Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat i dekoder SAMSUNG czasem gubią sygnał

13 Sie 2006 20:55 2880 5
  • Poziom 2  
    Witam szukam pomocnej dłoni. A mianowicie mam polsat cufrowy i od czasu do czasu gdy zawieje jakiś wiaterek to zaczyna wyskakiwać komunikat "szukam sygnału". Poprzednio miałem spory czas wizje jeszczzze kiedys i niebyło takiego rodzaju zdarzeń. A mam dekoder SAMSUNGA. Zapomniałem dodać ze gdy zacznie padać deszczyk to sprawa zaczyna się komplikować iż niemam żadnego programu i znowu "szukam sygnału". artwie się tym bo niewiem co będzie zimą jak snieg spadanie. Proszę dobre dusze na tym forum o pomoc :?::?::?::?::?:
  • Poziom 14  
    Witaj,

na 99% masz zle dostrojoną antenę (byc moze jest to wina czasu jak długo stoi na dachu mogło nastąpić rozregulowanie m.in. pod wpływem czynników atmosferycznych typu wiatr) rada: dotroic antene. Mozesz miec uwalony konwerter: trzeba wymienić, możesz mieć zbyt małą czaszę: rada: zainstalować 85 cm... itd... ale osobiście stawiam na regulację z przyrżądem...

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Jeśli podczas deszczu nie ma sygnału to wymień konwerter (cena ok 30PLN). Też miałem kiedyś taki problem i wymiana konwertera pomogła.

Ustawienie anteny najlepiej sprawdzić miernikiem albo tunerem analogowym.

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Witam.
    Polecam kolejność postępowania:
    1. Oczywiście należy zacząć od sprawdzenia stanu anteny (luzy, zniekształcenia) oraz prawidłowego ukierunkowania na satelitę (wskaźnikiem w tunerze, miernikiem tzw. Sat Finder, lub tunerem analogowym).
    Przy okazji sprawdź stan podłączenia kabla do konwertera i umocowanie kabla.
    2. Sprawdzenie czy na kierunku satelity np. nie wyrosły jakieś gałęzie drzew - kąt ok 30 stopni od poziomu.
    3. Jeśli masz antenę po Wizji, to jest za mała do Polsatu.
    cytat:
    Do prawidłowej pracy dekodera niezbędna jest dobrej jakości instalacja antenowa, zawierająca:
    - antenę o minimalnej średnicy 70 cm,

A szczególnie że mieszkasz przy granicy wschodniej polecam najlepiej 85 cm np Corab-a. Będzie się to wiązało również z wymianą kiepskiej jakości uchwytu murowego do mocowania czaszy.
    4. W ostateczności wymiana konwertera i/lub kabla.
  • Poziom 2  
    Witam!!!

Antenę mam nową kabel też wymieniłem, fachowiec z miernikiem też był więc pozostaje konwerter.. Napiszę co z tego wyniknie....
    :arrow:
  • Poziom 12  
    Jak możesz to pożycz od kogoś tuner podłącz i sprawdź ,miałem ten problem winę ponosił tuner