Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

minolta di 650! Please add toner!

marcin4 16 Paź 2006 15:56 1121 9
  • #1 16 Paź 2006 15:56
    marcin4
    Poziom 19  

w maszynie został wymieniony deweloper, zainicjowałem F8 i po kilku dniach pojawił sie problem: pleas add toner!
    założyłem nowy i nic! maszyna nie raguje! w module dewelopera ma toner butelka założona nowa! i dalej ten komunikat!

co robić?

• #2 16 Paź 2006 17:28
    serwek
    Poziom 25  

1.A czy silnik butelki toneru sie kręci ?

Sprobuj otworzyć klapę. Przy uchylonej butelce lekko !!! leciutko !!!!!!!! przekręć nią od siebie. Przy odchylonej blokada czasami nie trzyma. Zblokuj swich-e w klapie. Włącz maszynę. Zobacz czy butelka się poruszy na swoje miejsce.

2. Czy po wymianie Startera - developeru i wymieszaniu w "F8" kopiarka robiła ok ?
    Jaki był poziom ATDC a jaki jest teraz w "level history" ?
    Czy go zapisałeś na klapie?
    Pozdrawiam

• #3 16 Paź 2006 22:19
    Calculus
    Poziom 25  

Jeżeli maszyna ma założony nieoryginalny toner, może trzeba będzie zrobić ponownie inicjację F8 w momencie gdy już zużyje oryginał, po to, żeby ustawić ATDC dla nieoryginału . Możesz ręcznie zmniejszyć poziom ATDC, maszyna powinna przestać dozować toner, rozdozuj ją trochę, sprawdź czerń i zrób znowu F8, maszyna sama ustawi poziom ATDC.

• #4 16 Paź 2006 23:13
    habelj
    Poziom 15  

Witam.
    A sprawdziłeś czujnik poziomu toneru w zasobniku pośrednim. Mi sie raz przytrafiło, że zapomniałem go podłączyć i efekt był taki jak twój, a może to być bo wymieniałeś developer i zdejmowałeś zbiornik pośredni. Zacznij od rad kolegi serwka
    pozdrawiam

• #5 17 Paź 2006 19:11
    marcin4
    Poziom 19  

butelka kreciłem! nie ruszy jej wogóle! F8 robiłem kiilkka razy!
    podmieniałem nawt moduł dewelopera! nic nie pomagało!
    zmieniłem gniazdo podawania toneru! też nic!
    gniazda łączące maszyne z modułem dewelopera przeczyściłem! NIC!

robiłem reset maszyny! NIC!
    jutro spróbuje podmienić płyte główną! ale nie wiem czy się to na coś zda!!!!!
    próbować trzeba!

macie jeszcze jakieś pomysły?

• #6 17 Paź 2006 20:00
    serwek
    Poziom 25  

To chyba jednak padnięty silnik napędu/kręcenia butelką toneru na 70%, bez 30% -bo powinien wywalić kodem na pulpit ;/ hmmmm...
    Hmmm..... ale jeszcze
    Mogł (odkurzacz- słynne!) uszkodzić sam czujnik....ale zamieniałeś przecież z innej kopiarki.
    Płyta sama z siebie w tych maszynach nie strzela :?
    Sprawdź czy silnik dostaje 24V.
    Jak przestawiłeś butelkę w pozycję czujnikową "on" to po zamknięciu klapy butelka powinna sama wrócić na miejsce.
    Rozbierz plastiki (od silnika) i zobacz czy czujnik położenia butelki wogóle jest przesłaniany. Wydobądź silnik na zewnątrz ( na kabelkach ) i zobacz czy kręci bez obciążenia.
    Pozdrawiam

• #7 17 Paź 2006 21:17
    marcin4
    Poziom 19  

co do kręcenia butelką to odpada bo wymieniałem cały moduł który kręci ów butelką! silnik podawania toneru w zasobniku też odpada bo podmieniałem z innej maszyny moduł dewelopera jak już pisałem wcześniej!

dziwne!! prawda??

• #8 17 Paź 2006 21:47
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Pewnie to dość dziwne ale w EP-4000 którą przejąłem w serwis nie było czujnika z tyłu kopiarki który "widział" zamkniętą tylną ściankę i powodował rozruch przy rozgrzaniu maszyny. W konsekwencji gdy klient zmienił toner na czas - to maszyna się nie zblokowała a gdy razu pewnego nie miał tonera tylko jechał do upadłego - kopiarka zablokowała się i po włożeniu nowego ani mru mru. Poprzedni sewrwis zarządził wymianę połowy kopiarki za kilka tysięcy a powód był banalny - chociaż pociłem się ponad godzinę :-) Może w tym przypadku jest podobnie? sprawdź czujnik zamknięcia tylnej ścianki.

C.

• #9 17 Paź 2006 21:51
    marcin4
    Poziom 19  

czy chodzi ci o czujnik zamknięcia tylnej obudowy?? tej z tułu kopiarki( metalowej blachy)??

• #10 18 Paź 2006 18:12
    marcin4
    Poziom 19  

panowie!

jak już pisałem miałem za miar zmienić płyte! Zmieniłęm , zrobiłem F8 i hula aż miło! zrobiła dziś z 4 tys kopii! butelka się kręci, czerń ok, dozowanie ok!
    w celu sprawdzenia czy to rzeczywiście płyta powróciłem do starej! narazie jest ok! ale zobaczymy przy większej robocie!

dzięki za rady!
    pozdrawiam!
    usterka zlikwidowana zamykam temat!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME