Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radioodtwarzacz Philips RC 408

08 Paź 2006 14:28 4186 9
  • Poziom 10  
    Radioodtwarzacz Philips RC 408 - Witam mam taki problem kupiłem owe radio wraz z samochodem na panelu znalazlem kod (radio zostalo zablokowane na stacji diagnostycznej po odlaczeniu zasilania) ... znaleziony (oryginalny) nie pasowal spróbowalem jeszcze kilka razy i nic teraz tak jak by sie zablokowalo na stale ... pisze tylko "WAIT" jest jakas mozliwosc zresetowania pamieci lub tez .. mozliwosci odblokowania kodu ?? prosze o szybko odp.. z gory dziekuje i prosze admina o nie usuwanie ani nie blokowanie posta (radio jest jak najbardziej legalnie kupione)
  • Moderator Radia Samochodowe
    WAIT znaczy czekaj przy włączonym zapłonie aż pozwoli wpisać kod ;) ale jak go już wprowadzałeś to znaczy że nie pasuje :arrow: i bez fachowca się nie obejdzie
  • Poziom 10  
    hmmm rozumiem tylko ze wiem co znaczy wait :) ... i tak jest ciagle nawet jak zostawie na godzine. i nie ma mozliwosci ponownego wpisania kodu !
  • Pomocny post
    Moderator Radia Samochodowe
    Czekaj dłużej niż godzinę nawet do 24h ;) tylko musisz znać prawidłowy kod i stacyjka musi być przekręcona :!:
  • Poziom 10  
    hmmm 24h na wlaczonej stacyjce heehehe to chyba nie da sie tak :P mam w domu zastepcze zasilanie 12V wiec podlacze do tego i zobacze jakie skutki beda po jakims dluzszym czasie ! ciekawe czy zna ktos kombinacje klawiszy ktora mogla by odblokowac mozliwosc wpisywania kodu ?? czy taka wogole istnieje ?? a moze wie ktos ktora zworke albo sciezke trzeba przeciac ?? :) z gory dzieki za kazda rade :]

Dodano po 51 [minuty]:

heheh no i pomoglo :) dzieki teraz tylko pytanie jaki kod :/ bo oryginalny nie pasuje :(
  • Spec od car audio
    A czy kiedykolwiek wcześniej,po odłaczeniu tego radia od zasilania (np. wymontowanie akumulatora) i ponownym podłączeniu musiałeś wpisywać kod?
    Ten model miał fabrycznie kod zawieszony (nieaktywny).I choć w warsztatach różne rzeczy z radiami się zdarzają, to nie bardzo wierzę,że uaktywnili go w Twoim radiu bo trudno to zrobić przypadkowo.
    Podejrzewam,że Twoje radyjko uległo syndromowi RC 408 i kod uaktywnił się sam.
  • Poziom 10  
    ja mam na panelu naklejke z kodem ... jest to "9801" jest to naklejka i wyglada mi na oryginalna ! a wiec co powinienem zrobic ??
  • Poziom 43  
    To słynny już model z uszkadzającej się zawartości pamięci. Wystarczyło zaiskrzyć klemą przy zakładaniu, szczególnie jak radio było włączone. Kod Philips podawał na kartce wielkości wizytówki z numerem seryjnym radia a nia na jakiejś małej naklejce na panelu. Model produkowany na bazie innego modelu ktory był kodowany i procesor w swoim programie ma obslugę kodu który faktycznie jest zawieszony przez wpisanie pewnej wartości w pamięć radia. Ba, nawet kod tam jest, trzeba by go odczytać z pamięci radia a nie z panela i wpisać a potem wyłączyć wg procedury jak w kodowanych Philipsach i takie jest lepsze podejście do tego radia niż podstawienie zawartości z innego dokładnie takiego samego modelu, chyba że myliłby funkcje lub nie działały klawisze, wtedy podstawienie zawartości można uznać za usprawiedliwione. Taka powinna być procedura naprawy. Poczytaj sobie posty na forum o tym modelu.

SławeK
  • Serwisant
    W Philips RC408 na napis WAIT wymieniałem procesor na nowszą wersję.
  • Poziom 10  
    teraz jest juz mozliwosc wpisywania kodu :) ale nie dziala zaden z nich !! nie wiem jak to zrobic ...