Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka pytań odnośnie Polsatu Cyfrowego

Renton 28 Cze 2008 09:07 2078 5
  • #1 28 Cze 2008 09:07
    Renton
    Poziom 12  

Mam problem ze złapaniem sygnału - tzn nie łapie NIC.
    Dostałem w prezencie zestaw talerz, konwerter i dekoder SAMSUNG DSB-S305G.

Antene ustawiałem mniej więcej wzorem innych których na bloku mam z milion i NIC nawet najmniejszego drgnięcia sygnału.

Może to kabel?
    Mam zwykły kabel z miedzianym ekranem chwilę wcześniej wypiąłem go z anteny zwykłej - nie ma żadnych przebić i jest git. Ale może to ten ekran? Wogóle to ekran też się połącza?

Konwerter i dekoder?
    Jest możliwość sprawdzenia czy konwerter jest dobry domowym sposobem - miernikiem?
    To samo dekoder - wydaje mi się jakoś za ciepły nieopodal wejścia antenowego ...

Proszę o jakąkolwiek pomoc!

0 5
  • #2 28 Cze 2008 09:57
    Dioda2
    Poziom 9  

Witam
    ja proponuje najpierw dekoder podłaczyc np. u sasiada tam gdzie ma antene juz ustawiona zobaczysz czy jest wszystko ok z dekoderem
    ekran kabla tez sie podłancza pozatym aby sygnał satelitarny złapac trzeba bardzo dokładnie ustawiac antene bo ruch o niecały centymetr w jedna i druga strone powoduje zanik sygnału
    a jak chcesz sprawdzic konwerter to najlepiej zainstalowac go na ustawionej antenie i zobaczyc czy jest z niego sygnał
    Pozdrawiam:)

0
  • #3 28 Cze 2008 18:09
    Mir
    Poziom 25  

Sadząc po twoim opisie najlepiej bedzie zawołać kogoś doświadczonego ,i nie mam tu nic złego na myśli ,jeśli zrobisz zwarcie nie świadomie mozesz uszkodzić tuner .Często lepiej stracić i ze spokojem poczekac na pewny efekt niz kombinowac i sie pogrążyć.
    Równiez moge dodać ze ustawienie na chybił trafił czyli metodą ręczną jest dośc kłopotliwe i nieprecyzyjne ,zwłaszcza nie doświdczonej osobie ,pewnie jest ustawić to na przyrząd .Teraz Będzie dobrze a przy deszczu zacznie sie ciąć .

0
  • #4 29 Cze 2008 06:56
    radiolatarnia
    Poziom 17  

Witam podejrzewam że kolega ma najmniejszą standardową czaszę. To zdecydowanie utrudnia wyszukiwanie sygnału. Ponadto pomiar sygnału za pomocą dekodera jest utrudniony ponieważ miernik w tunerze działa z opóźnieniem i można łatwo zgubić sygnał. Dobrze jest kupić taki niedrogi miernik podpinany do konwertera.
    http://www.sat.net.pl/0sklep/product_info.php/cPath/29/products_id/48
    Zdecydowanie skuteczniejszy i ma dodatkowo jeszcze wskaźnik akustyczny więc nie trzeba aż tak bardzo się rozpraszać. Pokazuje on w czasie rzeczywistym więc można bardziej zdecydowanie regulować. Pamiętaj też aby podczas dokręcania uchwytu cały czas kontrolować sygnał gdyż każde przekręcenie śrub kluczem zmienia kierunek anteny, dużo osób tutaj popełnia błąd. Dodatkowo może się przydać w przyszłości do innych regulacji.

0
  • #5 29 Cze 2008 09:17
    Elmont
    Poziom 23  

A ja bym zapytał najpierw czy jest aktywna karta /opłacony abonament/
    puźniej sprawdzić dekoder u sąsiadów ,następnie brać się za montaż
    całego zestawu tuner-kabel-konwerter-antena.

0
  • #6 04 Lip 2008 17:49
    Renton
    Poziom 12  

Dzięki!
    Po wymianie kabla na nówkę - ustawianie anteny zajęło mi 10 min! Wzorując się pozostałymi antenami w bloku!
    Pozdro

0