Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PSpice, napięcie w postaci zespolonej, uruchomienie układu.

17 Paź 2006 22:49 1844 3
  • Poziom 13  
    Witam mam do zrobienia dwa zadania w zadaniu pierwszym nie wiem jak przedstawic napiecie w postaci zespolonej natomiast w drugim nie moge uruchomic ukladu w drugim zadaniu chodzi o to abz uzyskac podane [img]przebiegi regulujac potencjometrem czy mogl by ktos zysymulowac te zadania i umiescic pliki z symulacji bede niezmiernie wdzieczny
  • Poziom 43  
    Witam,
    postaraj się o lepszy "aparacik", a nie używaj do tego telefonu komórkowego, ponieważ nie wiele widać.
    Ściagnij sobie i zainstaluj, mały a udały program Captura (za free) do robienia "fotek" z ekranu monitora, zobacz tam:
    http://www.hernansoft.com/downloads_en.html

Poza tym to nie rozumiem Twego pytania; przebieg jest rzeczywisty (coprawda odkształcony i daleki od sinusoidy), więc dlaczego chcesz w to mieszać liczby zespolone?

W przykładzie drugim istniejący tam potencjometr (włączony jak reostat) służy do regulacji częstotliwości generatora fali prostokątnej (tylko go nie zwieraj, bo w realu, to wzmacniacz operacyjny może tego nie przeżyć...) w którym to układzie napięcie wyjściowe wzmacniacza operacyjnego przyjmuje wartość dodatnią lub ujemną i bliską właściwej szynie zasilania, ponieważ jest od strony wejść różnicowych wzmacniacz jest przesterowany.
    Dzielnik rezystancyjny (47kΩ od wyjścia do + i 47kΩ do masy) realizuje dodatnie sprzężenie zwrotne i od strony wejścia odwracającego pracuje ten wzmacniacz jako przerzutnik dwustanowy z histerezą (przerzutnik Schmitta).
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam tego zadania z generatorem nie moge uruchomic napiecie na wyjsciu jest prawie rowne 0 natomiast w tym drugim nie wiem jak zapisac to napiecie . Moze ktos to zasymulowac i przeslac mi pliki z symulacji oddam 20 pkt. Prosze o pomoc :cry: