Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Winbond W78C31B-16, avt, 8051, budowa Willema?

chomikaaa 28 Sie 2006 13:45 1203 4
  • #1 28 Sie 2006 13:45
    chomikaaa
    Poziom 18  

Witam

posiadam wymontowane ze zlomu czesci:

procek W78C31B-16

oraz pamieci 27C512PC-12, AT49F002NT, H.T. M21034

zegar VT82885N

74HC373N max i inne

Chcialbym stwozyc sobie uklad cos ala kit avt2250 na tych podzespolach tzn chcialbym wykozystac wsad epromu z avt jako monitor dla ulatwienia programowania ukladu poprzez rs232.

Mam w zwiazku z tym pytanka czy te elementy moge zastosowac do ukladu z avt nie chcialbym kupowac pcb avt2250 tylko wykonac cos samemu.

Uklad ten ma mi sluzyc do nauki i zabawy z architektura 8051

Na pcb mialby byc umieszczony e(e)prom z monitorem pamiec rs232 oraz wyprowadzone na zewnatrz porty do ktorych dolanczalbym wykonane przez siebie peryferia.

Niestety nie bardzo jeszcze temat mam oklepany choc duzo czytalem na ten temat, prosilbym wiec o ew podanie schematu pcb na ktorym ten uklad moglbym zlozyc ew link gdzie takowy moge znalezc/zakupic avt2250 bralbym pod uwage na samym koncu.

Proslibym o jakies sugestie ew w jakim kierunku szukac informacji natym etapie temat nie jest pilny poprostu chcialbym takie cos samemu zlozyc.

W tej chwili staram sie napisac sterownik serwomechanizmu dc z enkoderem na 80c517A na prace dyp posiadam wiec zestaw cos ala dsm51 tylko pod 517 z mojej uczeli lecz uklad ten jest dosc mocno rozbudowany i bede muial go zwrocic niebawem dlatego tamten uklad na przyszlosc by mi sie przydal.

Kolejna sprawa jest ew budowa willema ale to z gotowych projektow gdyz czasu nie ma za wiele, mialbym tu pytanie do seri 8051 ktora jego wersja bylaby odpowiednia oczywioscie do programowania epromow oraz ew pic16fXXX i ktora warto by zlozyc?

A moze jakis inny prostrzy programator do epromow jest w zasiegu?

0 4
  • #2 29 Sie 2006 00:25
    chomikaaa
    Poziom 18  

a moze ktos wiec gdzie kupic taka uniwersalna plytke do uruchamiania prototypow z elementami wciskanymi nazywa sie to solderless breadboard

0
  • #4 30 Sie 2006 22:00
    chomikaaa
    Poziom 18  

dzieki za odpowiedz myslalem ze nikt nic nie napisze oczywiscie uklady z pamiecia flash mnie jak najbardziej interesuja lecz dopiero po wykonaniu pracy dyplomowej

narazie chce sie skupic na starym rozwiazaniu pozatym skoro mam stary procek ktory moge wykozystac chocby do karmienia rybek to chcialbym to zrobic

co prawda nie mam czasu na tworzenie pcb czegos na ksztalt mcs51 od zera (tak zeby programowac uklad w oparciu o monitor zainstalowany w systemie) wiec chyba zdecyduje sie na zmontowanie willema

doradz mi jakiego wilema oplaca si zlozyc czy wersje 3b tzn jednowarstwowa plytka czy jakas inna

0
  • #5 01 Wrz 2006 09:02
    tomba
    Poziom 17  

sam osobiście używam PCB 3B - dwuwarstwowa z metalizacją i nie zawiódł mnie na żadnych układach - zgoda zdarzyło się że jakiś układ nie programował i tuż przed wołaniem o pomoc jak się wczytałem w temat zawsze-zawsze był to mój błąd ,złe ustawienia
    polecam na taką gamę układów

0
  Szukaj w 5mln produktów