Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat automatyki / technologiczny - symbole

19 Wrz 2006 01:38 8834 2
  • Poziom 28  
    Potrzebny pdf / doc zawierający rozpiskę co i jak. Kiedyś jeszcze w szkole podawali na zajęciach info n/t jak narysować pomiar przepływ+ciecz+ultradźwiękowy i to było coś w stylu kwadratu lub okręgu z symbolami w środku. Niestety zeszyt przepadł bez wieści, a przydałoby mi się takie info. Googlowałem już kilka haseł, ale nic mądrego nie znalazłem. \
    Wiem, na bank jest w PN, ale trzeba zapłacić.
    Będę wdzięczny za pomoc.
    pzdr
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 28  
    Takie to ja mam. Nie chodzi o schemat elektryczny, czy pneumatyki.
    Chodzi mi raczej o poglądowy plan obiektu - masz narysowana np. przepompownię z zestawem hydroforowym i dzięki takiemu "planowi" obiektu możesz pokapować się, ktora de facto pompa jest zabezpieczona przed suchobiegiem (przepompownia), a która jest regulowana do zadanego ciśnienia(hydrofor). Czujnik ciśnienia i elektroda czujnika suchobiegu na ten przykład na ocieplanym rurociągu wyglądają w zasadzie tak samo, póki się nie rozdłubie grubych warstw wełny mineralnej. Takie plany często spotyka się na różnego rodzaju obiektach - bardzo pomagają np. przy szukaniu klapy zwrotnej, kryzy, przepustnicy, jakiegoś czujnika, pompy, siłownika, miejsca pomiaru, zadajnika, nastawnika...
    Być może słabo sprecyzowałem o co chodzi...