Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autorestart po spadku napięcia

26 Sie 2006 21:45 1127 4
  • Poziom 12  
    Witam

Problem jest następujący - mam w sieci lokalnej sporo urządzeń switche, huby itp. różnych firm, 8-portowe i 16-portowe. Energetyka ostatnimi czasy szaleje niemożliwie. Wyłączenia prądu, spadki napięcia i inne dziwactwa są tak częste, że już przestałem liczyć jak czesto to robią. W związku z powyższym urządzenia zawieszją się i sieć przstaje prawidłowo działać.
    Czy istnieje jakieś rozwiązanie układowe, które mogłoby po wykryciu spadku napięcia lub jego całkowitego wyłączenia i ponownym pojawieniu się, samo odciąć powiedzmy na kilka sekund zasilanie od podłączonego urządzenia - czyli dokonać takiego auto resetu ?
  • Switche POE
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Witam
    Chyba najbardziej pewne i wypróbowane w takich systemach są UPS, trzeba zrobić zrzutkę i zakupić a jak nie chcą no to cóż. Ale jak to dotyczy tylko hubów i switchy to po zapasowych skrętkach możesz im zrobić zasilanie buforowe ale tylko dla małych urządzeń. Do komputera potrzeba UPS.
  • Switche POE
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Poprawnym rozwiązaniem problemu byłoby centralne zasilanie całego osprzętu (PoE) z zasilania bezprzerwowego (dobry UPS).
  • Poziom 12  
    Jeżeli chodzi o rozwiązanie z centralnym zasilaniem to już są pewne pomysły, ale faktycznie wymagałoby to przerobienia instalacji elektrycznej - bardziej zcentralizowanej w stosunku do obecnej i wtedy UPS na każdym VLAN-nie. Nie wiem jak z pomysłem o rezerwowych parach w skrętce bo niektóre wykorzystujemy do transportowania innych usług np VoIP, wtedy zostałaby jedna na zasilenie ( no i zero na rezerwę dla głównego sygnału). Dzięki za pomysły

PS
    tak mi się przypomniało. Centralne zailanie - owszem ale tylko i wyłącznie z UPS. W przeciwnym wypadku padać będą większe fragmenty sieci. Wiadomo brak netu = irytacja użyszkodnika :)
  • Poziom 42  
    Jakie przerabianie instalacji? Przecież napisałem wyraźnie: PoE (Power over Ethernet) - użyj gógli...