Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Honda z silnikiem GCV135. Do silnika dostał się olej, czarny dym.

07 Sie 2006 20:22 7349 6
  • Poziom 21  
    Witam !
    Mam problemy z kosiarką Honda z silnikiem GCV135:
    Silnik 4-suwowy górnozaworowy OHV o moc 4,5 KM
    Moment obrotowy 9,7 Nm
    Zużycie paliwa 230 - 313 g/kW/h
    Do silnika dostal się olej, został on dziś oczyszczony, kosiarka odpala, jednak ma problemy, tz. leci czarny dym z niej, wcześniej tez się tak działo ale sporadycznie, no i pierwsze nasuwające mi się pytanie czemu tak się dzieje, oraz jaki powinien być poziom oleju względem wykręcanego wskażnika.
    Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
    Darektbg
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    pierscienie mogly popekac. i olej przedostaje sie do komory spalania, jak rowniez z zaworami moze byc cos nie tak. obroty regularne? strzela? jak nie masz dostepu do czesci to pozostaje ci oddac do serwisu
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witaj
    Przyczyną "kopcenia" kosiarki są spalane pozostałości oleju w silniku (nie wiem jak doszło do zalania olejem), chyba że jest on mechanicznie uszkodzony (pęknięty blok, porysowany cykinder, zużyte pierścienie itp.) i olej stale dostaje się do kosiarki. Może być również za wysoki poziom oleju. Poziom oleju możesz sprawdzić na bagnecie (ślad oleju jest na jego końcu) jeśli jest on wykręcany w pionie, natomiast jesli otwór kontrolny poziomu oleju masz w poziomie (z boku bloku silnika) to nadmiar oleju wyleje się przez niego. Poziom oleju sprawdzamy w kosiarce usytuowanej na wmiarę poziomej powierzchni.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Witam !

MixeRaV napisał:
    Witaj
    Poziom oleju możesz sprawdzić na bagnecie (ślad oleju jest na jego końcu) jeśli jest on wykręcany w pionie

To wiem, tylko dokąd ma być jego wysokość, tz. pare pierwszych cm. na wskażniku jest część chropowata, a póżniej gładka.

Dodano po 3 [minuty]:

elektryk1e napisał:
    obroty regularne? strzela? jak nie masz dostepu do czesci to pozostaje ci oddac do serwisu

Obroty regularne, raz się zadażyło, że kosiarka strzeliła.

Pozdrawiam
    Dareltbg
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    W twoim bagnecie część chropowata wskazuje zakres prawidłowego poziomu oleju. Jeśli kosiarka jest dotarta zalecam utrzymywanie poziomu poniżej połowy tego zakresu. Jeżeli jest ona używana przy dużych pochyłościach terenu (wykaszanie górek, rowów, brzegów, nasypów itp.) to również odpowiedni będzie niższy poziom oleju.
    Sprawdź czy twoja kosiarka nie "bierze" za dużo oleju.
    Proponuję również wyczyszczenie (jesli jest zaolejona to przemycie w nafcie/bęzynie) ew. wymianę świecy.
    Powodzenia
  • Poziom 21  
    Witam !
    -Olej wymieniony
    -Świeca przemyta

Silnik chodzi jednak jest dużo słabszy, zobaczymy co się będzie działo w biegiem czasu.
    Dziękuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam
    Darektbg
  • Poziom 10  
    sprawdz czy przypadkiem nie dokreciles czegos za mocno

pozdrawiam