkowy problem? Takie doróbki muszę chyba zlecić serwisowi Opla, nie mogę tego zrobić we własnym zakresie? Może ktoś orientuje się, jaki jest w przybliżeniu koszt takiego montażu?
    Dziękuję z góry za odpowiedź.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Jeżeli autko kupiłeś w salonie opla to napewno, żeby nie stracić gwarancji bedziesz musiał u nich założyć centralny zamek a to napewno wiąże się z większymi kosztami, niż jakbyś założył centralny zamek w jakimś zakładzie i z szybkami to jest tak samo. a kable do głośników to wiadmo że nie problem tylko upewnij się czy radio twoje obsługuje więcej głośników niż dwa, ponioeważ jeśli jest to seryjne radio i jeszcze jakieś proste to może być taka sytuacja, że radio bedzie do wymiany. Najlepiej podjedź do zakładu gdzie montują alarmy i spytaj się ile kosztuje u nich central i szyby a potem jedź do opla, a tam napewno krzykną więcej.
  • Poziom 10  
    Co do radia, to nie mam wątpliwości, że obsługuje 4 głośniki i subwoofer, ponieważ jest to nie radio, a stacja multimedialna. Tylko teraz nie jestem pewien, czy jeśli te tylne głośniki zamontuję omijając salon, to czy mogą mnie pozbawić gwarancji?
  • Poziom 15  
    Jeśli ominiesz salon to mogą pozbawić cię gwarancji i przy jakimś ewentualnym uszkodzeniu np radia nie bedą uznawali Twoich roszczeń. Podjedź i najlepiej dowiedz się dokładnie w salonie