Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć Wlan pomiędzy laptopem a PC

Miprik 03 Paź 2006 16:54 876 5
  • #1 03 Paź 2006 16:54
    Miprik
    Poziom 15  

Witam Państwa!
    Otóż mam dwa komputery.
    Ich konfiguracje:
    Laptop Toshiba Satelitte proctd480: Pentium 233Mhz, 32mb ram, 4Gb. System to Win98se.
    PC: AMD Semprom 2400XP, 512Ram (DDR), WinXP oraz Win98se.

Chciałbym zrobić domową sieć między tymi komputerami. I myślałem nad bezprzewodową. Czyli musiałbym dokupić sieciówkę do kompa oraz kartę PCMCIA do laptopa. I tu pytanie, czy karta taka zadziała w laptopie już troszkę starszej generacji. Jakie będą zasięgi? Czy będę mógł "chodzić po mieszkaniu" i będzie działać? Jak z transferami? W PC mam oczywiście net. Czy będę go wtedy też miał w laptopie? Jak się to konfiguruje? Czy będę mógł udostępnić dysk i słuchać na laptopie mp3 z dysku PC?

Pozdrawiam!

0 5
  • #2 03 Paź 2006 16:57
    arti140
    Poziom 17  

bedie pasowac dlacego niby nie. Jesli chcesz robic siec prewodowa to po co pytassie o zasieg? Skretke mozesz pociagnac gdzies do 100 metrow

0
  • #3 03 Paź 2006 16:59
    Miprik
    Poziom 15  

w poście była mała pomyłka, miałem oczywiście na myśli Wlan, a więc bez przwdowód żadnych.
    A więc.....?

0
  • #4 03 Paź 2006 23:03
    szalonypawcio34
    Poziom 2  

a wiec kupujesz nadanik do kompa stacjonarnego i karte pcmcia do laptopa i korzystasz. a co do zasiegu to zalezy ile wydasz na sprzet.

0
  • #5 03 Paź 2006 23:08
    Miprik
    Poziom 15  

to ja wiem, że kupić muszę, jeśli chcę z tym próbować. Sęk w tym, że nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie główne, czy laptop pociągnie takie wyzwanie...

0
  • #6 04 Paź 2006 00:41
    trocse
    VIP Zasłużony dla elektroda

Miprik napisał:
    to ja wiem, że kupić muszę, jeśli chcę z tym próbować. Sęk w tym, że nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie główne, czy laptop pociągnie takie wyzwanie...

pociagnie, widzialem slabsze i pracuja na wlan.

0