Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zregenerować rolki gumowe

17 Oct 2006 10:36 3504 7
 • Level 19  
  Witam
  Mam mały problem Jak zregenerować gumowe rolki w podajniku drukarki, kopiarki domowym sposobem (bez zakupów kosztownych preparatów )
 • Level 19  
  "Wyprać" w ciepłej wodzie z mydłem lub płynem do garów :D. Jeśli nie są zbyt starte, jakiś czas podziałają.
 • Level 25  
  Ostateczność !
  Jak jesteś już pod ścianą a nowe rolki masz na podorędziu to możesz starą rolkę leciutko !!!!!! ponadcinać skalpelem, w poprzek, po jej szerokości, tak aby stworzył się malusieninieeenieńki, rozchodzący rowek. ;) Uważaj żeby jej nie przeciąć - zerwać. Takie poprzeczne rowki ("zebra") muszą być na całym obwodie, tam gdzie (ciągnie) pracuje guma z papierem. Nie moga być za głębokie no i nie do końca brzegu :! !!! . Te nacięcia spowodują że rolka tak jak by powiększy swoją wysokość i dostanie "bieżnik".
 • Level 2  
  Moim zdaniem najlepiej rolki mozna zregenerowac rozpuszczalnikiem nitro on bardzo dobrze je wyczysci i jakis czas podziala ale nie obejdzie sie bez zakupu nowych rolek bo czyszczone juz tak dlugo nie wytrzymaja
 • KYOCERA specialist
  Witam

  Wiem, że to co napiszę może nie będzie na temat...ale jakakolwiek regeneracja jest tylko złudną czynnością ;) i prędzej czy później staniesz przed faktem wymiany rolki na nowe.
  Niestety każda guma....ma swój punkt zmęczenia ;)

  Cokolwiek przez to rozumiemy ;)

  Pozdrawiam
 • Level 29  
  Witam
  Można jeszcze dodać że gumowa rolka pracujac zmniejsza stopniowo swoją średnice kosztem warstwy "chropowatej". Czyszczenie tu nic nie da a ceny rolek do większości urzadzeń są już tak niskie że nie warto zostawiać klienta ze sprzetem który może będzie działać a może nie.
 • Level 19  
  Dziękuje po przeanalizowaniu postów i postów z odsyłacza kol.Robsona zamykam temat.