Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Doradzcie jaki kupić SUBWOFER

16 Sie 2006 22:20 3046 33
  • Poziom 9  
    witam..wlasnie sie rozgladam za subwoferkiem do mojego samochodzika i niewiem na jaka firme sie zdecydowac i jakie bedzie brzmienie..oczywiscie mi nie chodzi o jakies glosniczki typu ALPHARD bo to jest szmelc.. co myślicie o takich firmach jak:
    MAGNAT
    PIONEER
    JBL
    a moze cos innego doradzicie..pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Rockford Punch to jest górna pułka
  • Poziom 9  
    leeonP.H.U napisał:
    Rockford Punch to jest górna pułka

ale w jakiej cenie takie cos leci
  • Moderator CarAudio
    Ile chcesz wydać? i jaki masz wzmacniacz?
  • Poziom 42  
    mowie od razu ze suby pioneera sa przeznaczone do powolnych bitow takich jak hh czy rnb

magnat to juz nie jest to co kiedys mozesz sie zainteresowac przetwornikami takimi jak jl audio (troche drozsze ) , rainbow, polk audio , power bass zmiescisz sie w 500 zloty z kadym z tych glosnikow
  • Poziom 34  
    podaj ile chcesz przeznaczyc na to i nie mow ze to alphard jest szajs... bo tak naprawde alphard ma kilka seri badziewnych troche seri srednich i troche seri swietnych np CW LW
  • Poziom 29  
    pyszczek007 napisał:
    witam..wlasnie sie rozgladam za subwoferkiem do mojego samochodzika i niewiem na jaka firme sie zdecydowac i jakie bedzie brzmienie..oczywiscie mi nie chodzi o jakies glosniczki typu ALPHARD bo to jest szmelc.. co myślicie o takich firmach jak:
    MAGNAT
    PIONEER
    JBL

Alphard to szmelc??A z kad wiesz miales jakis przetwornik albo wzmacniacz tej firmy?Wiele osób startuje na tym sprzecie w DB dragu i wygrywa wiec nie mów ze to szmelc.
  • Poziom 9  
    Alphard jest firmą , która ma na swoim koncie trochę potknięć (jak każda zresztą) . Jednakże zrobili kilka bardzo udanych głośników.
    Moja zasada ''Nie słuchałeś nie wypowiadaj się''
  • Poziom 18  
    mike21 napisał:
    pyszczek007 napisał:
    MAGNAT
    PIONEER
    JBL

Alphard to szmelc??A skąd wiesz miales jakis przetwornik albo wzmacniacz tej firmy?Wiele osób startuje na tym sprzecie w DB dragu i wygrywa wiec nie mów ze to szmelc.

dobrze ze dopisales ze wygrywaja w dbdragu hehe sorry ale jak dla kogos pierdzenie, cisnienie bez kontroli jest satysfakcjonujace to rzeczywscie na sprzecie alpierda moze zbudowac sprzet na dbdrag, ale nie do sluchania na codzien.
  • Poziom 34  
    a slyszales? watpie, przykladowo LW800 jest bezkonkurencyjny w swojej cenie 28zl. Seria CW jest bardzo udana - ta starsza, a do DB drag to te najlepsze modele sa najbardziej udana, cisnienie bez kontroli? wiesz o czym piszesz? to czy bas jest kontrolowany zalezy od skrzynki i wzmacniacza a juz najmniej od glosnika
  • Poziom 18  
    qscgu napisał:
    a slyszales? watpie, przykladowo LW800 jest bezkonkurencyjny w swojej cenie 28zl. Seria CW jest bardzo udana - ta starsza, a do DB drag to te najlepsze modele sa najbardziej udana, cisnienie bez kontroli? wiesz o czym piszesz? to czy bas jest kontrolowany zalezy od skrzynki i wzmacniacza a juz najmniej od glosnika

tak nie tylko slyszalem tylko mialem takiego lw. no to ladnie zes wyjechal: konkurencja przy 28 zl. no sorry ale o czym do mnie rozmawiasz, jesli ktos nigdy nie slyszal czegos lepszego to oczywiscie mu przypasi alpierd, ale posluchaj sobie jl albo it w zamknietej i porownaj brzmienie nawet najlepszego alpierda to zobaczysz co to muzyka hahaha
  • Poziom 29  
    norti napisał:
    qscgu napisał:

tak nie tylko slyszalem tylko mialem takiego lw. no to ladnie zes wyjechal: konkurencja przy 28 zl. no sorry ale o czym do mnie rozmawiasz, jesli ktos nigdy nie slyszal czegos lepszego to oczywiscie mu przypasi alpierd, ale posluchaj sobie jl albo it w zamknietej i porownaj brzmienie nawet najlepszego alpierda to zobaczysz co to muzyka hahaha

Ale jest jeszcze jeden wazny element cena heha ty z czym wyskoczyles z JL ? heh ze unas ceny sa kosmiczne to nie znaczy ze to najlepszy sprzet jest duzo lepszych.To moze sie pochwalisz co masz takiego?

P.s a moze poprostu miales kiepska skrzynie i wzmak dlatego taki efekt?
  • Poziom 34  
    do norti:
    heh ale mowisz jakbys nie slyszal ani tego ani tego... mialem okazje posluchac ostatnio tego glosnika:
    Alphard WS 1209
    Zero mulenia, ten glosnik jest bardzo szybki, i zaden glosnik ~350zl nie ma z nim szans nawet w jakosci brzmienia, odpowiednio zaaplikowany jest w stanie rozniesc samochod, Lanzar 12" max nie ma z nim szans... Glosnik ma rownierz kopa... potrafi niezle zgiąć mostek, co do jakosci to nie uslyszysz roznicy miedzy tym a JL audio, a juz tym bardziej przy subniskich dzwiekach... wraz z odległością od pasma 2-4khz nasz słuch staje się mniej wrażliwy... Wiem jak gra JL audio... nie przekonasz mnie tak plytkimi argumentami
  • Poziom 18  
    nova mds 08,
    haha to moze teraz sam napisz co masz u siebie oraz co bedzie lepszego jesli chodzi o brzmienie od 10w0 buahah, alpierd? kocham ludzi zakochanych w takich firmach co nie dadza sie przekonac ze sa lepsze przetworniki.
  • Poziom 19  
    Proponuje zajżeć na stronę firm które zajmują się profesjonalnie nagłaśnianiem samochodów. Jakoś nikt nie pisze o wyższości ALph(coś tam) nad JL czy ROCKFORD. Może oni nie wiedząże są tak tanie i świetne głośniki wszystkich zwolenników badziewia za 50 zł za głośnik niskotonowy odsyłam do tych firm niech ich oświecą, a będziemy mieli rewolucję. Ja zamiast wydawać ok 2000 zł nagłośnienie swojego samochodu wolał bym wydać 300zł i być tak samo zadowolonym.

A teraz 2 przysłowia jak że trafne i sprawdzone:
    " Nie pomogą szczere chęci z g...... bata nie ukręci"
    " Tanie mięso to psy jedzą"
    Pozdrawiam
  • Moderator CarAudio
    Ja dzisiaj dostałem BSW104II i zaaplikowałem go w 26l@38hz napęd GTA470(200W RMS tylko na suba) autko VW T4 Multivan. MATKO JEDYNA co on w nim wyprawia normalnie szok.Bas jest dość niski ,może nie ma najwięcej "mięcha"(może przez to ,że wymagane jest 33l) ,ale największą zaletą jest szybkość(zero przeciągania).Kusiła mnie 12" albo nawet 15" ale nie chciałem wymieniać wzmaka i postanowiłem kupić 10" i całe szczęście bo wyobrażam sobie co robi taka 15" w aucie -normalnie masakra.Słuchałem 15" ale w 34m^ pokoju i grała podobnym basem tzn charakter dźwięku podobny ,ale potęga oczywiście większa. Testowałem swoją 10" w aucie z godzinę temu ,a uśmiech do teraz mi nie schodzi z twarzy :-).
  • Poziom 29  
    norti napisał:
    nova mds 08,
    haha to moze teraz sam napisz co masz u siebie oraz co bedzie lepszego jesli chodzi o brzmienie od 10w0 buahah, alpierd? kocham ludzi zakochanych w takich firmach co nie dadza sie przekonac ze sa lepsze przetworniki.

heh no ja ide troche w innym kierunku niz jakosc dzwieku i kupuje sprzet w innym celu 2 sztuki Earthquake Magma 15" chociaz jak bym je wsadzil w skrzynie zamkniete tez bym uzyskal dobra jakosc. :wink: ale mi o to nie chodzi :D
  • Poziom 34  
    ale panowie nie wiecie jak to jest... jest spora grupa maniakow... wiem bo mam na osiedlu Paru takich! Rozumiecie oni nie kupią nic innego np jak JBL bo dla nich to bedzie gorzej grało bo jest tańsze... nie wazne jaki im bym glosnik przyniosl czy lepszy niz ich JBLe czy gorszy zawsze powiedzą ze bedzie gorzej grał bo nie jest markowy... niestety na cenie swiat sie nie konczy, jakby alphard zaczął - bo teraz to juz co innego - od sprzedarzy glosnikow za wysokie ceny to tez znalazla by sie grupa osob ktora zaczelaby je wychwalac pod niebiosa bo firma i drogie glosniki to muszą byc dobre... jest jeszcze dosc spora ludzi ktorzy sluchają wlasnie takich maniakow, zaczynają od drogiego sprzetu i wszystko co jest tansze musi byc gorsze...
    norti: proponuje posluchac jeszcze wagonu głosnikow roznych firm a nastepnie zacząc sie wypowiadać na temat ich jakości i stosunku jakość/cena bo jak narazie wiedzą nie zaswieciłes...
  • Poziom 18  
    qscgu napisał:
    ale panowie nie wiecie jak to jest... jest spora grupa maniakow... wiem bo mam na osiedlu Paru takich! Rozumiecie oni nie kupią nic innego np jak JBL bo dla nich to bedzie gorzej grało bo jest tańsze... nie wazne jaki im bym glosnik przyniosl czy lepszy niz ich JBLe czy gorszy zawsze powiedzą ze bedzie gorzej grał bo nie jest markowy... niestety na cenie swiat sie nie konczy, jakby alphard zaczął - bo teraz to juz co innego - od sprzedarzy glosnikow za wysokie ceny to tez znalazla by sie grupa osob ktora zaczelaby je wychwalac pod niebiosa bo firma i drogie glosniki to muszą byc dobre... jest jeszcze dosc spora ludzi ktorzy sluchają wlasnie takich maniakow, zaczynają od drogiego sprzetu i wszystko co jest tansze musi byc gorsze...
    norti: proponuje posluchac jeszcze wagonu głosnikow roznych firm a nastepnie zacząc sie wypowiadać na temat ich jakości i stosunku jakość/cena bo jak narazie wiedzą nie zaswieciłes...

qsguc: nawzajem, wsadzaj sobie te alpierdy i ciesz sie z ich "jakosci" buahaha, ale nie wmawiaj tego innym
  • Poziom 29  
    norti napisał:
    qscgu napisał:

qsguc: nawzajem, wsadzaj sobie te alpierdy i ciesz sie z ich "jakosci" buahaha, ale nie wmawiaj tego innym

Widze ze jestes ograniczony tylko di JL audio heh i pewnie jest to jedyny glosnik który slyszales skoro sie tak jarasz jakoscia a porównaj go DLS,Focal,Diego, nawet do infinity,alpine które zagraja duzo lepiej niz to co podales a teraz cos z mocniejszych jak Resonans Engineering wszystkie modele Adire Audio,Ascendant Audio,Digital Designs,Orion i wiele wiel innych ale pewnie jeszcze nie slyszales o tych firmach :wink: A co do Alpierda potocznie mówiac jak juz ktos wspomnial dobry stosunek jakosc/cena i niektóre modele naprawde udane.
  • Poziom 21  
    no to fajnie masz :D tez chcialbym takie glosniki za free dostawac.

ma kopa i to niezłego, a czym go napedzasz ??

co do jakosci to sie niezgodze, pozniewaz gra naprawde dobrze.

Pozdrawiam Jacek
  • Poziom 29  
    15jacek15 napisał:
    no to fajnie masz :D tez chcialbym takie glosniki za free dostawac.

ma kopa i to niezłego, a czym go napedzasz ??

co do jakosci to sie niezgodze, pozniewaz gra naprawde dobrze.

Pozdrawiam Jacek

hmm no dla ciebie bardzo dobra dla mnie srednia. Zamontowalem go koledze w seacie a wzmak to jedno kanalowy PIONEER gm 7100 jak dobrze pamietam heh i powiem ze potrafi ruszyc blacha : ale alpierd CW LW o którym jest mowa zagra mocniej i lepiej. Pozdrawiam!!!
  • Poziom 34  
    no i znalazla sie jednak jedna powazna osoba ktora slyszala tego CW... Meczy mnie kazdy post typu
    "oczywiscie mi nie chodzi o jakies glosniczki typu ALPHARD bo to jest szmelc"
    ludzie za przeproszeniem g*wno wiedzą przeczytali posty kolejnych mądrali ktorzy nie mieli do czynienia z ta firma i juz maja wyrobione zdanie... Boże to by trzeba bylo zmienic na tym forum... licząc srednio co tydzien przybywa jeden mądrala ktory chwali sie super firmowym sprzetem a wszystkie inne glosniki sprowadza do roli popielniczki... no coz trzeba z tym walczyc i moze kiedys sie uda
  • Poziom 29  
    Przeciez ten madrala nic ciekawego nima heh a teraz do kola który mówil ze wszystkie auta robione sa na bazie Jl-audio i rockforda heh jakos ostatnio zauwazylem ze wiecej jest aut na bazie DLS,Morel ciekawe dlaczego? :lol:

do norti ;
    A moze wzmacniacz BOSHMAN 990 ATX tez jest kiepski? :lol Bo to boshman co?
  • Poziom 42  
    jesli chodzi o tego boshmana 990 atx jest dosc dobry ma spore mozliwosci z glosnikami o mocy rms 400-600 w robi co chce,tylko jego wada sa zimne luty ktore powoduja brak przewodnictwa i moglo by byc lepsze chlodzenie ,ale zawsze w razie czego mozna taki wzmak wyreklamowac moim zdaniem jest godny uwagi sam chetnie bym kupil ale czekam az sie pojawi na allegro:)

jesli chodzi o alpharda z serii Lw glosnik swojego czasu byl bezkonkurencyjny w swoim przedziale cenowym dla wielu moze to nie prawda ale tak bylo:)
  • Poziom 12  
    ja mialem kiedys Alpharda SW1203A i powiem wam, ze mnie sie on podoba moze dlatego, ze bylem mlody i lubilem jak mi "klate gniotlo" jak dla mnie to wykop to on mial galanty. Teraz mam BSW154 i jak tylko kupie CARPOWERA (wzmacniacz) to sie chyba posikam ze szczescia :)
  • Poziom 9  
    panowie przeczytalem wasze uwagi na temat glosnikow i jeszcze bardziej niewiem co mam kupic..ja chce przeznaczyc na glosniczek jakies 300zl. chyba ze wychacze na allegro uzywke to do 150. wzmacniacz jakim bede glosniczek napedzal to buachmann ktory ma jakies 180W RMS z ktorego jestem zadowolony gdyz predzej napedzalem nim tube JBL i powiem ze roznosilo mi samochodzik..

Dodano po 31 [minuty]:

mniejsz jaki mialem predzej glosnik zamontowany..teraz chce zainstalowac glosnik ktory da mi wiekszego kopa i wsadze go do obudowy zamknietej..podajcie mi symbole alphardow ktrore daja mi takiego kopa..interesuja mnie 12"..