Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozsądny głośnik do subwoofera

29 Paź 2007 20:37 3189 38
  • Poziom 16  
    Witam kolegów, z którymi pisałem w innych tematach,jak również tych którzy nie wiedzą o co chodzi. Już tłumacze: zastanawiam sie nad kupnem glośnika do mojego wzmacniacza Jbl cs60.2 2x60w RMS przy 4om lub 1x160w RMS przy 4om. Chce z niego zbudować potem subwoofer,ale narazie potrzebuje głośnik. Zastanawialem sie nad Alphardem Yakuza 12 cali,ale koledzy piszą,ze moj wzmacniacz sobie nie poradzi. Tak wiec co radzicie? Czy lepiej kupić mniejszy glośnik a lepszej firmy? Bo jeden z kolegow doradzał mi JL Audio 10w0-4 10 calowy,a taki kosztuje około 300zł i jest to sprzęt na prawde dla audiofili moim zdaniem. Szukam czegoś aby nie przekroczyć raczej 250zł. Czy firma Alphard będzie dobrym wyborem? Na przykład głośnik typu SW 1203? Proszę o rady i wasze opinie na ten temat.
  • Poziom 42  
    Alphardy sobie daruj to najgorsze dno jakie istnieje to już lepiej szukaj helix deep 10''
  • Poziom 16  
    No zależy jak na to spojrzec,zobacz na Yakuze,tego na pewno nie nazwiesz dnem. Zauważylem,że Alphard nie cieszy sie najlepszą opinią,ale na prawde ma kilka udanych modeli. Alphard nie cieszy się dobrą opinią,ponieważ jak wezmiesz dwa takie same głośniki to nie mają one takich samych parametrów.
  • Poziom 10  
    Ja miałem podobny problem do Twojego i myślę że udało mi sie go rozwiązać bardzo dobrze..:)) Kupiłem SONY XS-L124P5B!! Najlepszy głośnik basowy chyba jaki możesz kupić w tej cenie..! Nie wiem tylko jak z nim poradzi sobie Twój wzmak! Ale ma mam blaupunkta mk4 special i naprawdę gra suuuppperrr.:) Zrobisz sobie najlepiej do niego zamkniętą skrzynie i samochodem będzie trzęsło...:D
  • Poziom 42  
    Z tym że głośnik SONY XS-L124P5B jest najlepszy w swojej cenie bym się kłucił każdy kto się troche zna na tym poprze moje zdanie ale skoro ci to odpowiada to okey.
  • Poziom 16  
    wujoadi,a jaka masz bryczke?
    Bo ja zapomniałem dodać,ze mam Vectre w sedanie,a tam jak wiadomo bagażnik jest oddzielony od reszty i dość mocno wyciszony. Mam zamiar zbudować coś co na prawde bedzie ładnie czuć na plecach i słychać na zewnątrz. Jak by to byl hathback to by bylo o wiele latwiej.

Dodano po 6 [minuty]:

No właśnie nie wiem czy moj wzmak Jbl pociągnie ten głośnik Sony bo ten głośnik ma 380w mocy znamionowej a moj wzmak 160w RMS.

A tak wogóle to jaki powinien być stosunek mocy wzmacniacza do mocy głośnika aby to prawidłowo wysterować?
  • Poziom 42  
    Obawiam się że twój wzmak może być przy słaby żeby spełnić twoje oczekiwania.
  • Poziom 10  
    No fakt jak jest to vectra to już zmienia postać rzeczy..:) a co to tego stosunku mocy to w moim poradniku car audio jest ze moc głośnika powinna być ok 1,5 raza większa niż na wzmaku..:) i dużo osób z którymi rozmawiałem a znają sie na tym troszkę też tak twierdzą..:)
  • Poziom 16  
    Ale musze wam sie przyznać,ze mam w domu kolumne estradową z 15 calowym basem i kiedyś jak mi sie nudziło to podłączyłem to do mojego wzmacniacza i całkiem nieźle to stukało,ale szkoda mi tej kolumny,a pozatym ona zajmuje 3/4 bagażnia

Dodano po 2 [minuty]:

no wiec mysle,że z jakims średniej klasy głośnikiem powinien sobie poradzic.

Dodano po 3 [minuty]:

czyli według tego co piszesz to powinienem szukać głośnika około 240wat mocy znamionowej? No wiec dalej allegro przede wszystkim sie kłania,ale nadal czekam na podpowiedzi.
  • Poziom 16  
    po prostu nie wyciąga pełnej mocy z głośnika,wzmacniacz ma za mało mocy,aby go rozbujać i trzeszczy,u mnie pewnie będzie podobnie jeśli coś takiego wrzuce. A jaki masz rodzaj odudowy do tego głośnika? Bo zastanawiam sie czy do mojego bagażnika lepsza będzie otwarta czy zamknięta?
  • Poziom 10  
    ja mam to tego głośnika obudowę zamknięta:) prawie identycznie jak jest tutaj:http://www.allegro.pl/item259917129_skrzynia_z_poteznym_basem_sony_1300w_nowa_sklep.html Wiesz poczytaj na forach ale wszędzie osoby które konkretnie sie znają na tych rzeczach sie wszędzie spierają czy otwarta z bass-refleksem czy zamknięta.:(
  • Poziom 16  
    Myślałem kiedyś nad tym Blaupunktem,ale troszeczke za słaby jest według mnie bo słyszałem jak to gra. Interesuje mnie ten Twój Sony bo wygląda dość potężnie:) i mam nadzieje,ze taki sam bas się z niego wydobywa
  • Poziom 43  
    Magnat XPRESS10",twoj JBL wyciagnie z niego wszystko
  • Poziom 34  
    Witam.
    Zastanówcie się Panowie, co wypisujecie, zwłaszcza wujoadi.
    O mocach głośników w stosunku do wzmacniacza macie mnóstwo czytania na forum (rzetelnych informacji) i sądzę, że żadem z was nawet na pokwapił się tam zajrzeć (podwieszone wątki), wnioskuję z tego co wypisujecie.
    Zarówno o nagłośnieniu sedana, jak i subach Blaupunkta BYŁO 100 razy, wystarczy poczytać..
  • Poziom 14  
    ground zero titanium TW25T Bardzo ładny bas daje. Taki przyjemny nie męczący. A grał u mnie w samochodzie na 1/3 gwizdka i przy skręconym wzmacniaczu.
  • Poziom 42  
    zamierzam mieć podobny problem z nagłośnieniem autka(alfa 164 w sedanie) O ile moc nie jest ograniczeniem bo wzmacniacze jeszcze nie kupione a chyba będzie stareńka ANGINA - znawcy wiedzą co to- Kłopoty się zaczynają w momencie, gdy zamkniemy bagażnik, klient chce aby bas był w środku a nie na zewnątrz... Jest dokładnie odwrotnie. i tu mój pomysł- obudowa typu tuba z wylotem w półce... Co wy na to?
  • Poziom 34  
    kortyleski wydłużając tunel BR zmienisz strojenie obudowy i możesz narobić większego bałaganu.
  • Poziom 42  
    slavwek.ie chodziło mi raczej o obudowę typu bp 4
    ciekawy jestem tylko jak to zagra bo zazwyczaj są strojone dość wysoko... może spróbuje
  • Poziom 16  
    Milejow,
    podoba mi sie ten Magnat i cena przystepna bo na allegro 130zl za nóweczke. Teraz napisz mi jak to gra? Czy potrafi zatrzęść troche samochodem?
  • Poziom 43  
    W stosunku jakosci do ceny jest lepiej niz dobrze,jest dosc precyzyjny choc gubi sie troche w szybszym bicie.Wiecej predkosci mozna wydusic z niego w clozecie.Gral u mnie w BR35l pod rapbull,em360 w sedanie(thalia)i tu ciekawostka,bas nie wydostawal sie nadmiernie poza auto.Pozniej zasililem go jbl,em cs 50,4 i na mocniejszym mostku bylo wyraznie lepiej.Trzesienia z niego nie bedzie ale przyzwoita odpowiedz basem tak.Wart jest swojej ceny
  • Poziom 16  
    Milejow,
    a jak myślisz,mój Cs60.2 poradzi sobie z takim samym 12 cali? Bo jak patrzyłem na allegro to cenowo to jest niewielka różnica między nimi.
  • Poziom 24  
    nie poradzi sobie. człowieku, po co ciagle pytasz o to samo?
  • Poziom 16  
    nfsking,
    jakbyś nie zauważył to ciągle ten sam temat
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dalem przyklad w poprzednim poscie,rapbull ma w mostku cos ok130 rms,u i dawal sobie rade z xpress,em.Ten glosnik zachowuje sie juz poprawnie przy mniejszych mocach ale dostajac naped z jbl,a(ok.170 rms) poprawa byla wyrazna.Mysle tez,ze miedzy 10 a 12"nie bedzie tak kolosalnej roznicy
  • Poziom 16  
    Milejow,dzieki wielkie za pomoc. To w takim razie bedziemy nadawać na podobnym sprzęcie bo tez mam radyjko Pioneer,wzmaka JBL i zdecydowałem sie chyba na tego Magnata:)

Dodano po 10 [minuty]:

Mam jeszcze takie pytanko,jeśli mam wzmacniacz dwukanałowy i głośnik podłączam do końcowych zacisków to wtedy pracuje on w mostku i ma ponad 2 razy wiekszą moc,ale czy rezystancja wyjściowa wzmacniacza sie zmienia przy mostku?
  • Poziom 11  
    Owszem,zmienia się rezystancja wzmacniacza w mostku.Jeżeli wzmacniacz jest stabilny przy 2ohm na kanał to w mostku musi być 4ohm.
  • Poziom 16  
    Bo właśnie sie zastanawiałem dlaczego mój wzmacniacz ma 2x60 rms a przy mostku 1x160 rms. To by sie zgadzało
  • Poziom 43  
    No u mnie apetyt troche wzrosl na basik i teraz jbl ciagnie u dimension Jr. 1004 v.2,niesamowity glosniczek
  • Poziom 16  
    milejow, daj jakies namiary,pokaż o jakim sprzęcie piszzesz

Dodano po 51 [minuty]:

Mam oferte wymiany mojego JBL Cs60.2 na:
    MAGNAT RAPBULL CLASIC360
    4x65W RMS 4ohm
    2x150W RMS 4ohm

Co o tym sądzicie?

Myśle dać do tego 2x XPRESS10 w tandemie

Co wy na to?
  • Moderator CarAudio
    "Myśle dać do tego 2x XPRESS10 w tandemie"

Czyli ilość ,ponad jakość . Nie lepiej kupić jeden dobry głosnik ? Posyłam ci PW z linkiem do takiego suba jak pisze "milejow" za 350zł (gotowy sub) >polecam