Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Walki Robotów - Filmy. Zamieszczone linki.

09 Paź 2006 22:39 8748 21
  • Poziom 15  
    Kto jeszcze nie widział musi to zobaczyć :-)

Link
  • Poziom 13  
    ej fajnie fajnie ale mam tylko drobną uwage .... TO NIE SĄ ROBOTY .... tylko , jakby to ująć :| zdalnie sterowanie pojazdy mechaniczne ;|
  • Poziom 15  
    Z technicznego/profesionalnego punktu widzenia rzeczywiście nie są to roboty... Ale na discowery lecą programy "POPULARNO NAUKOWE" (pozatym wszelkie Robotiki są amerykańskie co dużo wyjaśnia...) i dużo łatwiej mówić ludziom że to są roboty niż "zdalnie sterowane pojazdy mobilne" czy coś w tym stylu...
    Na auto mobile mówi się samochody na maszyny piorące mówi się pralki... na automaty w fabrykach też mówią "roboty"...
    no może niekoniecznie dobry przykład... bo nie znam terminologi naukowej... którą się żadko stosuje "dla ludu" (tak jak prawowite nazwy łacińskie roślin i zwierząt)...

A pozatym ... czy im bliżej do zabawek zdalnie sterowanych czy do robotów ? ;] Nie odbierajmy im tej dumnej nazwy robot...

Zdalnie sterowane roboty górą! ;]

Dodano po 14 [minuty]:

W sumie... z def robot reaguje na czynniki zewnętrzne i zależnie od nich wykonuje jakąś czynnosć:
    Jeśli A występuje to wykonaj B
    Jeśli A nie występuje to wykonaj C

A czy sygnał nadany przez człowieka aparaturą nie jest swoistym impulsem z otoczenia ?
    Roboty dostają oprogramowanie/ programy a te dostają sygnały ;]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sygnał z aparatury nie jest impulsem z otoczenia (nie pochodzi z czujników). Można powiedzieć że urządzenie zdalnie sterowane to układ który wzmacnia odpowiednio impulsy zadawane zdalnie i steruje nimi układem lokomocji (układ odpowiedzialny za ruch np. silnik+koła).

Robot ma jeszcze system sterowania który generuje decyzje (odpowiednie sterowanie dla układu lokomocji) na podstawie danych sensorycznych (z czujników)
  • Poziom 15  
    Czyli czym są te roboty ? Bo autkami RC też nie są... Chyba ze to tak jak szayowozy w swiecie samochodów... domowej roboty ni to samochód ni to trzepak...
    Eh biedne podrzutki :/

A wikipedia się nie szczyka i "battlebots" podaje jako "roboty w rozrywce".
    To nie są roboty, to po prostu zdalnie sterowane pojazdy. Nazywanie tego robotami jest trochę niewporządku wobec twórców robotów autonomicznych, którzy po nochach nie śpią próbując uczynić swoje roboty "sprytnymi" ;)
  • Poziom 15  
    Co nie znaczy że twórcy bojowych pojazdów zdalnie sterowanych którzy nie śpią po nocach i z nerwów obżerają się w dzień (czyt Amerykanie) też nie mają prawa do nazywania ich dzieł robotami...
    A jeśli nimi nie są to niech spłoną na arenie w ogniu iskier walki :twisted:
  • Poziom 2  
    Ja cały czas oglądam Walki Robotów ,,Robotica"
    Kto nie ogląda niech żałuję

Dziękuję Pozdrawiam

Wesołych Świąt
  • Poziom 17  
    Nieważne jak je nazwiemy to ten z tarką na przodzie wymiata ;)
  • Poziom 14  
    wg wielu ksiazek robot to nie tylko autonomiczna jednostka bo moze byc sterowana rowniez przez czlowieka (np. tak gdzie czlowiek nie moze podejsc ze wzgledu na np. zagrozenie zycia). a czy te pojazdy sa robotami? ciezko powiedziec bo tworzy sie z tego kłótnia a to jak to nazwiemy jest w sumie nie wazne :)
    a tak swoja droga to mi sie sam sens tych zawodow podoba .. brutalna walka w wykonaniu maszyn :)

i tak btw. to kazda wypowiedz w tym dziale dot. tych wlasnie robotow albo nie robotow zaczyna sie od wymiany pogladow czy to robot czy moze pojazd RC
  • Poziom 15  
    Rozwiąże Wasze wątpliwości. Są to manipulatory :)

Troche jaśniej roboty bez jakiejkolwiek nawet żenującej inteligencji, są tylko manipulatorami, a dosłowniej "przedłużeniem rąk człowieka". Robot jako wyraz określający zdalnie sterowane zabawki (tak jak te wyżek Battle Boty) został wprowadzony tylko w celach marketingowych dla niewykształconych ludzi ;) "Łał masz robota? Jestes cool ;) (szkoda ze masz tylko zdalnie sterowany samochodzik :D )

Generalnie urządzenie, które nie odnosi się do trzech praw robotyki robotem nie jest, dlatego większość ludzi szydzi ze "zwykłych zabawek" :)
  • Poziom 15  
    Co nie znaczy że widok czegoś takiego robi większe wrażenie niż zabawa zdalnei sterowanym samochodzikiem... I jakby maszyny miały się zbuntować to już wole samochodziki. ..

Nieautonomiczne Manipulatory Bezprzewodowe rox ;]

(A najlepsze było stare dobre Robot Wars.. czyli początki tych wszystkich walk... i to jak roboty wracały udoskonalone w kolejnych seriach...)
    Przecież tylko obudowa i ewentualnie jakaś "broń" odróżnia je od ogólnie pojętych zdalnie sterowanych samochodzików.

Moja propozycja do nazwy:
    Nieholonomiczna zdalnie sterowana platforma mobilna.

Manipulator to układ złożony z łańcucha ramion połączonych przegubami, nie wiem czy to podchodzi pod takie układy, gdyż ani ramion ani przegubów tam nie ma. Po nowym roku postaram się zebrać opinię ekspertów z dziedziny robotyki. Jednak ta nazwa którą podałem była używana w odniesieniu do podobnych pojazdów.

Halftheman masz całkowitą rację, potem ludzie nam niedowierzają że minisumo nie są zdalnie sterowane. Gdy w końcu uwierzą, zaczynają się ich bać ;)
  • Poziom 15  
    Cytat:
    zaczynają się ich bać

Lepiej nie powchodzić do areny...nie wiadomo co takiemu robotu odbije... tylko z daleka kijem go włączyć i niech oni się martwią jak go z kręgu zdjąć gdy się przeciwnicy skończą...

Niestety pod nawałem fachowych argumentów musimy(ja i inne nuby) przyjąć że nie są to roboty.

A szkoda bo łatwiej powiedzieć " Robie robota" niż "Robie Nieholonomiczną zdalnie sterowaną platformę mobilną"...
  • Użytkownik obserwowany
    wpiszcie "Humdinger" w youtube :)

Moderowany przez McRancor:

Poprawiłem nazwę

• Poziom 27  
    A moim zdaniem beznadziejne - pastwi się i niszczy pracę innego właściciela - przecież po utracie 2 kółek ten drugi był już bezbronny? (swoją droga dziwne, że koła były niechronione)
  • Poziom 14  
    To jak to sie widzi,to kwestia gustu.To są roboty-mają niektóre różne fajne dodatki,nie tylko kółka i silniczek.
    A właśnie o to chodzi -żeby rozwalić przeciwnika do ostatniej śrubki :D.
    Sens jest w tym,żeby wykorzystać pomysłowość,przy użyciu jak najmniejszych środków,bo to inwencja jest tutaj bronią.Na pewno są bardziej widowiskowe od sumo,dynamiczne,no i mogłyby być u nas :D.Takie maszynki potrafi zrobić wielu ludzi.
  • Poziom 27  
    dobre to są filmy z japońskich turniejów sumo robotów - szczególnie jeden w którym jest pokazana walka trwająca około sekundy :D
    Jak znajdę to wrzucę linka, na razie polecam oglądać na youtube filmiki znalezione po hasłach: japan sumorobot
  • Poziom 14  
    Kiedy się przyjrzeć dokładniej, te japońskie superszybkie sumoboty poruszają się po ferromagnetycznym ringu i mają przymocowane do podwozia silne magnesy. Sumoroboty konstruowane na polskie zawody niestety nigdy nie będą takie szybkie :(