Witam!
Ta wiadomość, którą teraz opisze ma na celu ochrone użytkowników komunikatora Gadu-Gadu przed programami typu spyware.
Podczas przeglądania elektrody, dostałem wiadomość od nieznajomej osoby. Sprawdziłem w katalogu publicznym któż to mógł być, ale niestety się nic nie dowiedziałem, ponieważ był tylko numer gg użytkownika.
Przysłał mi wiadomość o następującej treści:
Taka sytuacja już mnie kiedyś spotkała, przypomniałem sobie niemiłe wspomnienia jakie mnie spotkały, dlatego byłem ostrożny i nie klikałem w link.
Po krótkich poszukiwaniach na www.google.pl znalazłem ciekawy artykuł opisujący taką sytuację:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/news8557.asp?d=1&ido=72379&idd=72379&
dodatkowo ciekawa animacja przedstawiająca taki atak:
http://www.antyspyware.pl/atak-drive-by-download.php
Zanim klikniecie w link przysłany przez nieznajomego na gg. Zastanówcie się 2 razy, czy na pewno jest bezpieczny.
Spotkała Was już kiedyś podobna sytuacja?
Ta wiadomość, którą teraz opisze ma na celu ochrone użytkowników komunikatora Gadu-Gadu przed programami typu spyware.
Podczas przeglądania elektrody, dostałem wiadomość od nieznajomej osoby. Sprawdziłem w katalogu publicznym któż to mógł być, ale niestety się nic nie dowiedziałem, ponieważ był tylko numer gg użytkownika.
Przysłał mi wiadomość o następującej treści:
Taka sytuacja już mnie kiedyś spotkała, przypomniałem sobie niemiłe wspomnienia jakie mnie spotkały, dlatego byłem ostrożny i nie klikałem w link.
Po krótkich poszukiwaniach na www.google.pl znalazłem ciekawy artykuł opisujący taką sytuację:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/news8557.asp?d=1&ido=72379&idd=72379&
dodatkowo ciekawa animacja przedstawiająca taki atak:
http://www.antyspyware.pl/atak-drive-by-download.php
Zanim klikniecie w link przysłany przez nieznajomego na gg. Zastanówcie się 2 razy, czy na pewno jest bezpieczny.
Spotkała Was już kiedyś podobna sytuacja?