Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowy alarm do małego domku

Artur Jurkiewicz 28 Paź 2006 21:05 2291 6
  • #1 28 Paź 2006 21:05
    Artur Jurkiewicz
    Poziom 14  

Witam wszystkich zainteresowanym tym tematem. Mam niewielki dom jednorodzinny oraz garaż oddalony od niego o około 20 m. Chcę zainstalować alarm bezprzewodowy ale nie bardzo wiem na jaki się zdecydować. Proszę o sugestie.

0 6
  • Pomocny post
    #2 28 Paź 2006 21:50
    bartek_p
    Poziom 31  

A ile kasy chcesz wydać??
    Bardzo dobre są systemy JABLOTRON całkowicie bezprzewodowe, myśle że z 1500 zł powinno wystarczyć na klamoty, ale to zależy od ilości czujek.
    Bardzo dobre są systemy DSC ale tu już ci 1500 zł nie wystarczy i nie jest całkowicie bezprzewodowy.
    Chyba że chcesz jakąś marketówe za 500 zł to jedź do castoramy i będzie po problemie

0
  • Pomocny post
    #3 28 Paź 2006 22:35
    telesystem
    Poziom 21  

może zastanów sie, może uda Ci sie wykonać trochę instalacji miedzy centralą a klawiaturą, między centralą a sygnalizatorem zewn. jak tak to może uda się zrobić przewodowy a dodatkowo miejsca takie jak garaż czy oddalone pomieszczenie od miejsca instalacji przewodów możesz zastosować czujki bezprzewodowe, a reszta na przewodach np. w okolicy montażu centralki już można dać dwie czasem trzy czujki bez specjalnej instalacji, przy klawiaturze często kolejne dwie, koszt czujek i przewodów często jest 3 lub nawet 4 krotnie atrakcyjniejszy cenowo niż bezprzewodowe a o zaletach systemu na instalacji przewodowej chyba nie trzeba pisać, np. niezawodność i długoletnia eksploatacja bez awarii i wymiany baterii.. itp. Jeśli zaś jesteś koniecznie nastawiony na bezprzewodowy system to polecam PowerMax firmy VISONIC (ok 1500-1600 brutto) to bardzo dobry system w swojej klasie, szczegóły na www.visonic.com.pl Jeśli szukasz tańszego rozwiązania to www.elmes.pl a jesli możesz wydać więcej jak 2000-3000 zł to napisz a napewno znajdzie sie fajny system jaki można Ci polecić

0
  • #4 29 Paź 2006 10:02
    Artur Jurkiewicz
    Poziom 14  

Limit finansów na ten cel waha się w okolicach 1200-1500zł. Ten limit finansowy jest bardzo wyśrubowany i szału niebędzie ale ubezpieczenie wymaga alarmu a na marketowe wersje alarmów w razie włamu raczej niemam co liczyć. Z chęcią zrobił bym to na sposobie kombinowanym (część systemu na kablach a częć na radiuwce) ale nie mam mozliwości pochowania kabli. Dziękuje kolegom z wskazówki.

0
  • #5 29 Paź 2006 17:42
    bartek_p
    Poziom 31  

spoko Jablotrona kupisz za 1500 zł, Troche można się zakręcić przy programowaniu ale jak załapiesz to szybko idzie

0
  • #6 29 Paź 2006 19:25
    pkhenr
    Poziom 32  

telesystem dobrze Ci radzi ale zacznij od określenia ilości pomieszczen a wtedy myśl o centrali, nie musisz też koniecznie montować czujników na pietrze w pokojach jeżęli dostępność jest trudna -ja akurat w domkach jestem zwolennikiem CA 10 satela.

0
  • #7 01 Lis 2006 15:06
    Irek 47
    Poziom 18  

Jak wskazał "Telesystem", dobry jest VISONIC. Ciekawy i skuteczny ma dialer telefoniczny. Można go w razie przypływu gotówki rozbudować.

0
  Szukaj w 5mln produktów