Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Optiview 17 A. Nie ma możliwości regulacji obrazu.

oleq_30 19 Aug 2006 09:13 845 9
Termopasty
    oleq_30
    Level 30  
    witam
    monitorek trafil do mnie z zimnymi lutami na synchronizacji pionowej . usterka prosta usunieta . ale po usunieciu tej usterki zniklo OSD i nie ma mozliwosci regulacji obrazem
    znaczy czasami jak pokręce kółkiem to przyciemni , rozjasni obraz zmieni geometrie ale nie wyswietla nic na ekrani. przelutowalem jeszce z poł płyty ale efekt zaden . co moglo innego pasc ?
    przed usunieciem usterki z synchronizacja OSD bylo
  • Termopasty
  • Termopasty
    oleq_30
    Level 30  
    juz to sprawdzilem przelutowalem plytke kineskopu
    dariuszm2
    Level 34  
    Cześć.
    A jakie scalaki Masz na PK?
    Pozdrawiam.
    0__0
    Level 30  
    Mogles porobic zwarcia na plytce ewentualnie jesli lutowales na monitorze pod napieciem albo zaraz po wylaczeniu to mogles zewrzec grotem lutownicy np zasilanie wzmacniacza w. z sygnalem do osd i uwalic uklad - aby szybko znalezc uszkodzenie przydalby sie oscyloskop , inaczej mozna dlugo gdybac
    oleq_30
    Level 30  
    dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi
    wrócę to pierwszego posta dotyczacego napiecia +5v otóż :
    z płyty na płytke kineskopu wychodzi mi wiazka oznaczana po kolei :
    HS
    VS
    SCL
    DA
    CLP
    VFB
    BLK
    12V
    SDA
    SDA
    SCL
    +5V
    i jesli to ma byc to +5 V to ja tu nie mam napiecia :( lecac po sciezce dochodze do miejsca oznaczonego na płycie D105 i tu mam pytanie to napiecie po jednej stronie jest po drugiej idacej do w/w wiazki napiecia juz nie ma . i teraz nie wiem czy tu miala byc dioda czy nie na pewno to miejsce przelutowywalem wczesniej i niesadze co prawda ale
    biore pod uwage ta mozliwosc ze elemencik wypadl płyta byla do gory nogami plus hot air choc znalesc go nie moge .

co do innych postow po wylaczeniu monitora zawsze odczekuje okolo 4-5 minut zanim zaczne lutowac plyte pod lupa przejrzalem z dwa razy zeby wykluczyc jakies opilki z cyny itp zwarc zadnych widocznych dla mnie wywolalem
    dariuszm2
    Level 34  
    Cześć.
    A czy Możesz odpowiedzieć na moje pytanie?
    - Jakie układy są na PK?
    Pozdrawiam.
    oleq_30
    Level 30  
    nie zabardzo lapie to PK ale jesli to Plytka kineskopu to jest tu TDA 4886A , NT6828 ,
    dariuszm2
    Level 34  
    Cześć.
    Sprawdź czy Masz imp. OSD na wejściu 2, 3, 4 układu TDA 4886A
    Pozdrawiam.
    oleq_30
    Level 30  
    na 2,3,4 nozce tego TDA jest napiecie rzedu 0,12V po wcisnieciu przycisku OSD napiecie znika pojawia sie po chwili.