logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wspomaganie Polo 2003. Gdzie znajdują się bezpieczniki wspomagania?

trabicek 12 Lip 2006 13:02 26199 8
REKLAMA
  • #1 2813126
    trabicek
    Poziom 14  
    Posty: 102
    Pomógł: 5
    Ocena: 41
    Witam.
    Prosiłbym o szybką odpowiedź gdzie znajduje się bezpiecznik od wspomagania elektrycznego w Polo z 2003 roku, oraz rozpiskę pinów przy pompie.

    Dzięki
  • REKLAMA
  • #2 2813367
    diag
    Poziom 29  
    Posty: 1401
    Pomógł: 45
    Ocena: 209
    Bezpiecznik na akumulatorze.Jak pompa?
  • REKLAMA
  • #3 2813409
    trabicek
    Poziom 14  
    Posty: 102
    Pomógł: 5
    Ocena: 41
    Pompa wspomagania KOYO nr VWAG 6Q0423 155AD. Bezpieczniki są ok. Przy pompie na kostce 2-pin jest +12v i masa, na kostce 3-pin jest +12v.

    Co ma być na pozostałych pinach kostce 3-pin i od czego jest brązowa kostka, jakich pomiarów dokonać??

    Problem jest taki że VAG nie komunikuje mi się ze wspomaganiem i świeci cały czas kontrolka.

    Dzięki
  • REKLAMA
  • #4 2814071
    Radeon 24
    Poziom 24  
    Posty: 648
    Pomógł: 66
    Ocena: 191
    Witam!! Do wymiany pompa wspomagania. Typowa usterka przy VW.

    Pozdrawiam!!
  • REKLAMA
  • #5 2814110
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #6 2834846
    trabicek
    Poziom 14  
    Posty: 102
    Pomógł: 5
    Ocena: 41
    Witam
    A czy ktoś rozbierał taką pompę?
    Próbuje się dostać do elektroniki. "Rozpołowiłem" ją ale coś mnie blokuje i nie wiem czy mam na "hama" to otworzyć, czy trzeba coś zrobić??

    Dzięki
  • #7 18057523
    Artek12342
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 17
    Wiesz może gdzie ten bezpiecznik się znajduje ?
  • #8 18059622
    jurekk55
    Poziom 36  
    Posty: 3698
    Pomógł: 182
    Ocena: 1577
    Wymień pompę zanim dojdzie do jakiejś katastrofy, to wspomaganie. Nie jeden próbował naprawiać. Oryginalnie pokrywa alu jest solidnie zaklejona.
  • #9 18062327
    Artek12342
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 17
    Chyba nie o to pytałem, ale dzięki za radę :)

Podsumowanie tematu

✨ W Polo z 2003 roku bezpiecznik wspomagania elektrycznego znajduje się przy akumulatorze. Pompa wspomagania KOYO o numerze VWAG 6Q0423 155AD posiada na kostce 2-pin sygnały +12V i masę, natomiast na kostce 3-pin również +12V. Brązowa kostka jest czujnikiem kąta skrętu. Typową usterką w VW jest uszkodzenie pompy wspomagania, co powoduje brak komunikacji z systemem VAG i zapalenie kontrolki. Pompa jest trudna do naprawy, ponieważ oryginalna aluminiowa pokrywa jest solidnie zaklejona, a próby rozbiórki elektroniki wymagają specjalnej ostrożności. Zaleca się wymianę pompy, aby uniknąć poważniejszych awarii.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA