Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Junkers Bosch zwr 24

01 Paź 2006 21:50 6598 8
  • Poziom 14  
    Mam problem z piescem dwufunkcyjnym zwr 24 wyswietla komunikat 'EA' objawia sie to tym ze zapala sie palnik iskrownik działa i pochwili gasnie palnik i pojawia sie komunikat ea .Sprawdziłem czujnik temperaturowy działa na zakresie od0 do 1komgdy sie go podgrzeje . Dzieje sie to zarówno na grzaniu ciepłej wody jak i na centralnym

Moderowany przez skryn:

Przeniosłem z "Schematy AGD".

• Poziom 33  
    Przede wszystkim wyczyść elektrodę jonizacyjną i sprawdź czy wtyczka sieciowa nie powinna być odwrotnie w gniazdku.
  • Poziom 14  
    zamiweniłem wtyczke zasilającą nic niepomogło a elektroda jest czysta .Objaw jest taki ze zapala sie piec działa iskrownik nonstop i po około 8 sekundach gasnie palnik oraz iskiernik tez sie wyłancza przestaje pracowac piec i po chwili wskakuje błąd EA
  • Poziom 33  
    Elektroda jest czysta? Tzn. ją czyściłeś mam nadzieję?
    Sprawdź jeszcze czy jest dobrze podgrzewana przez palnik.
    poza tym należy sprawdzić połączenia elektryczne samej elektrody do płyty.
    Jak nie pomoże to serwis.
  • Poziom 14  
    A jaką powinna miec rezystancje elektroda po podgrzaniu ? i co jest odpowiedziale za sterowanie I jkakie znaczenie ma odwrocenie wtyczki ?
  • Poziom 33  
    Elektroda nie posiada rezystancji a właściwie ma zero ohm.
    Aby ją sprawdzić należy w szereg z nią włączyć miliamperomierz.
    Jeżeli jest sprawna powinien on wskazywać kilkanaście miliamperów po podgrzaniu elektrody.
    Jeżeli prąd nie płynie to jest uszkodzona lub jest jakieś zwarcie bądź przerwa na płycie.
  • Poziom 14  
    elektroda po podgrzaniu zmienia rezystancje z zero om nawet do 1kom Moze wiesz jak padło cos na płycie to czego sie czepic albo co najczesciej pada
  • Poziom 14  
    przy wejsciu mam takie scalaczki MC1558 , CNY75 , B 57951 mam zamiar je wymienic co Ty nato to jes jakis transoptor i cos operacyjnego . ?
  • Poziom 33  
    Odpowiem krótko:
    Nigdy tego nie robiłem i robił nie będę nawet gdybym był pewien, że to jest uszkodzone.
    Elektroda i układ pomiarowy jej prądu są odpowiedzialne za płomień lub jego brak a co za tym idzie za ewentualny wypływ gazu.

Zleć naprawę serwisowi.
    Z mojej strony to tyle, Pozdrawiam.