Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat licznik z MFA i problem

24 Wrz 2006 00:58 2969 8
  • Poziom 12  
    Witam
    Dziś w moim Pasacie 1.9 TDI z 94 roku pojawił sie nastepujacy problem. Otóż zaczely wariowac liczniki. Raz po odpaleniu obrotomierz idzie prawie do konca raz tyle ze sie podnosi lub potrafi byc dobrze, kolejny blad to ze na liczniku kilometrow nieraz potrafi pokazac sie error lub miejsce co drugiej cyfry jest puste, a przy liczniku dziennnym pojawia sie raz jednostka km raz mile. Kolejnym błędem jest to że ciągle się świeci kontrolka od przegrzania oraz MFA potrafi pokazywac jakie błedne dane np. temp oleju 166 stopni lub temp zew. 6 stopni. Ten problem potrafi jednak zniknac po zgaszeniu silnika i jego ponownym uruchomieniu. Nie jestem dokonca pewny ale moglo to sie stac po podlaczeniu do Euroscana, ale kiedys nie mial problemow po skanowaniu Euroscanem. Czy konieczne bedzie programowanie pamięci?
  • Poziom 12  
    Dziś w nocy zdjąłem klemę, rano po podłaczeniu narazie jest OK. POczekam czy mu cos przypadkiem nie zacznie swirowac. Dowiedzialem sie tez ze dzialal w nim tylko wskaznik od temperatury, cala reszta nie.
  • Poziom 12  
    Jednak klerma nie pomogła. Co do usterki to stało si to po tym jak zostały pomylone we wtyku OBD piny lini K i L.
  • Poziom 16  
    W tym Passacie licznik nie ma diagnozy po K wiec ... juz wiesz.
    A tak (nawiasem piszac) pomylic K z L mozesz zawsze i w najgorszym przypadku nie bedzie tylko diagnozy
  • Poziom 13  
    Powiem krótko wilgoć sprawa takie lub podobne problemy.
  • Poziom 10  
    passaty tak i jak vwT4 mają coś do siebie to jest wina licznika moą być to zimne luty albo coś w liczniku walneło ja miałem ten sam problem tylko że umnie nie pokazywał paliwa wogule albo cały czas pelny temperatura takie same objawy miała i nieraz kontrolki sie nie paliły ani od ładowania ani od oleju przeglądnąć licznik na lutach a w innym przypadku wymienić licznik lub elektryk ratuje
  • Poziom 11  
    witam.Z góry przepraszam, że się podłączam do tematu, ale szukam kogoś kto pomógłby mi naprawić wskaźnik temperatury w VW Passat b4 1,9 TDi.
    Chodzi o to, że ja się do tego nie dotykam, ale chętnie zlecę to komuś kto się na tym zna.Czujnik temp. jest sprawny bo był sprawdzany, sama wskazówka się nie podnosi (jeden elektryk stwierdził, że są to albo zimne luty albo jakiś drobny element na tablicy zegarów trzeba wymienić.Mój elektryk nie ma aktualnie możliwości się tym zająć wiec szukam kogoś kto by to naprawił.Najchętniej z woj. lubuskiego (okolice Żar, Żielonej Góry itp...)pozdrawiam
    msiejko(malpa)interia.pl