Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Lampy stroboskopowe do ust. zap這nu- potrzeba cos o nich

domino_16 08 Wrz 2006 22:29 3954 1
  • #1 08 Wrz 2006 22:29
    domino_16
    Poziom 17  

Mam do uruchomienia 3 lampy stroboskopowe do ustawiania zap這nu i nie wiem nic o nich ( znam sie na innej elektronice a o lampach nie mam zielonego poj璚ia - chce posze篡 swoj wiedze o lampy i prosze o pomoc )

Zdj璚ie 1(lampa przedpotopowa) - Ma spiralny palik i pod陰czony do niego z jednej strony + (chyba akumulator) a z drugiej szpila do wbicia w przew鏚 od 鈍iecy zap這nowej.... Nie dzia豉. Nie wiem czy moge da zwyk造 palnik od lampy stroboskopowej bo on ma 3 wyj軼ia a ten w lampie tylko 2...

zdj璚ie 2 i 3 - Miernik wraz z lamp stroboskopow jak j pod陰czy i ewentualnie schemat do niej ( pisze na niej sus-9 -chyba to jest typ bo nic na nich innego nie pisze - produkcja polska)

Zdj璚ie 4 i 5 - na niej najbardziej mi zale篡... Potrzebuje schemat do niej- Nie wiem czy nie brakuje czego do niej bo przew鏚 by obci皻y...

Bardzo prosze o pomoc bo naprawde mi zale篡 na tym... Nie wiem za bardzo w jakim dziale powinienem umie軼ic ten temat....

0 1
  • Sklep HeluKabel
  • #2 09 Wrz 2006 15:18
    sylwana-el
    Poziom 23  

Wed逝g mojej wiedzy to leciwe konstrukcje lamp stroboskopowych stosowane do regulacji k徠a wyprzedzenia zap這nu w samochodach z silnikami spalinowymi benzynowymi.Podam koledze og鏊n wiedze , poniewa schemat da si odtworzy z samego urz康zenia - bo to proste konstrukcje.
    Zasada dzia豉nia;konstrukcje oparto na lampie b造skowej wy豉dowczej(stosowane w fotografi - lampy b造skowe) .Zasilanie lampy ok 300V pozyskuje si najcz窷ciej z przetwornicy zasilanej z instalacji samochodowej 12V, a do zapalania lampy s逝篡 impuls wysokiego napi璚ia
    podawany na elektrode zap這now lampy przez trafo impulsowe (1KV)sterowane przez uk豉d sterownika zapinanego na kabel W.N 鈍iecy zap這nowej samochodu.
    Przeskok iskry inicjuje zap這n lampy stroboskopowej (samowy豉dowczej)
    co skutkuje pobraniem energii z kondensatora przetwornicy i jej wyga郾i璚iem. Do豉dowanie kondensatora przygotowuje lamp do ponownego b造sku i tak w k馧ko.
    Napodobnej zasadzie funkcjonuj uk豉dy stroboskopowe na dyskotekach,
    r騜nica polega tylko na tym 瞠 sterowanie ich wykonuje generator fali prostok徠nej.Schematy stroboskop闚 s og馧nie dost瘼ne np.

www.jabel.com.pl zestaw J-23

0