No wiesz, cóż za pytania? Pewnie, ze mozna je kupić, albo odpowiedniki. Te "dziwne" obudowy to zapewne masz na myśli TO-3. Bardziej popularne tranzystory od tych KD503 to 2N3055.
Aby sprawdzić taki tranzystor mocy, musisz odlutować kabelki z bazy i z emitera (kolektor na obudowie). Mierząc omomierzem oporność między emiterem a kolektorem, nie powinieneś nic mieć, tzn. powinna być bardzo duża oporność, niemierzalna zwykłym miernikiem. Pomiar powtarzasz zamieniając końcówki miernika miejscami. To pierwszy krok sprawdzenia tych tranzystorów mocy.
Poniżej masz opis tej obudowy, tzn. widać jak rozmieszczone są poszczególne wyprowadzenia tranzystora.
Załączniki:
-
TO3.jpg
(31.49 KB)
Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.