Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zbudować instalację do TV satelitarnej w domku?

Homiczek 08 Wrz 2006 12:12 936 1
  • #1 08 Wrz 2006 12:12
    Homiczek
    Poziom 12  

Na początku zaznacze że poczytałem troche, ale wiele rzeczy jest dla mnie nie jasnych, bo satki nigdy nie miałem i znie znam wszystkich pojęć :)

Dom poza miastem i kablówki brak.

Chodzi o instalacje sat z astry i hotbirda, do tego anteny pasma zwykłego i może do radia.
    W każdym punkcie końcowym żeby się dało oglądać z dowolnego satelity, czyli muszą być jakieś przełączniki diseq. Tunery się pewnie kupi nowe np fergusony albo cuś; diseq ma chyba 2 standardy i pasuje żeby to działało.

pare pytań na początek :
    1. Ja znam tylko instalacje z kablem z satki pojedynczym, a tu widze jakieś konwertery quad czy quattro. Czy to musi być 4 x kabel czy to idzie w jednym przewodzie ( od konw. do multiswitcha lub czegoś innego) ??

2. czy da się to zrobić stosując jedną antene, czy każda antena musi iść na osobnego satelite ?

3. W kwestii piorunów - czy są jakieś zabezpieczenia, żeby nie było że walnął piorun w antene i wszystkie rzeczy od multiswitchy po telewizory padły ?

4. Czy te spilittery C+ i polsatu naprawde działają ? bo jak coś to by się puściło kable telefoniczne do kart razem z antenowimi tak na zaś :)

Co do instalacji, to prawdopodobnie będzie to na 4-8 ośmiu odbiorników.

I co potrzeba : ?
    1. 1 lub 2 anteny 8, 90, 100 czy 110 ?
    2. 2 konwertery quatro/quad czy jeden podwójny quad/quattro z zezem ?
    3. multiswitch z 4-8 wyjść ew. 2 po 4 - jeden przelotowy a drugi końcowy
    4. przewody antenowe - jakieś szczegołne ?
    5. kwestie ukf i radia na razie pomijam w analizie
    6. Tunery cyfrowe jakieś :)

z góry dzienki za pomoc :)

a i proszę o niepodawanie linków do schematów dipola, no chyba że z jakimś omówieniem, bo nieznalazłem tam chyba nic odpowiedniego.

0 1
  • #2 08 Wrz 2006 13:56
    mx3
    Poziom 16  

Jak dla mnie to za malo rzeczy juz ustaliles aby podawac cos konkrtnego np:
    4-8 tunerow jesli 4 to wystrcza 2 konwertery guad i 4 diseq i z glowy w miare tanio ale kazdy nastepny tuner to jest albo dublowanie inastalacji na nastepne 4 tunery lub profesjonalniej zastapienie wszystkiego multiswitchem i 2 konwerterami guattro i zaczyna sie robic drogo, tunery czy bedzie cyfra czy polsat czy nic od tego zalezy co chesz ogladac i czy kupisz tansze tunery bez wejsc na karte kodowa czy drozsze z wejsciem [wiem ze do tanszych fergusonow mozna dokupic czytnik ale cena wychodzi prawie taka jak tunera z czytnikie ktory ma i tak wieksze mozliwosci] po za tym splitery dzialaja przynajmniej na cyfre [sam mam] ale zeby dobrze to chodzilo to max 6 tunerow. dlatego musisz sprecyzowac bardziej to co chcesz zrobic a antene jak zwykle jak najwieksza :D
    pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów