Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mam problem ze sprzętem UNITRA

Tiger86 09 Aug 2006 11:54 2555 14
    Tiger86
    Level 10  
    Witam wszystkich od wczoraj jestem posiadaczem 2 segmentów do wieży UNITRA i nie wiem jak to połączyć z moim wzmacniaczem.Jeden segment jest to radia i jest tam wyjście z 5 pinów a pozostałe wiem do czego służą, drugi segment jest to odtwarzacz kasetowy i tez mam wyjście na 5 pinów oraz 4 wyjścia na czincze 2 opisane INPUT a drugie OUTPUT i posiadają one jeszcze opis L i R domyślam sie ze to sa kanały ale do czego one służą ???? :cry: z góry dziękuje za pomoc wszystkim.....
    POZDRAWIAM
  • Helpful post
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam Nowego Kolegę
    Proponuję podać oznaczenie sprzętu :P
    L/R - prawy i lewy (lub odwrotnie :D ), INPUT/ wejście, OUTP/ wyjście.

PS. Popraw tytuł postu (regulamin).
    Tiger86
    Level 10  
    Witam.Jeden sprzet to TUNET STEREO HiFi AS206S FAUST a drugi to STEREO CASSETTE DEAC M7020 a do czego słuza wtedy te 5 pinowe wtyczki .... ???CZyli w teori moge podłaczyc głosniki pod te wyjścia na czeki...??

Dodano po 4 [minuty]:

Jeszcze jedno warzne pytanie czy ja musze podłaczyc wzmacniacz pod tego "kaseciaka" bo cos mi sie zdaje ze on ma w sobie wzmacniacz ..... ????
  • Helpful post
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Kaseciak nie ma wzmacniacza na głośniki, ma wyjście na słuchawki. Pobierz schematy i będziesz wiedział jak to podłączyć, jak co to dodam Ci punkciki na ich pobranie :P .
    Lub podaj maila na pw/ prześlę.
  • Helpful post
    PiotrMikler
    Level 16  
    Witam
    Oj obawiam się że ten kaseciak nie ma wzmacniacza więc musisz go podpiąć pod wzmacniacz i do wzmacniacza kolumny.
    Te 5-cio pinowe wtyczki to tzw. DINy, kiedyś używane do łączenia sprzętu audio, w tej chwili już w audio nie stosowane. Lepiej to wszystko połączyć czinchami. L i P Out w magnetofonie do L i R Tape IN we wzmacniaczu.
    Powodzenia
    Tiger86
    Level 10  
    A jak mozna przerobić te DINy na czincze...??? czy mam ktoś jakieś schematy czy coś w tym styli .... ??? w razie co mój mail to dj_tiger86(malpa)wp.pl
    A jak najlepiej podłaczyć tuner radiowy i kaseciaka do wzmacniacza ..... ???? Jaki wzmacniacz był by najlepszy to tego mojego zwstawu .... ???
  • Helpful post
    DJKompot
    Level 26  
    Odkręcasz obudowe i tak: Jeśli to Diny Z wy. L i R to mają 3 kabelki.Mase masz albo na blaszce (taki okrąg z metalu nie umiem inaczej wytłumaczyc) albi na środku czyli na 3 dziurce. 1 i 2 to wy kanałów.Chcesz czinchy to tak:
    Montujesz w oburowie te wejścia znajdziesz je w sklepie elektronicznym.Z środkowej dziurki będzie wychodzic drucik czyli jeden kanał a blaszka z zewnątrz to masa.Tak samo z drugim tylko do środka dajesz drugi kadał a masę poprzedniego łączysz z tą.Powinieneś się domyślec o so mi chodzi ale lepsze rozwiązanie to kupic lub zrobic przejście.Wtedy łącztsz tak jak ma Din zamontowany w obudowie wtyczkę i łączysz do czinchów tak jak pisałem.Powinno działc.Co pisze przy Dinie?Może byc to wy. PHONE?!

Pozdrawiam

P.S Dołączam rysunek przejśc.M- masa, L i R - kanały.
    Tiger86
    Level 10  
    Dieki wielkie ten rysunek napewno mi poże to wykonac ..... w tych DINACH wyże wykozystać 1,3i 5 pin.....????
  • Helpful post
    DJKompot
    Level 26  
    Nie wiem o co ci chodzi.wysyłam kolejny rys.Ja miałem tak podpięte pod wzmaka.Kolega jeden mówił że te DINY są nie używane ?! Nie zgadzam się, są w wszelkiego rodzaju keybordach jako transmitery MIDI :D. Ale też powoli zastąpia Dina USB:|

Pozdrawiam:D
    DJKompot
    Level 26  
    Sorki ale ciekaw jestem czemu u mnie tek jest?
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Witam

Tak jak narysowałeś to sie podłącza kabel mono, nagrywanie-odtwarzanie. Możesz mieć tak podłaczone jeśłi Twój sprzęt to jakaś samoróbka i ktoś sobie podłączył DIN-a po swojemu. Standart jest taki jak napisałem.

DIN 5 stykowy ma możliwosc w jednej wtyczce puścić sygnął w dwie strony: nagrywanie-odczyt.

i tak nóżki 1, 4, 2 to nagrywanie: kanał lewy, kanał prawy, masa
    Nózki 3, 5, 2 to odtwarzanie : kanał lewy, kanał prawy, masa

W poprzednim poście pomyliłem sie - właściwe nózki to 3,5,2

Pozdrawiam
    Tiger86
    Level 10  
    mój wzmacniacz to AudioMagie PA-2042 P.A. AMPLIFIER czy wogóle cos na tym seztawie bedzie działac .... ????
    PiotrMikler
    Level 16  
    Wiesz co, super by było gdybyś wlnął fotki wszystkich twoich elementów (tylnych ścianek) wtedy było by bardzo łatwo napisać mi jak to masz podłączyć. Mielibyśmy ułatwione zadanie!
    krisdorot
    Level 11  
    Witam
    niewiem po co tyle zachodu - te przeróbki, przecież można kupić za grosze przejściówki tych wtyczek