Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Tonsil ZG30C114 4 ohm bez głośników TANIA przeróbka?

narkoholik 19 Paź 2006 18:45 6311 13
  • #1 19 Paź 2006 18:45
    narkoholik
    Poziom 30  

Witam

Prześledziłem wszystkie wątki związane z tym ZG i niestety nie znalazłem w nich zadowalającego mnie rozwiązania stąd przepraszam że znowu poruszam ich temat :)

Chodzi o to że mam już kolumny (Estradowe :)) i używając ich do komputera mam problem z rozróżnianiem dźwięku (są zbyt hałaśliwe).

Ostatnio znalazłem pudła od Kolumn ZC30C114 w bardzo dobrym stanie z oryginalnymi zwrotnicami ale bez głośników.
    Chcę zrobić z nich płasko grające głośniki do przesłuchiwania w ciszy :) audiobooków itp.; dlatego nie interesują mnie porady audiofilskie :) (sorki doceniam jakość muzy ale tym razem wystarczy mi nienachalny środek pasma). Użyję jakichkolwiek pasujących głośników 8 ohm i tu mam pytanie:

Czy mogę po prostu pod ten ZG30C114 4 ohm (Oryg. głośniki GDN 20/30/1 4ohm i GDWK 9/80 8 ohm) podłączyć 2 głośniki 8 ohm i liczyć że nie spalę wzmaka :) :) :) Unitra PW 3015 2x20W 8 ohm (jego wątki już prześledziłem) ?

No i jeszcze czemu nie moge normalnie dobrac głośników ? tzn jak znajduje 20 to okazuje się że śruby lub otwór nie pasują ?
    Przykład Górny otwór ma 12 średnicy 14 wycięcia w fornirze i 13,5 pomiędzy śrubami a ma tam wchodzić niby głośnik 9 cm ?
    Dolny ma 20 średnicy ale śruby 23,5 cm .
    No więc w sklepie jak mi dają 20 cm głośnik to mogę sobie go ewentualnie wkleić na silikon w otwór :P - o co chodzi z tymi rozmiarami ?

Sorki za długi post i z góry dziękuję za pomoc.

A może ktoś z 3miasta weźmie ode mnie te pudła wzamian za jakieś małe drewniane głośniczki ?

0 13
  • #2 19 Paź 2006 19:15
    kam223
    Poziom 20  

Jak zależy Ci na środku pasma, to najlepiej sprzedaj te kolumny i kup Tonsile Space'86. Środek jest krystaliczny i czysty, a i wysokie są dobre. Bas mają dobry, nie za duży, i nie za mały. Chociaż mają dosyć słabe zejście (koło 60Hz). Jeżeli zależy Ci na środku, to są to idealne głośniki i będę dobrze grać z twoim wzmacniaczem. Maksymalne obciążenie to 50W, a impedancja 8ohm.

0
  • #3 20 Paź 2006 12:56
    narkoholik
    Poziom 30  

Kam223 - Dzięki za radę :) Obejrzałem te Space-y i faktycznie byłyby ok .Tylko że to nie jest tak że sprzedaję pudła za 50 i idę kupić Space'86 :) . Mam w gdyni 4 zaj... sklepy pod nosem z głośnikami itp i prościej dokupić mi głośniki. Ale jeżeli ktoś chce mi dac za te pudła Space'86 to proszę bardzo :) dorzucę jeszcze nagrywarke Liteona lub LG .
    Kolumny Tonsil ZG30C114 4 ohm bez głośników TANIA przeróbka?

0
  • #4 05 Lis 2006 14:52
    narkoholik
    Poziom 30  

No więc jesli ktos to czyta :P - byłem w gdyni w TONSILU i pan sprzedawca wszystko mi wyjaśnił.
    Głośniki tonsila są ale drogie z tym że one były mocowane na obręcz a dopiero ta była wkręcana w obudowę a obręczy nie dostanę.
    Dlatego otwory na śruby maja dziwne wymiary.

Jeśli ktoś chce te pudła moge je oddać gratis w gdyni odbiór własny.

I albo skompletuje sobie zestaw albo dobierze głośniki na wymiar lub rozwierci.

Załączam znalezione w sieci zdjęcie oryginalnego zestawu - autora nie znam ale dziękuję :)

Aha Głośnik np niskotonowy gdn 20/40 tonsila kosztuje 75,- szt. :)

0
  • #5 26 Paź 2008 09:37
    krzygrom
    Poziom 9  

Witam.

Przepraszam że odgrzewan stary temat, ale potrzebuję zdjęcie zwrotnicy i opis elementów jakie parametry mają kondensatory.

Mam taką zwrotnicę i chciałbym wiedzieć czy to C114 czy C115

Chcę sobie zrobić kolumny 4 omowe.

Bardzo prosze o odpowiedź.

0
  • #6 31 Paź 2008 07:47
    narkoholik
    Poziom 30  

Ok zrobie zdjecia w sobote jeśli nie zapomnę - gdzies też miałem schematy. Pozdrawiam - aha pudła wraz ze zwrotnicami są cały czas do wzięcia za free.

0
  • #7 01 Lis 2008 12:48
    zapek42
    Poziom 27  

Jeżeli chcesz je jeszcze zrobic to głośnik 22 cm kupujesz i będzie pasował ;-) .
    Np. Tesla ARN 226 .

0
  • #8 01 Lis 2008 15:49
    Pawel31
    Poziom 12  

nie wkładaj zadnej tesli co to wogóle jest TONSIL i nic innego pamietaj.

0
  • #9 01 Lis 2008 15:59
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 01 Lis 2008 19:21
    zapek42
    Poziom 27  

Pawel31 napisał:
    nie wkładaj zadnej tesli co to wogóle jest TONSIL i nic innego pamietaj.

Co to w ogóle jest ?? !!

A więc powiem Ci...
    Tesla to dobra czeska firma tak samo jak tonsil .
    Jeżeli uważasz to za made in china to właśnie widzę jak się znasz .

0
  • #11 22 Lip 2011 09:59
    furni
    Poziom 9  

Troche odgrzeję kotleta..
    Odkopałem w piwnicy stare kolumny tonsila ZG30C114 i wzmacniacz pw 3015. Chciałem zmontować z tego sprzętu zestaw na półkę przy tv. Wymieniłem głośniki GDN 20/30 na GDN 20/40, bo stare były zniszczone.

I tu pojawia się problem bo jak się okazuje wzmacniacz jest 8ohm, a moje kolumny 4ohm.
    Pohula to trochę czy nie ma sensu podłączać tego do kupy? Może jest jakiś sposób modernizacji wzmacniacza?

0
  • #12 22 Lip 2011 11:14
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 24 Paź 2011 15:02
    elektryku5
    Poziom 37  

Witam.
    Wybaczcie, że odgrzewam stary temat, ale mam jedno pytanie dotyczące niskotonowych i nie chcę zakładać nowego tematu. Mianowicie mam te kolumny, lecz niestety bez oryginalnych głośników, a te chińskie po 30zł/szt są beznadziejne i pomyślałem by zakupić nowe głośniki do nich.
    Przeglądając ofertę wpadł mi w oko głośnik STX GDN-20/40/8, nie jest on drogi i zastanawiam się, czy zagra on ładnie, jeżeli ktoś miał do czynienia z tymże głośnikiem, to proszę o porady.

Dodam, że w jednej kolumnie Alton 70 mam zamiennik od STX-a, a w drugiej regenerowany oryginał i jakiejś ogromnej różnicy nie ma, więc dlatego się zastanawiam nad wymianą tych "chińskich cudów techniki".

0
  • #14 24 Paź 2011 15:11
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów