Choć na SONY po latach reaguje tak :sm10:
to :Gwarancja.....
gwarancja na kinol(po15 latach jak niegrzebany płaci się tylko za wymianę)
sprawność kineskopu(maskowy nigdy tego nieosiągnie) co wiąże się z głębią koloru, przyglądnijcie się:
- jak w studio siedzi ktoś w czarnym ubraniu - w sonce widać kołnierz, kieszenie, itp , na innych TV tylko czerń
- w serialach jak jest białe tło (ściana) na sonce widać cienie - przejścia szarości na innych tylko biel
- TV analog/cyfra - na analogu obraz jest naturalny , przejścia kolorów i szarości są płynne - biała ściana płynnie przechodzi w szarość
na cyfrówce (100Hz) obraz jest cukierkowy biała ściana jest pocięta na paski o różnej szarości jak z komputera z podłą kartą VGA , a po podłączeniu cyfrówki pod tuner cyfry - to dopiero horor , dwukrotne przetwożenie i uśrednienie barw - obraz niewiele odbiega od VGA 8 bitów
- na koniec obraz normalny lub 16/9 żadna z telewisji nieplanuje zmiany w najbliższym czasie, to po jakiego

męczyć wzrok do codziennego ogłądania a tylko czasami obejżeć coś z DVD (jak muj sąsiad się napalił - codziennie przez miesięc coś oglądał z DVD , a teraz cytuje:" kur.. po ch.. kupiłem te gu... jak pogody ku... niemoge normalnie zobacz, nim pier....... zdążę przełączyć, (rozciąganie) to już niepokazują temperatury") a telewizor każdemu się znudzi i po czasie trzeba go zmienić
- co do naprawiania :"(Naprawiam je 5 razy czesciej niz Panasonika czy Sanyo)" to sonek jest na rynku chyba najwięcej i najczęściej kupowane, wzięło się to jeszcze z czasów PEWEXa za zielone, spod lady i najleprze, tak jak Technics czy Panasonic, w statystyce po rubinach i jowiszach.
PYTANIE: Czy ktoś widział w profesionalnej pracowni reklamowej , czy studiu plastycznym(a nawet w studiach TV) monitory inne niż z trinitronem?