logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

GDN-27-150-4-SS czy GDN-27-150-4-SC a może GDN-30-100-4-SC

miki098 18 Lip 2006 18:18 1821 8
REKLAMA
  • #1 2831267
    miki098
    Poziom 10  
    Posty: 32
    Ocena: 1
    Który głośnik bedzie najlepszy do suba?
  • REKLAMA
  • #2 2831367
    -ArtuR-
    Poziom 21  
    Posty: 403
    Pomógł: 46
    Ocena: 4
    a moze troche wiecej info?? bo wrozka wyjechala na wakacje...


    wes jakas 27-150 bo 30-100 to nienajlepszy glosnik a czy kupisz wersje SS czy SC to nie ma znaczenia bo parametry sa takie same. Poprostu kup ten co ci sie bardziej podoba....
  • REKLAMA
  • #3 2831663
    mirro1234
    Poziom 23  
    Posty: 634
    Pomógł: 43
    Ocena: 10
    Dużo ludzi robi na 27-150, więc możesz skorzystać z gotowych konstrukcji, których dużo jest na forum.
    30-100-4 to nic pewnego, a patrząc na parametry to zdecydowanie 27-150.
  • REKLAMA
  • #4 2831671
    Gilotyn@
    Poziom 30  
    Posty: 1640
    Pomógł: 94
    Ocena: 15
    najpierw to podaj gdzie to ma grać i mniej więcej co to ma grać itd
  • #5 2832110
    miki098
    Poziom 10  
    Posty: 32
    Ocena: 1
    mi by bardziej pasował 30 bo mam przygotowaną rure o srednicy 30cm i długosci 55cm i tylko ja jeszcze wygłusze na tube

    Dodano po 10 [minuty]:

    czyli miedzy 30 a 27 nie ma zadnej róznicy??

    Dodano po 1 [minuty]:

    jesli chodzi o parametry
  • #6 2832220
    Gilotyn@
    Poziom 30  
    Posty: 1640
    Pomógł: 94
    Ocena: 15
    walec z głosnikiem to nie tuba ludzie!!!!! truba to jest co innego. A nie lepiej zrobić skrzynie pod 27-150-4-XX jest od groma gotowych konstrukcji w dziale DIY
  • #7 2833069
    qscgu
    Poziom 34  
    Posty: 3347
    Pomógł: 161
    Ocena: 50
    no to nie jest tuba i za zle nazywanie grozi tu ostrzezenie. To jest obudowa w ksztalcie walca, nie ma sie co czarowac STX nie ma lekkich membram i ciasnych szczelin dlatego 30-100 sie nie nadaje bo ma za maly uklad magnetyczny [jak na STXa] i do tego dosc duze pole powierzchni. Wiec obudowa BR juz odpada, a jesli by go zamknąc w obudowie zamknietej to jakos by zagral... ale sadze ze bas z niego nie bylby przyjemny tylko męczący, przedluzony..
  • #8 2833104
    miki098
    Poziom 10  
    Posty: 32
    Ocena: 1
    sorka jak juz mówiłem jestem zielony ;) dopiero sie ucze. czzyli lepszy jest 27 tez tak myslałem ten 30 ma mały magnes i ma mniej watt od 27
  • REKLAMA
  • #9 2833132
    Pytong
    Poziom 32  
    Posty: 1944
    Pomógł: 159
    Ocena: 81
    30-100-4-SC
    Czy ja wiem czy taki zły ten głośnik :) Nie wiem, używam go od jakiegos czasu. Nie widze zastrzeżeń zbytnich co do głośnika za 50zł. Nie wiem dlaczego utarło sie takie przekonanie że na tej serii nie można zrobic niczego porządnego. hmmm. Stosowana przeze mnie konstrukcja w obudowie 70l bass refleks, bardzo fajnie potrafi zagrac. Jedyne ograniczenie to niezbyt wysoka skuteczność, co powoduje, ze zdecydowanie fajniej gra gdy go mocniej przyciśniemy :) no i pasmo przenoszenia .. moim zdaniem rzeczywiste 42-4500Hz

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic511365.html

    Pozdrawiam

    Szczerze zapraszam na odsłuch (Kielce), pierwsze wrażenie .. standardowo .. ja pierd .... :D

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru głośnika do subwoofera spośród modeli GDN-27-150-4-SS, GDN-27-150-4-SC oraz GDN-30-100-4-SC. Głośnik 27-150 jest polecany ze względu na lepsze parametry i popularność, co ułatwia korzystanie z gotowych konstrukcji DIY. Model 30-100-4-SC ma mniejszy układ magnetyczny i niższą moc, co czyni go mniej odpowiednim do obudów bass-reflex, zwłaszcza cylindrycznych, które nie są typowymi tubami. Jednakże użytkownik stosujący 30-100-4-SC w obudowie 70 l bass-reflex ocenia go pozytywnie, podkreślając dobrą jakość dźwięku przy wyższej mocy i pasmo przenoszenia od około 42 Hz do 4500 Hz. Wybór między wersjami SS i SC głośnika 27-150 nie ma znaczenia, gdyż parametry są identyczne. Zalecane jest jednak dopasowanie obudowy do konkretnego modelu i uwzględnienie planowanego zastosowania oraz wymiarów obudowy.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA