Witam!
Wszedłem ostatnio w posiadanie płyty głównej gigabyte GA-8PE667 ze źle zaktualizowanym BIOS'em.
Przeważnie w takich przypadkach wyjmuję BIOS, wkładam do programatora, programuję - i po problemie.
Tutaj jednak pojawiły się małe schody. Okazało się, że kośc BIOS'u wlutowana jest w płytę główną
. w dodatku w tak wredny sposób że za diabła nie mam pojęcia jak ją wylutować :/.
Mam więc pytanie o to w jaki sposób przeprogramować taki BIOS.
Miałem taki jeden pomysł (ale nie wiem czy słuszny), aby po prostu przylutować druciki do nózek kości BIOS'u (bo to w miarę łatwo mozna uczynić), a następnie drugie końce tych drucików włozyć w podstawkę ZIF programatora. No i w ten sposób zacząć ją programować. Tylko pytanie, czy taki zabieg nie zniszczy mi płyty głownej/kości BIOS'u ? Próbował już ktoś czegoś takiego? A może są jakies lepsze alternetywne rozwiazania tego problemu?
Wszedłem ostatnio w posiadanie płyty głównej gigabyte GA-8PE667 ze źle zaktualizowanym BIOS'em.
Przeważnie w takich przypadkach wyjmuję BIOS, wkładam do programatora, programuję - i po problemie.
Tutaj jednak pojawiły się małe schody. Okazało się, że kośc BIOS'u wlutowana jest w płytę główną
Mam więc pytanie o to w jaki sposób przeprogramować taki BIOS.
Miałem taki jeden pomysł (ale nie wiem czy słuszny), aby po prostu przylutować druciki do nózek kości BIOS'u (bo to w miarę łatwo mozna uczynić), a następnie drugie końce tych drucików włozyć w podstawkę ZIF programatora. No i w ten sposób zacząć ją programować. Tylko pytanie, czy taki zabieg nie zniszczy mi płyty głownej/kości BIOS'u ? Próbował już ktoś czegoś takiego? A może są jakies lepsze alternetywne rozwiazania tego problemu?