Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mozna wireless podlaczyc z routerem?

gniewosz 25 Aug 2006 00:29 1821 3
    gniewosz
    Level 13  
    witam.mam laptopa z wbudowanym wirelessem i chce sie podlaczyc do kolesia z pokoju obok bo teraz korzystam tylko jak go nie ma(podlaczam kabel do swojego kompa) jak wraca to niestety.(jestem w anglii i on ma net z BT(siec)).co mam zrobic i gdzie mam poustawiac i gdzie on ma poustawiac?czy tylo bede mogl korzystac jak om na wlaczonego kompa?swiatelka na tym routerze( BT voyager 210 ADSL Router) ciagle sie swieca(oprocz usb ale to chyba bez znaczenia) jak on nie ma wlaczonego kompa.

laptop toshibaEQUIUM M70-339.PROCEK 1,7, 1GB RAMU.taki 2 miesieczny:)pod spodem jest naklejka LAN MAC 00FB0E341E6 i druga MAC 00166F55OA5A.JAK WCHODZE W MENAGERA TO WIDZI network adapters:

1394 Net adapter ( i to aktualnie jest przekreslone na czerwono(lece z kabla)) Cry

INTEL(R) PRO/WIRELESS 2200BG NETWORK CONNECTION

REALTEK RTL8139 FAMILY PCI FAST ETHERNET NIC#2

łacze z telefonu idzie do routera i do kompa.sciagnie niezle bo ok100/200kb zazwyczaj.bylem sie dowiedziec w sklepie i kolo powiedzial ze jak mam wbudowanego wirelessa to nic nie potrzebuje kupowac bo wystarczy ze tamten musi odpalic jakac plytke z BT(siec) i moze mnie wpuscic..ale zgubil plyte albo sciemy wali.(koles jest z portugalii i ma portugalskiego xp i ciezko mi cokolwiec u niego sprawdzic).wiec co radzicie mi zrobic?czy jest mozliwe takie podlaczenie bezprzewodowe z routerem?jak nie to czy musze kupic switcha i jak cos to jakiego?tylko zeby dzialalo na bank bo nie mam za duzo kasy:( jak cos to moge jeszcze dopowiedziec.prosze o szybka odpowiedz bo on jutro wraca i nie bede mail znowu neta:( (pojechal do londynu niby po ta plyte).pozdrawiam
    d_tryczek
    Level 12  
    Nie do końca zrozumialem, ale czy ten router jest bezprzewodowy?? Jeśli tak to wystarczy wejść w ustawienia routera (na kompie, który jest z nim połączony w jakiś sposób -kabel albo Wi-Fi) i ustawić automatyczne przypisywane adresu DHCP i wtedy gdy Twój komputer wyszuka tą siec to bedziesz sie mogl z nią połączyć. Jesli ten router nie jest bezprzewodowy i nie posiada funkcji Acces Pointa to musisz niestety kupic sobie Acces Pointa i podłączyć go do routera i bedziesz miał połączenie sieciowe-bezprzewodowe. Ewentualnie zamiast kupna Acces Pointa wystarczyłoby kupno karty sieciowej bezprzewodowej i zainstalowanie jest u tego kolesia na kompie i udostępnienie połączenia internetowego (zakładając, że administrator sieci internetowej pozwala na dzielenie łącza).
    zyczę powodzenia
  • Helpful post
    dwurazowy
    Level 22  
    @gniewosz

Oto co znalazłem na jednej z angielskich stron:

BT VOYAGER 210 ADSL MODEM AND ROUTER

The BT Voyager 210 Router is a state of the art ADSL Router that lets you connect up to 2 computers to ADSL broadband Internet, one via USB and the other via Ethernet which can be used for a games console (such as Microsoft XBOX or Playstation 2 with network adapter).

The Voyager 210 is future proof with support for forthcoming ADSL 2/2+ services. Data rates for ADSL2/2+ services are up to 24 Mbit/s downstream and 3 Mbit/s upstream.

Nie wynika z tego, żeby ten router miał połączenie typu wifi, a więc raczej bezinwestycyjnie nie połączysz się z internetem.
    gniewosz
    Level 13  
    dziekuje bardzo za zainteresowanie. no wiec chlop przywiozl mi ta plyte ktora dostal od BT...zainstalowalem wszystko u siebie(musial wpisac swoje dane,maila,telefon,hasla...instalowalo sie z 20 min potem musialem oddac mu kabel bo strzelal z dupy no ale komp chcial restert.zrobilem i juz bez kabla wbilem sie do programu i pisalo ze wszysto ok i ze szuka routera..tak szukal ze router jest za sciana i po 3 min lipa!!co za zlom.po co takie oprogramowanie daja do tego routera?idioci.jest tam nr tel czynny 7dni w tyg 24h(i pewnie pomoga w tym temacie) ale temu nie chce sie dzwonic!czujecie??powiedzial ze moze w czwartek zadzwoni jak bedzie mial wolne.chyba zaloze dzis na niego jakas pulapke z pustych puszek po piwie jakie mi zostana.jakby ktos cos wiedzial wiecej to prosze dac znac a jak nie to dam znac jak sie chlop otrzasnie i zadzwoni do nich.napisze wtedy szczegolowo co zrobilismy ale watpie bo portugale to zawiany narod.pozdrawiam was szczesliwi posiadacze netu...