Modele tranzystorów w SPICE (model Gummela-Poona) dostarczane wraz z oprogramowaniem są raczej okrojone pod kątem w.cz.
Poszukaj na stronie producenta, albo w notach katalogowych PEŁNYCH modeli (pracują nawet do GHz).
Tu masz elementy Philipsa:
http://www.nxp.com/models/index.html
W RFSim99 można też symulować tranzystory (i nie tylko, w zasadzie to jakikolwiek element). Wystarczy wstawić blok z parametrami S, jest to bardzo dobra symulacja, ponieważ oparta na pomiarach rzeczywistego elementu, no ale niestety w grę wchodzi tylko małosygnałowa analiza zmiennoprądowa.
Pliki z parametrami S (.s1p i .s2p) do znalezienia na w/w stronie i w notach katalogowych.
Ogólnie to SPICE jest raczej toporny jeżeli chodzi o symulację w.cz.