logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Problemy z kolorami i smugami na monitorze HYUNDAI Delux Scan 15G+

kiss39 21 Sie 2006 22:17 1105 4
REKLAMA
  • #1 2939077
    kiss39
    Poziom 39  
    Posty: 5341
    Pomógł: 397
    Ocena: 636
    Witam

    Od jakiegos czasu na monitorze pokazywał sie czarny pas. Wymieniłem C348 pomogło.Teraz mam kłopot z ustawieniem kolorów a przy ustyawianiu kontrastu w otwartych oknach z lewej strony pojawiaja sie smugi .


    Co to moze byc. Chciałbym zaznaczyc ze przy jednolitym ekranie widac pionowy lekki odcien szerekosci 6-7 cm po prawej stronie kineskopu . Natomiast przy samym właczonym monitorze, tablica z kolorami jest z prawej strony lekko urwana nie konczy sie linia pionowa ibrak fragmentu tej tablicy ..????
  • REKLAMA
  • #2 2939811
    dariuszm2
    Poziom 34  
    Posty: 3421
    Pomógł: 181
    Ocena: 69
    Cześć.
    Te smugi to miże być wina elektrolitów sprzęgających wzmacniacze RGB na PK lub padającej emisji w kineskopie.
    Wymień na początek te elektrolity 1uF lub 2,2 uF na ok 250V jest ich 3 lub 6.
    A czy ta tablica nie jest za bardzo rozciągnięta? A co z geometrią obrazu O'K?
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #3 2940718
    kiss39
    Poziom 39  
    Posty: 5341
    Pomógł: 397
    Ocena: 636
    witam

    Obraz wyswietlany wydawał sie w porzadku przekazywany przesz karte graficzna . Jeszcze zauwazyłem lekkie podskakiwanie o jakies (1mm do 1.5 mm tego )testu tablicy co piewen czas (SELF TEST MODE).

    Jezeli o te elektrolity to wjaiej czesci one sie znajduja -- mniej wiecej. Nie sprawdziłem wszystkich elektrolitów ten był widoczny gołym okiem .

    Mozna monitorek podłaczyc ale jescze chce sie z nim pobawic i przywrocic go do stanu dobrego.
  • REKLAMA
  • #4 2940767
    dariuszm2
    Poziom 34  
    Posty: 3421
    Pomógł: 181
    Ocena: 69
    Cześć.
    Odpowiedź jest w poście wyżej - na PK (płytka kineskopu), a ściślej przy wzmacniaczach wizji (czasami wzmacniacze i cały układ RGB nie jest zamontowany na szyjce).
    Pozdrawiam.
  • #5 3564463
    kiss39
    Poziom 39  
    Posty: 5341
    Pomógł: 397
    Ocena: 636
    witam


    Pas szerokosci 6-7cm po wymianie C348 pomogło (oryginalny C 250V 10uF 105° C )zastapiłem 250V 10uF 85 ° C

    Obraz mam wiec na razie jest ok.
    Dalej nie ruszam
REKLAMA