Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESI652X -kapie woda pod spodem

13 Aug 2006 19:24 3382 6
  • Level 11  
    Problem jak w temacie. Ponieważ jest to model pod zabudowę to dostęp jest raczej nieciekawy, ale po zdemontowaniu klapki przy podłodze widać wyraźnie że ze zmywarki kapie tak mniej więcej na samym środku.Według mnie nie jest to przeciek po drzwiach ani z drzwi tylko z samego urządzenia. Zmywarka zmywa normalnie ,nie zawiesza się,nie wyłącza.Niby wszystko ok. tylko to kapnie.
    Z moich obserwacji (lezałem koło niej 45 minut) wynika że kapanie występuje podczas wypompowywania wody nie zaś przy jej pobieraniu.Sprawdzałem to kilkakrotnie na tzw."opłukiwaniu".
    Ponieważ dużą radość sprwiłoby mi uporanie się z tym problemem samemu, proszę wszystich bardziej doświadczonych w tej tematyce o pomoc
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 13  
    "Odpłukiwanie" to mycie czy wylewanie wody? Jak mycie to może być uszkodzony uszczelniacz pompy myjącej, jak przy wylewaniu wody uszkodzona może być pompa wylewowa, może być także być nieszczelność na wężach.
  • Level 13  
    Witam.
    Ja bym stawiał na oringi w pompie.
    Koszt ok15zł za sztukę.
    Pozdrawiam.
  • Level 11  
    meb wrote:
    "Odpłukiwanie" to mycie czy wylewanie wody? Jak mycie to może być uszkodzony uszczelniacz pompy myjącej, jak przy wylewaniu wody uszkodzona może być pompa wylewowa, może być także być nieszczelność na wężach.

miałem na myśli ten najkrótszy program zapobiegający przysychaniu naczyń
    kapie ewidentnie podczas wypompowywania
    jeśli to oringi dam radę sam się z tym uporać czy potrzebny serwis
  • Level 11  
    Mam prośbę do szanownych użytkowników o podzielenie się jakimś rysunkiem ,który rzuciłby mi trochę światła na sprawę tych uszczelek w pompie odływowej. Chcę poprostu zobaczyć czy sam sobie z tym poradzę.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich pomocnych
  • Level 39  
    Poprostu wymontuj tą pompę i ją rozmontuj, to nie powinno być aż tak skomplikowane.

Pozdr
    Adam
  • Level 11  
    Dziękuję wszystkim za rady . To faktycznie były oringi. Wymieniłem sam bez większego problemu. Temat uważam za zamknięty