Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor HYUNDAI DeluxScan 5870 - rozdzielają się kolory.

12 Sie 2007 14:06 987 5
  • Poziom 15  
    po 9 latach użytkowania postanowiłem wyczyścić wewnątrz z kurzu monitor, okazało się że w środku prawie niebyło co czyścić, nie było wiele kurzu

monitor był nieostry na brzegach obrazu a ostry w środku, po czyszczeniu włączyłem i wyregulowałem focus na trafie, okazuje się że obraz zrobił się bardzo wyraźny u dołu (aż sie zdziwiłem ze kineskop samsunga moze być tak wyraźny), ale niestety kolory od połowy obrazu zaczynają minimalnie sie rozdzielać, czerwony na lewo niebieski na prawo - o ile można to tak określić, ale kontury w tym miejscu i tak są dość wyraźne,

chyba przestawiłm coś przy czyszczniu, co przestawiłem moze te wypustki przy dziale?, a moze po regulacji focusa się tak zrobiło?, a może do pełni szczęścia trzeba jeszcze wyregulować to drugie pokrętło na trafie (u mnie akurat jest dobrze zaklejone kroplą kleju)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Prawdopodobnie poruszyłeś magnesy na szyjce kineskopu (czyt.wypustki :) ) Spróbuj poprawić. Sprawdź czy masz na tych magnesach zaznaczoną na kolorowo linię (tak producenci zaznaczali wzajemne ustawienie magnesów) i ustaw je tak aby ta linia była ciągła.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Popieram zdanie poprzednika. Poustawiaj te "pierścienie" na szyjce kineskopu
  • Poziom 15  
    magnesy sa chyba na swoim miejscu, nie dają sie ruszyć - sklejone chyba
    ...
    a moze ktos się orientuje który jest do którego koloru
    ...
    które pierścienie odpowiadają za to rozdzielenie bo jest ich 8
    (patrząc od tyłu monitora) są 2 czarne z przodu razem, przerwa i dalej sześć razem 2 ciemno brązowe, 2 szare i 2 brązowe
    ...
    albo na przykład które sa do poziomego a które do pionowego ustawiania - czy jest na to jakaś reguła
    ...
    a czy problemem może być czerwony kabel wn który biegnie akurat obok tych regulacji i powoduje zakłucenie polem
    ...
    pierwsze dwa pierścienie to chyba rozciągnięcie obrazu
    ...
    rozdzielenie kolorów to chyba 5 i 6 pierścień w szarym kolorze
    ....
    no tak, ciekawe czy czzerwona kropka na nich oznacza regulacje czerrwonefgo
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Jeśli chcesz regulować pierścienie to rób to ostrożnie i uważnie, cały czas obserwując efekty regulacji, abyś sobie nie pogorszył. Wrzuć jakąś planszę kontrolną z PC-ta. Może też być tak, że podczas czyszczenia odkleiłeś magnes przyklejony bezpośrednio do kineskopu, czasem producenci naklejali małe magnesy w celu lepszego ustawienia zbieżności kolorów. Generalnie - ustawianie pierścieni to ostateczność.
  • Poziom 15  
    już wyregulowałem, musiałem pokręcić pierścieniami, jakoś miałem szczęście że zaczołem krecić od pary szarych pierścieni (z czerwoną kropką) którymi wszysko mi się wyregulowało całkiem dobrze, idealnie nie jest - minimalnie rozchodzi sie po bokach obrazu ale no cóż nie mam pojęcia do czego służą inne pierścienie (nie mam pojęcia jak regulują te szare)

co do magnesików to widziałem je kiedyś w HP 20" (kineskop trinitron) z 1994 u mnie ich niema