Witam.
Mam problem z Oplem Omegą B 2.0 16V rocznik 94. Otóż dzisiaj nagle przestały działać obydwa piloty na podczerwień (tzw. jajko). Oczywiście same piloty działają, diody IR świecą, a poza tym skoro obydwa naraz przestały działać, więc na 100% są one sprawne. Próbowałem synchronizować na wszystkie możliwe sposoby jakie wyczytałem na tym i innych forach i rezultat jest taki że nie ma żadnego rezultatu
Centralny zamek działa, jak się otwiera z kluczyka, tyle że świeci się dioda od immobilisera i aktualnie samochodu odpalić się nie da. Sprawdziłem bezpieczniki, odłączyłem aku na chwilę, ale nic to nie dało. Teraz odłączyłem go na dłuższy czas, zaniedługo pójdę i sprawdzę, ale wątpię żeby to pomogło...
Co może być przyczyną takiej usterki? Mógł odbiornik podczerwieni paść (chociaż jeszcze nigdy nie widziałem padniętego odbiornika podczerwieni)? A może raczej układ sterujący? Jeśli tak to jak się do tego dobrać?
Mam problem z Oplem Omegą B 2.0 16V rocznik 94. Otóż dzisiaj nagle przestały działać obydwa piloty na podczerwień (tzw. jajko). Oczywiście same piloty działają, diody IR świecą, a poza tym skoro obydwa naraz przestały działać, więc na 100% są one sprawne. Próbowałem synchronizować na wszystkie możliwe sposoby jakie wyczytałem na tym i innych forach i rezultat jest taki że nie ma żadnego rezultatu
Co może być przyczyną takiej usterki? Mógł odbiornik podczerwieni paść (chociaż jeszcze nigdy nie widziałem padniętego odbiornika podczerwieni)? A może raczej układ sterujący? Jeśli tak to jak się do tego dobrać?