Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt prostownika-problem!!!potrzebna pomoc!!!

k_a_z_i_k 21 Paź 2006 12:54 1175 2
  • #1 21 Paź 2006 12:54
    k_a_z_i_k
    Poziom 1  

Witam,otrzymalem taki temat na projekcie z ukladow elektronicznych,a jako ze elektronik ze mnie sredni mam prosbe o jakies sugestie co tu w ogole trzeba zrobic,bo o prostownikach sie juz naczytalem,ale dalej nie bardzo wiem jak to ugrysc,bede wdzieczny za jakakolwiek pomoc.

Analiza własności prostowników(jednopołówkowy,dwupołówkowy,mostkowy,podwajacze,powielacz wysokiego napięcia do odbiornika TV,prostownik sterowany).Opracowanie nomogramów (Shade'go) do projektowania układów mostkowych(0,4<=wRoC<=400):
    a)Uo=5V ,Po=25W, Rs/Ro=20 30 40 50 60 70 % kt=5%

ustalić relacje I2/I0, IFrms/I0,P2/P0.Bilans mocy.Analiza filtrów indukcyjnych.Analiza temeraturowa.Zaprojektować transformatory do zasilaczy z punktu a) (B=1,6 T)

0 2
  • Pomocny post
    #3 21 Paź 2006 15:47
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,
    proponuję udać się do odpowiedniej biblioteki (przy Uczelnii Technicznej, czy innej naukowej) i poszukać znakomitego do tego celu (choć już wiekowego) podręcznika:
    Pałczyński , B., Stefański, W. "Projektowanie układów z przyrządami półprzewodnikowymi"; WKiŁ, wyd. drugie zmienione, Warszawa 1969
    Rozdział 16; "Układy zasilające", poświęcony jest projektowaniu prostowników z filtrami (C, L-C, R-C).
    Ponadto, na pewno można znaleźć wyczerpujące informacje na ten tamat w różnego rodzaju poradnikach (autorstwo zbiorowe) dla Elektroników (Elektryków), które były wydawane na przestrzeni lat '50 - '80 ubiegłego wieku.
    Tytułów, niestety, z pamięci dokładnie nie pamiętam...
    Pozdrawiam

0