Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gaz w fabii 1.4 MPI - 2001r.

ziółek 01 Sie 2006 14:18 3312 13
  • #1 01 Sie 2006 14:18
    ziółek
    Poziom 9  

cześć!!

chce założyć gaz w fabii i gdzie pojade do zakładu montującego gaz to każdy mówi co innego: jedni że trzeba gaz sekwencyjny ( o koszcie nie wspomne) bo ponoć na zwykłym może przestać jeźdzć na benzynie i może "strzelać". Inni znów że wystarczy zwykła instalacja ( w granicach 2000 zł) i nie będzie żadnych problemów. Jestem "zielony" w tym temacie i nie wiem co robić. Czy chcą po prostu mnie naciągnąć na instalacje sekwencyjną czy rzeczywiście mogą być prblemy ze zwykłą??
    Pomocy!!!

• #2 01 Sie 2006 15:01
    wojtekryba
    Poziom 32  

silnik czeski czy vw?

• #3 01 Sie 2006 15:14
    ziółek
    Poziom 9  

niestety nie mam pojęcia - wiem że 8 zaworowy i z aluminiowym kolektorem

• Pomocny post
    #4 01 Sie 2006 15:23
    wojtekryba
    Poziom 32  

no to czeski, zamontuj coś dobrego II generacji będziesz zadowolony

dostałes na pw.

• #5 01 Sie 2006 15:51
    ziółek
    Poziom 9  

dzieki za rade!!!
    Proponują mi BRC ale jak czytam to są jeszcze jakieś "modele" tej instalacji. Nie chciałbym się wkopać w coś z czym miałbym problemy.

• #6 01 Sie 2006 16:07
    wojtekryba
    Poziom 32  

zaufaj mnie i im.

• #7 01 Sie 2006 16:20
    momik12
    Poziom 31  

jeśli druga gen.to coś naprawde dobrego.Dodatkowo emulatorAEB cod 465 lub podobny.Wbrew pozorom nie jest to prosty samochód i jeśli instalacja będzie zamontowana niepoprawnie z czasem zapali się tam kontrolka MIL.Ponadto sonda szerokopasmowa stanowi tam dla niewtajemniczonych dość duży problem i sygnał analogowy do sterownika gazowego można uzyskać jedynie z emulatora AEB.

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #8 01 Sie 2006 18:22
    Mireq
    Poziom 13  

momik12 napisał:
    jeśli druga gen.to coś naprawde dobrego.Dodatkowo emulatorAEB cod 465 lub podobny.Wbrew pozorom nie jest to prosty samochód i jeśli instalacja będzie zamontowana niepoprawnie z czasem zapali się tam kontrolka MIL.Ponadto sonda szerokopasmowa stanowi tam dla niewtajemniczonych dość duży problem i sygnał analogowy do sterownika gazowego można uzyskać jedynie z emulatora AEB.

chyba nie doczytales jaki ma silnik. To jest stary czeski silnik bardzo dobry do zagazowania II generacja i zadnych tam dodatkowych emulatorow montowac nie trzeba, za wyjatkiem emulatora sondy lambda zeby ECU mial "ladny" przebieg lambdy przy jezdzie na gazie i emulatora wtryskow...

Dodano po 1 [minuty]:

ziółek napisał:
    dzieki za rade!!!
    Proponują mi BRC ale jak czytam to są jeszcze jakieś "modele" tej instalacji. Nie chciałbym się wkopać w coś z czym miałbym problemy.

Instalka BRC bardzo dobrze sie spisuje w tym samochodzie i jak bierzesz to tylko model JUST (koszt zalozenia ok. 1900PLN), zebys nie wzial modelu BLITZ bo to juz przestarzala centralka (cos pomiedzy I, a II generacja). No i oddaj samochod do gaziarzy co sie znaja na rzeczy, zebys pozniej nie musial do nich jezdzic co tydzien na regulacje...

• #9 01 Sie 2006 18:33
    ziółek
    Poziom 9  

wielkie dzięki za rady - już jestem dużo "mądrzejszy" - jeśli ktoś jeszcze ma jakieś spostrzeżenia to bardzo chętnie poczytam

Dodano po 4 [minuty]:

czy zna ktoś jakieś sprawdzone stacje montujące LPG w Katowicach lub okolicach (Sosnowiec, Mysłowice)??

• #10 01 Sie 2006 19:31
    gazer11
    Poziom 15  

ja osobiscie bym Ci polecil zalozyc reduktor lovato lub landi renzo i dobra i sprawdzona elektronike bingo s4! bedziesz jezdzil bezproblemowo! brc bym nie wtykal tam
    pozdrawiam

• Pomocny post
    #11 01 Sie 2006 20:47
    momik12
    Poziom 31  

Mireq wykazujesz się bardzo dużą nieznajomością tego konkretnego tematu.Owszem silnik jest w porządku,sterownik SIOMOS i system EOBD który tam siedzi nie jest wcale taki głupi i jeśli już upieramy sie przy 2 generacji to emulator OBD2 jest NIEZBĘDNY.Napisz mi proszę skąd wezmiesz sygnał analogowy sondy lambda??bo nie sądzę że z szerokopasmowej przed kat.
    Popieram sugestie bolegi gazer11 na temat sterowników.

• #12 01 Sie 2006 20:53
    ziółek
    Poziom 9  

z tego co się orientuje (pytałem w serwisie skody) jest jedna sonda lamda - jeśli o tym mówicie

• #13 02 Sie 2006 00:26
    Mireq
    Poziom 13  

gazer11 napisał:
    brc bym nie wtykal tam
    pozdrawiam

a dlaczego, przeciez BRC uchodzi za jedna z lepszych firm od lpg i zbiera pochlebne opinie od uzytkownikow...

Dodano po 2 [minuty]:

momik12 napisał:
    Mireq wykazujesz się bardzo dużą nieznajomością tego konkretnego tematu.Owszem silnik jest w porządku,sterownik SIOMOS i system EOBD który tam siedzi nie jest wcale taki głupi i jeśli już upieramy sie przy 2 generacji to emulator OBD2 jest NIEZBĘDNY.Napisz mi proszę skąd wezmiesz sygnał analogowy sondy lambda??bo nie sądzę że z szerokopasmowej przed kat.
    Popieram sugestie bolegi gazer11 na temat sterowników.

a czy wiesz ze te silniki rowniez sa (moze nawet w wiekszosci) z jedna sonda lambda (AZE, AME) i taki ma wlasnie kolega ziółek ?? Wiec sie lepiej zastanow nad swoja znajomoscia "tego konkretnego tematu"...

• #14 02 Sie 2006 01:18
    Kropelka-Bogdan
    Poziom 13  

Jak sam widzisz ZIÓŁEK każdy żyd swój towar chwali. W zasadzie w każdym regionie Polski dominują inne systemy gazowe i jeżeli przyjedzie auto zagazowane np. z Warszawy czy Białegostoku albo ze Śląska to jest problem gdyż w Toruniu niekiedy brak jest warsztatu który ma do tego oprogramowanie. Ja miałem podobny dylemat rok temu kiedy gaz kosztował chyba 1,60 a benzyna 4,70.
    Po tym okresie muszę przyznać że dobrze wybrałem dając sobie zamontować instalację sekwencyjnego wtrysku gazu STELLA firmy ELPIGAZ a oferowano także BRC.
    Otóż system STELLA czy bliźniaczy ELISA (droższy z uwagi na inną listwę wtryskową) nie korzysta z żadnych emulatorów sondy lambda albowiem podstawową zaletą jego jest praca opierająca się TYLKO na pobieraniu impulsów wtryskowych (czas wtrysku i jego początek) z wtryskiwaczy benzyny (to tak w uproszczeniu). Natomiast nie dałem sobie zainstalować emulatora EOBD, którego zadaniem jest usuwanie kodów usterek wynikłych z nieprawidłowości pracy silnika na gazie, co niestety miało miejsce na początku eksploatacji a wynikało z nieudolnej regulacji tej instalacji i wymagało zmiany mechanika choć sama instalacja została zamontowana wzorowo. Gdybym miał zainstalowany ten emulator to nie wiedziałbym że dzieją się jakieś jaja.
    Co do warsztatu montującego instalacje gazowe to radiłbym się nie śpieszyć i zasięgnąć języka. W Toruniu i okolicach solidnych warsztatów gazowych można policzyć na palcach pół ręki a papudraków namnożyło się parę pęczków.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo