logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak usunąć zapamiętany adres strony w IE 6.0 z paska narzędzi Wyszukaj?

bodziofun 06 Lip 2003 17:53 2030 20
REKLAMA
  • #1 278062
    bodziofun
    Poziom 12  
    Posty: 50
    Ocena: 10
    Taki szczegół Panowie a jednak dość upierdliwy. Gdzie znaleźć i wykasować adres strony który mam w pamięci wyszukiwarki i otwiera się po wciśnięciu na pasku narzędzi Wyszukaj. Usunąłem historię i tymczasowe pliki a jednak tkwi gdzieś ten francowaty adres który bezczelnie ładuje się za każdym razem po wciśnięciu Wyszukaj między przyciskami Start a Ulubione. To jeden z tych co sam wpiepsza się do ulubionych, jako strona startowa, a czasami tworzy dialery. Takich gnojów powinno wrzucać się do Wisły z akumulatorem na jajach.
  • REKLAMA
  • #2 278074
    ACULA
    Poziom 34  
    Posty: 3005
    Pomógł: 105
    Ocena: 114
    to chyba nie ustawienia IE
    otwórz msconfig.exe w zakładce startup poszukaj dziwnego programu i wyłącz go, nastepnie poszukaj w rejestrach programu o podobnej nazwie i wywal wpisy.
    Sprawdź w autostarcie.
  • REKLAMA
  • #3 278100
    bodziofun
    Poziom 12  
    Posty: 50
    Ocena: 10
    Nie widzę nic podejrzanego. Autostart jest ok. Czytałem kilka postów niżej kolega też miał problem ale ze strona początkową. Ja przeleciałem skanem on-line, przepatrzyłem wszystko co się da i doszedłem do wniosku że ten adres w WYSZUKAJ musi tkwić w przeglądarce. W zakładce HISTORIA można usunąc adresy, w zakładce ULUBIONE można dołączyć i usunąć a jak korzystać z zakładki WYSZUKAJ - nigdy jej do niczego nie potrzebowałem.
  • #4 278114
    bodziofun
    Poziom 12  
    Posty: 50
    Ocena: 10
    I jeszcze jedno ta strona otwiera się po lewej stronie w kolumnie takiej jak historia czy ulubione natomiast początkowa strona ta "z przodu" zawsze jest ta którą wybiorę t.zn. przeglądarka nie robi automatycznie przekierowania więc właściwie gdybym przypadkiem nie wcisną Wyszukaj to nawet bym nie wiedział że otwiera się tam jakaś strona.
  • #5 278118
    Karoluss
    Poziom 21  
    Posty: 631
    Pomógł: 7
    Ocena: 23
    Zapytam banalnie
    a czy sprawdzałeś w Narzędzia ,Opcje Internetowe ,Strona główna, i tu aders
  • #6 278132
    elektryk
    Poziom 42  
    Posty: 11029
    Pomógł: 439
    Ocena: 241
    karoluss napisał:
    Zapytam banalnie
    a czy sprawdzałeś w Narzędzia ,Opcje Internetowe ,Strona główna, i tu aders
    A ja zadam banalne pytanie czy przeczytałeś pytanie? Nie chodzi o adres strony startowej a o adres strony wyszukiwarkia z której IE korzysta jak nie znajdzie strony o adresie wpisanym w pasku "Adres" Adres ten jest auto.search.... (dalej nie udało mi się odczytać)
  • #7 278139
    Karoluss
    Poziom 21  
    Posty: 631
    Pomógł: 7
    Ocena: 23
    To sprawdz kliknij
    Wyszukaj następnie na pasku wyszukiwarki Dostosuj i sprawsz jaką masz ustawioną stronę sieci Web
  • #8 278147
    elektryk
    Poziom 42  
    Posty: 11029
    Pomógł: 439
    Ocena: 241
    karoluss napisał:
    To sprawdz kliknij
    Wyszukaj następnie na pasku wyszukiwarki Dostosuj i sprawsz jaką masz ustawioną stronę sieci Web
    To chyba zależy od wersji windows bo umnie jest tylko opcja "MSN Search, a nie można dodaj własnych ani zobaczyć adresu MSN"
  • REKLAMA
  • #9 278215
    radocha
    Poziom 28  
    Posty: 1102
    Pomógł: 75
    Ocena: 32
    powinno poskutkować:
    start/regedit/edycja/znajdź/trefny adres
    zmienić na jakiś normalny
    co do Wisły,jaj i akumulatora POPIERAM !
  • #10 278229
    bodziofun
    Poziom 12  
    Posty: 50
    Ocena: 10
    Jak dam Wyszukaj i Dostosuj to właśnie ta strona się otwiera. A jak wciskam Start, Znajdź, Plik lub folder i wpisuję jej adres to powinien ją gdzieś znaleźć a jej nigdzie nie ma.
  • #11 278280
    radocha
    Poziom 28  
    Posty: 1102
    Pomógł: 75
    Ocena: 32
    nie start/znajdź itd ale start/uruchom tu wpisujesz "regedit" idalej tak jak pisałem.I bądź ostrożny - w edytorze stosu rejestru nie ma miejsca na pomyłki. Powodzenia
  • #12 278288
    bodziofun
    Poziom 12  
    Posty: 50
    Ocena: 10
    Nie może znaleźć , wrzeszczy że niewłaściwa ścieżka dostępu. A swoją drogą sprawdźcie co wyskakuje u was po wciśnięciu Szukaj. Zdaje mi się że przeinstaluję IE albo całego Win98.
  • #13 278316
    Karoluss
    Poziom 21  
    Posty: 631
    Pomógł: 7
    Ocena: 23
    U mnie pojawia się strona MSN Serch . Na poczatek spróbuj przeinstalowac IE

    Nie możesz w opcji Dostosuj zresetowac ustawień??
  • REKLAMA
  • #14 278388
    bodziofun
    Poziom 12  
    Posty: 50
    Ocena: 10
    No i nasi górą. Przeinstalowałem IE . Wprawdzie wszystkie ustawienia pozostały (również ta strona w opcji Wyszukaj) ale po wciśnięciu Dostosuj pojawił się komunikat "dostosuj ustawienia wyszukiwania" i tam mogłem odfajkować MSN Search. Wcześniej tego komunikatu nie było. Ta franca musiała blokować opcje "Dostosuj" Wszystkim dziękuję za pomoc, może moje doświadczenie komuś się przyda.
  • #15 278402
    elektryk
    Poziom 42  
    Posty: 11029
    Pomógł: 439
    Ocena: 241
    Ale chyba nie doszliśmy do sedna jak zrobić żeby pod przyciskiem wyszukaj było np google ??? :(
  • #16 278440
    bodziofun
    Poziom 12  
    Posty: 50
    Ocena: 10
    Tego niestety nie wiem a właściwie jeszcze nie wiem bo mam zamiar rozgryźć ten temat to jest opcje Wyszukaj. Ale już nie dzisiaj bo sporo mnie to zdrowia kosztowało. A swoją drogą dojść jeszcze muszę do tego jak pozbywać się niechcianych adresow z tego miejsca bo nie mam wątpliwości że musi się dać to zrobić bez przeinstalowywania całej przeglądarki.
  • #17 278467
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38707
    Pomógł: 3166
    Ocena: 6471
    :arrow: elektryk:
    To może być trudne... IE otwiera stronę http://search.msn.com/results.aspx?srch=105&FORM=AS5&q=<szukany string>
    Ale w rejestrze (HKLM/Software/Microsoft/Internet Explorer/Search) są dwa wpisy:
    CustomizeSearch: http://ie.search.msn.com/{SUB_RFC1766}/srchasst/srchcust.htm
    SearchAssistant: http://ie.search.msn.com/{SUB_RFC1766}/srchasst/srchasst.htm
    Google mają taki format zapytania: http://www.google.pl/search?q=<szukany string>
  • #18 278503
    bodziofun
    Poziom 12  
    Posty: 50
    Ocena: 10
    Z tego co zaobserwowałem po otwarciu jakiejś strony a następnie Narzędzia, Pokaż łącza pokrewne, -otwierają się adresy stron w zakładce Wyszukaj "powiązane" z tą którą oglądamy, może jest to jakaś wskazówka ?
  • #19 278506
    elektryk
    Poziom 42  
    Posty: 11029
    Pomógł: 439
    Ocena: 241
    Niestety moja przeglądarka IE 6.0.2600.0000 rozpoczyna wyszukanie od strony: auto.search.msn.com.... i zmiana adresu w rejestrze nic nie pomaga. :cry:
  • #20 280122
    snort_81
    Poziom 12  
    Posty: 22
    Witam
    Po pierwsze stronę wyszukiania zmieniamy w rejestrze \HKEY_LOCALMACHINE\Software\Microsoft\InternetExplorer\Main
    Po drugie IE 6.0 zapisuje cooki także w folderze %windir%\Cookies, a standardowo przez Opcje Internetowe się nie usunie tych plików. Pozostaje ręczne wykasowanie.
    Pozdrawiam Tomasz
  • #21 280135
    michooo21
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Zresetowac całkiem IE mozna usuwajac pliki histori i cookie tymczasowe mogą zostac . Bardzo dobrze robi to System Mechanic

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy usunięcia zapamiętanego adresu strony internetowej wyświetlanej po naciśnięciu przycisku "Wyszukaj" na pasku narzędzi Internet Explorera 6.0 w systemie Windows 98. Standardowe usuwanie historii i plików tymczasowych nie usuwa tego adresu, który często jest powiązany z niechcianymi stronami startowymi lub dialerami. Rozwiązania obejmują sprawdzenie autostartu systemu (msconfig.exe) pod kątem podejrzanych programów, ręczne przeszukanie i edycję rejestru systemowego (regedit) w lokalizacjach takich jak HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerSearch oraz HKLMSoftwareMicrosoftInternetExplorerMain, gdzie znajdują się wpisy odpowiedzialne za adresy stron wyszukiwania (np. SearchAssistant, CustomizeSearch). Przeinstalowanie IE 6.0 może odblokować opcję "Dostosuj" w zakładce Wyszukaj, umożliwiając wyłączenie domyślnej wyszukiwarki MSN Search. Usuwanie plików cookie z folderu %windir%Cookies jest również zalecane, gdyż standardowe opcje IE nie usuwają ich w pełni. Nie udało się jednak jednoznacznie ustawić innej wyszukiwarki (np. Google) pod przyciskiem Wyszukaj bez dalszej konfiguracji. Narzędzia takie jak System Mechanic mogą pomóc w kompleksowym czyszczeniu historii i plików tymczasowych IE.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA