Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny problem z dyskiem twardym Seagate 40GB

10 Paź 2006 17:42 1275 8
  • Poziom 10  
    Mam pewien problem z dyskiem twardymSeagate 40GB.Pewnego razu gdy siedziałem przed komuterem on sam zrestartował się i dysk twardy przestał działać..Kupiłem już nowy dysk a gdy podpinam ten uszkodzony jako drugi wykrywa go w biosie ale w windowsie już nie..Próbowałem go naprawić programem Patition Magic i Partion Table Doctror ale nie przyniosło to żadnych rezultatów..Chodzi mi o przywrócenie partycji i przede wszystkim odzyskanie danych z dysku.
  • Poziom 29  
    Witam

Czy po podlaczeniu samego zepsutego dysku,przed windowsem pojawia sie jakis specyficzny komunikat(brak bliku NTDLR,....)?

Poprosimy o pelna konfiguracje kompa(wraz z asilaczem).

Kolega pisal,ze komputer sie wieszal.Prosze przeczytac oststni post z tego linku i wykonac niezbedne pomiary,testy:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic316154.html

Pozdro
  • Poziom 10  
    Moja konfiguracja:

Procek : Celeron 800 mhz podkrecony do 912mhz
    Płyta głowna: M6VCG ( blizej nieznana...)
    Ram: 384 Mb
    Grafika : GF 4 MX
    Zasilacz 300 w ( standardowy )
    Model padnietego dysku st340810a
    win xp sp2

Jesli chodzi o komunikaty to nic takiego sie nie pojawia, win tylko sie dłuzej ładuje, przed padnieciem dysku pojawial sie komunikat na niebieskim tle dosc czesto cały ekran był zawalony jakimis znaczkami i komuter sie szybko resetował a ostanie zdanie brzmiało za mało pamieci....

jesli jeszcze cos mam podac to piszcie...
  • Poziom 29  
    Dalem Koledze linka to niech z niego Kolega skorzysta i poinformuje nas o wynikach.

Szczegolna waga prosze poswiecic zasilaczowi.Mowie tu o pomiarach napiec pod obciazeniem.

Poza tym poprosimy o marke zasilacza.To wazne

Mozliwe,ze zasilacz go tak zalatwil.

Pozdro
  • Poziom 10  
    Witam po dłuższej nieobecnosci....
    no wiec dokonałem porządanych pomiarów i oto ich wyniki:

przy napięciu idealnym 5V na koncówkach molexa jest 4.98 V

przy napięciu 12V miernik pokazuje 7,61 V

a z kolei przy 3.3 V wynik jest 1,72V

no wiec to moze być wina zasilacza dodam jeszcze tylko ze dysk bardzo sie grzał.... aha no i pozostaje jeszcze jedna kwestia czy da sie odzyskac dane ze tego dysku, lub przywrocic go do dawnej swietnosci.

pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Miałeś podkręcony procesor,a ze w tych płytach nie było jeszcze blokady pci/agp to jednoczesnie podkreciles wszystkie podzespoły <w tym i dysk>, do tego jeszcze słaby zasilacz i prosze co wyszło. Odkręć procesor, wstaw nowy zasilacz i zobaczymy czy dysk odpali sie na tyle stabilnie aby zgrac z niego dane. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    no dobra, to moze podłącze dysk do innego kompa. bo jeszcze tego nie robiłem, ale mysle ze ta diagnoza jest błedna,gdyż teraz od dłuzszego czasu inny dysk i działa znakomicie i sie nie grzeje.

A co reszta osob na ten temat sadzi ??

dzieki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    a jak Menedżer dysków logicznych 'reaguje' na ten dysk ?
    co pokazuje HDTune ?

dziwne masz te napięcia z zasilacza