Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakie diody do alternatora w felicji

marek310 04 Lip 2006 15:26 2396 8
  • #1 04 Lip 2006 15:26
    marek310
    Poziom 13  

Witam. Naczytałem sie sporo na forum o wymianie i mozliwych skutkach uszkodzenia diody w alternatorze. Wychodzi na to, ze jest uszkodzona, ale czy moze mi ktos powiedziec jakie modele tych diod tam ida? najlepiej symbole i gdzie mozna je dostac, bo w 2 sklepach powiedzieli, ze tylko sa cale mostki.... a nie chcialbym, rozkrecic alternator i dopiero pozniej szukac diody dzieki za odpowiedzi. pozdrawiam

0 8
  • #2 04 Lip 2006 16:42
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 05 Lip 2006 08:50
    marek310
    Poziom 13  

dzieki. tak tez zrobie. ale te male, we wzbudzeniu chyba... co to jest (symbol/ parametry) i od czego pasuje.

0
  • #4 05 Lip 2006 10:26
    diag
    Spec od samochodów

A może bys je sprawdził miernikiem , to tak cieżko?

0
  • #5 06 Lip 2006 09:47
    marek310
    Poziom 13  

ale co mam sprawdzic miernikiem? jaki jest symbol diody?czy na jaki prad jest? tylko ciekawe jak, bo chyba sie nie da.... a co do diod to na 100% jedna jest uwalona, na zrobiee tego mam czas od 17 do 6 rano, wiec nie wchodzi w gre rozkrecanie, sprawdzanie i dopiero szukanie w sklepach diod, bo wszystko jest juz pozamykane... jak ktos sie tym zajmuje, to chyba nie jest problemem powiedziec na jaki prad sa te diody, czy od czego pasuja... szczegolnie, ze przynajmnije u mnie w miescie "diod do skody" jest bardzo ciezko dostac. kolega powyzej napisal (dzieki mu za to), ze pasuja od poloneza, poszedlem do sklepu, kupilem i juz. chodzi mi teraz o wzbudzenie, bo tu alurat nie wiem, jaki prad ma byc, jak tyle bede wiedzial, to mysle, ze diode juz sobie jakas dobiore. rozumiem, ze miernikiem mozna sprawdzic diode, ale zeby jej parametry, szczegolnie spalonej.... nono ciekawe

0
  • #6 06 Lip 2006 10:13
    diag
    Spec od samochodów

Do wzbudzenia daj 3A/400V 3 sztuki.

0
  • #7 06 Lip 2006 12:09
    marek310
    Poziom 13  

własnie o to mi chodziło. dzieki wielkie wszystkim za odpowiedz. temat chyba zamkniety.

0
  • #8 06 Lip 2006 12:36
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 13 Lip 2006 13:50
    marek310
    Poziom 13  

jeszcze tego nie robilem wiec nie wiem, ale jak nie sprawdze, to sie nie dowiem, czy potrafie. co do diod, to sprawdzilem na www.skoda.autokacik.pl,, ale niestyty nei napisali jakie diody sa potrzebne. w zadnym sklepie skody nie dostalem diod do skody wiec kupilem od poloneza. z tego co zorientowalem sie z foto na ww stronie roznia sie troche wyprowadzeniem anody/katody, ale mam nadzieje, ze sobie z tym jakos poradze. skoro innym sie udowalo, to moze i mi sie uda. napisz, jak juz bedzie po wszytskim

0
  Szukaj w 5mln produktów