Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Idzie wylaczyc czujnik zaciecia papieru w HP LJ 4?

16 Wrz 2006 00:11 1669 8
  • Poziom 15  
    Witam!
    Od jakiegos czasu mojej dziewczynie nie dziala drukarka. Wyskakuje blad "Paper jam". Z poczatku wystarczylo potrzasnac drukarka, teraz jednak juz nic nie pomaga. Posprawdzalem czujniki, wychodzi na to ze nie dziala czujnik na wejsciu papieru (w service manual nazywany PS1). Zrobilem test z sm na sprawdzenie czy dziala i wychodzi ze nie.
    Generalnie drukarka podczas drukowania kilka sekund po starcie daje taki komunikat, jeszcze zanim wezmie papier.
    Czy idzie jakos wylaczyc ten czujnik? W sm nic nie znalazlem. Bo nie mam zielonego pojecia skad taki czujnik wziasc.
    Oczywiscie przeczyscilem go i sprawdzilem czy dobrze siedzi w swoim miejscu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Prawdopodobnie starł się od duzej ilości kiepskiego papieru jaki przeszedł już przez mechanizm drukarki. Podobny kłopot w Canonach ( faksach laserowych) rozwiązywalem przez wymianę elementu ruchomego czujnika, lub w przypadku jego braku dolejając do startego kropelką kawałka twardego plastiku. :D.
    Pozdr.J.
    ps wyłączyć go nie można bo to on stwierdza przejście kartki przez mechnizm,musi być na starcie w górze a potem kartka go obniża na czas przejścia. Możesz też spróbować przedmuchania rejonów tego czujnika, może jest tylko zabrudzony.
  • Poziom 15  
    Caly mechanizm jest sprawy. Widac wyraznie kiedy plastik zaslania fotodiode i fotorezystor. Wszystko dokladnie przeczyscilem. Obawiam sie ze problem moze lezec w elektronice drukarki, no chyba ze ten czujnik sie zepsul. Ale z drugiej strony kiedys pomagalo potrzasniecie drukarka, a ciezko zeby fotodioda czy fotorezystor raz dzialal a raz nie.
  • Poziom 19  
    Skoro kiedyś pomagało trzaśnięcie drukarki to może poprostu coś rozłanczać, może jakieś zimne luty? Może któryś pin się delikatnie wypioł i nie łączy.
  • Poziom 21  
    adamjur1 ma racje - nie zrozumialeś jego odpowiedzi
    czujnik musi być obecny i sprawny inaczej drukarka niewie gdzie zacząc nakładanie tonera na papier - porzuć wątek o wyłanczaniu go.
    Pierwsza sugestia dźwignia czujnika jest minimalnie starta i niedość mocno otwiera okno czujnika - przedłużyć kawałkiem twardej folii długość dobuierz eksperymaentalnie tak aby umożliwić mu swobodny ruch.
    Druga sugestia to fotoelementy czujnika mozliwe że są zasypane tonerem lub kurzem - przedmuchaj strumieniem sprężonegp powietrza okolice dżwigni czujnika , można je przemyś spirytusem izopropylowym najlepiej w spraju.

Musi pomóc.

Powodzenia
  • Poziom 13  
    Witam Przedmuchaj dokładnie takie wąskie szczeliny w tym czujniku, a może nie ma sprężynki, która odchyla do pionu chorągiewkę lub jest tak jak koledzy ci podpowiadają, że jest za krótka.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam! Juz nie wiem co robic, wiem dokladnie ktory czujnik, sprawdzalem go miernikiem, jest dobry. Wszystkie plasiki sa ok, zaden nie wyglada na wytarty i spokojnie zaslaniaja czujniki. Maja tez sprezynki i chodza bez oporow. Starannie wyczyscilem wszystko, powinno byc bez zarzutow. A jednak w chwili gdy zaczynam drukowac po ok 2 sek wychodzi paper jam. Papieru w ogole nie zaczyna brac. Dzisiaj udalo mi sie wydrukowac strone po tym jak... podnioslem przod drukarki o jakies 45 stopni i w tej pozycji wydrukowala. W pozycji poziomej jednak nie chce. Jak juz mowilem sprezynki sa na miejscu i mechanizmy dzialaja poprawie. Wszystkie styki sa ok (gdyby cos nie laczylo to miernik nie wskazywalby wartosci).
    Cos mnie zastanawia. Choragiewki sa w pozycji wyjsciowej, wlaczam drukarke i bledu nie ma, a gdy np. czujnik jest otwarty to podczas wlaczania jej od razu wychodzi paper jam. I bez zadnej ingerencji mechanicznej w czujnik nagle gdy wlaczam drukowanie wychodzi paper jam, mimo iz papiero do czujnika nie doszedl i go nie ruszyl. Moze to cos z pobieraniem papieru jest nie tak i w zwiazku z tym ze czujnik nie zmieni stanu po chwili wyskakuje paper jam? Mozliwa jest taka opcja?

Pozdrawiam i dziekuje za rady.
  • Poziom 13  
    Witam Jak najbardziej tak jest. Dlatego, że papier nie dotarł do czujnika na czas sprawdź czy rolka sie kręci może sprzęgło nie odskakuje albo rolka jest zużyta?

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dziekuje wszystkim za rady. Cos musialo byc ze sprzeglem, rozkrecilem, wyczyscilem i poki co smiga. Oczywiscie po drodze kilka razy ostro w nia przywalilem :D
    WNIOSEK Z TEMATU: we wszystkich radach jakie spotkalem na forum pisze ze "paper jam" to na pewno albo awaria czujnikow, albo sie w nich kawalek papieru zawieruszyl, albo nie dzialaja sprawnie. W moim przypadku drukarka nie pobierala papieru wiec to tez od razu sprawdzcie, a nie siedzcie jak taki glupek (jak ja :)) 3 dni nad czujnikami. To taka rada dla amatorow :)
    Pozdrawiam