Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Focus, Ford, 1,6,silnik przerywa

21 Sie 2006 16:31 6333 8
  • Poziom 35  
    Auto z 1999r. przebieg 37.000 km, bez jakichkolwiek przeróbek.
    Co kilka miesięcy, głównie na trasie, bez żadnej zauważalnej przyczyny zapalają się 3 lampki (olej, ładowanie i elektronika) i gaśnie silnik. Po zatrzymaniu można bez problemów kontynuować jazdę.
    W komputerze nigdy nie ma żadnych alarmów. Ford proponuje aktualizację oprogramowania, ale bez gwarancji, że problem zniknie.
    Proszę o pomoc!
    Adam ze Szczecina
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    od czegoś trzeba zacząć... chyba skożystaj z propozycji.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Moze czujnik położenia wałka rozrzadu. Sprawdz wiazke od tego czujnika bo lubia sie przecierac. czujnik jest z tyłu silnika na wysokosci 1-go cylindra. Zapalała sie kontrolka silnika?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    elektrit napisał:
    ja bym powiedział że jak 4-ty cylinder,i poza tym jak ten czujnik nawali to ford jedzie dali,ale nie ma jedynie wtrysku sekwencyjnego,a przechodzi na sterowanie grupowe.

Ja twierdze z uporem maniaka ze czujnik znajduje sie w/w miejscu, czyli przy 1-szym cylindrze od strony kolektora wydechowego. Moze również byc luz osiowy na wale korbowym który bedzie scinał czujnik położenia wału korbowego (ekstremalny przypadek). Ale to juz zle wróży dla silnika. Proponuje sprawdzic czujnik położenia walka rozrządu. Są z nimi takie jaja że szfankuje, silnik gasnie, ale kontrolka silnika sie nie zapala. A przy próbie uruchomienia nie ma problemów. Były wymieniane z czarnych na szare (kolor czujnika). Oczywiście są to tylko domysły. Bez podłączenia do kompa cieżko coś wiecej napisać.

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Marku 1977,
    nadmieniam, że pierwszy raz silnik zgasł przy przebiegu ok. 500km.
    Za każdym, następnym razem było to na trasie i za każdym razem zapalała się m. innymi kontrolka "elektronika silnika"
    Przypominam, że komputer nigdy nie wykazał żadnych błędów.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    dzieje sie to na wolnych obrotach ze gasnie czy jak jedziesz jakis czas i zaczynasz jechac na luzie i silnik schodzi z obrotów i gasnie, czy może w czasie jazdy na obrotach silnik po prostu gasnie i koniec? Jak na wyższych obrotach to mniej-wiecej przy jakich. Rozumiem że masz go od nowości skoro stało sie to po przejechaniu 500 km. Nie byłeś wtedy w serwisie? Kody usterek moga sie samoczynnie skasować po wielokrotnym odpaleniu samochodu i wówczas gdy usterka wystepuje czasami. A serwis może Ci przeprogramować moduł, ale jak usterka nie zostanie usunięta to nie powinni brać pieniążków.
  • Poziom 35  
    Najczęściej przerwy pracy silnika zdarzały się się przy 120 kmh, piąty bieg.
    Dwa razy w mieście, ale prowadziła żona i nie znam szczegółów.

Jako, że na trasie np. przy wyprzedzaniu ma to kapitalne znaczenie dla bezpieczeństwa, zależy mnie na 100% trafnej diagnozie.

Upgrate, który będzie nieskuteczny może uśpić czujność kierowcy.
    Teraz przynajmniejn wiem co mam i unikam wyjazdów tym autem na trasę.
    Serwis w Polsce i Niemczech bezradny.