Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka LG

18 Lip 2003 06:11 1455 20
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Mam ostatnio taki problem: otóż przy nagrywaniu płyt, po ustawieniu szybkości na maksymalną, nagrywarka raz nagrywa mi przy tej prędkości, a następną płytę przy prędkości 8x. Nie jest to wina oprogramowania (nagrywam w Nero i CloneCD). Czy może być to uszkodzona nagrywarka? (LG 24x10x40) Może ktoś z was miał kiedyś taki problem?

Dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 15  
    Moze byc kilka przyczyn . . .

slaba jakosc plyt uniemozliwiajaca nagrywarce szybsze palenie danych.

Brak włączonego DMA dla napędu CDRW lub dysku źródłowego. Nalezy włączyć.

Fragmentacja danych na dysku źródłowym

W Nero jest takze opcja sprawdzania optymalnej predkoscinagrania- nie pamietam dokladnie jak sie nazywa, bo nie uzywam o dawna Nero, ale wiem, ze bylo cos takiego jak Simulate Speed czy jakos tak . wylacz to ...

pozdro
  • Poziom 28  
    Zaraz.... nie do konca rozumiem!
    Wkladasz plyte, nagrywasz x24 - jest OK
    Wkladasz nastepna plyte, ustawiasz x24 a nagrywa x8?

A skad wiesz ze nie jest to wina oprogramowania?
    Polecam WinOnCD3.8PE (nowsze sa do D)
  • Poziom 15  
    eetam ;> mam WinOnCD 6 PE i fajny jest .
  • Poziom 28  
    Fajny to i moze jest ale u mnie na w2k niezle namieszal (mialem DVDedition), a o v5PE to juz nawet nie wspomne. A tak.... 3.8PE, update driverow do x40 i wszystko dziala idealnie!

PS - do LG z Nero najlepsze byly te dedykowane - na innych (szczegolnie tych z netu) potrafily sie cuda dziac (przynajmniej na mojej starej x8 )
  • Poziom 15  
    No ja tez mam Win2k ale wersje CD i nie mam problemow - oczywiscie program przesadnie krowiasty i kolorowy, ale ogolnie jest OK ... natomiast mialem problemy z Nero i olalem wiec .
  • Poziom 28  
    NimnuL napisał:
    No ja tez mam Win2k ale wersje CD i nie mam problemow - oczywiscie program przesadnie krowiasty i kolorowy, ale ogolnie jest OK ... natomiast mialem problemy z Nero i olalem wiec .

Osobiscie tez Nero nie uzywam... jakos tak nigdy mi nie pasowalo.
    CloneCD - wszystkie jego funkcje spelniane sa w WinOnie wiec.. po co?!
    Jeden programik wystarcza do wszystkiego!
  • Poziom 15  
    wszystkie funkcje ? ? ? CloneCD kopiuje jeszcze subkanały .... WinOn tego nie robi (?) jak sądze.
  • Poziom 28  
    O ile mi wiadomo od wersji 3.8PE wzwyz przy wybraniu trybu CD Copy (kopiowanie pelne) tez to potrafi...
  • Poziom 15  
    No to nie wiedzialem ...ale dzieki za info .
  • Poziom 16  
    Może to być wina płyty na której nagrywałeś. Każda płyta ma różną architektórę zapisu. Miałem ten sam problem w muzą gdy przegrywałem. Zawsze nagrywałem na tych samych płytach (max 12), gdy zmieniłem tylko prędkość płyty, przy tym samym producencie to właśnie takie same żeczy mi się przytrafiły. Spróbyj nagrać to samo na różnych płytach, a efekty mogą być ciekawe.

www.cdinfo.pl
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich i dziękuję za odpowiedzi.
    Z tą nagrywarką to było tak, że w pewnym
    okresie, nieważne jaką płytkę wypalałem,
    prędkość wynosiła tylko x8. W Nero, gdy
    wybierze się opcję 'Wybór nagrywarki'
    w kolumnie Adapter miałem 'viapsk'. Wziąłem
    i zainstalowałem Via 4 in 1 i co się okazało?
    W miejsce 'viapsk' znalazło się 'ESDI 506'.
    Wtedy nagrywarka zaczęła nagrywać raz
    z maksymalną prędkością, a raz x8.

Ostatnio wypalałem płytki DATEX i myślę,
    że to może być ich wina??? A co do winy
    oprogramowania - napisałem, że wypalam
    również w CloneCD i ta sytuacja też ma miejsce.
    DMA oczywiście mam włączone, a co ma do tego
    fragmentacja danych na dysku? Wtedy jedynie
    dysk nie będzie nadążał za dostarczaniem danych,
    a to oznacza niedopełnianie buforu a nagrywarka
    i tak powinna wypalać przy x24.
  • Poziom 15  
    moze byc wina plyt .... lepiej pal na czyms lepszym - Verbatom lub TDK ....
  • Poziom 28  
    Moim zdaniem Dysanki i TDK sa najlepsze, ale to nie istotne. Mowisz ze cos instalowales, cos sie zmienilo.... a moze by tak szanowny kolega windowsa od nowa zrobil?? Masz neta to sciagnij sobie jakakolwiek wersje WinOna i potestuj - moze akurat!
    Cytat:
    Ostatnio wypalałem płytki DATEX i myślę,
    że to może być ich wina???

A dlaczego?
    Fakt ze plytki skopane, ale one akurat nic nie mja do predkosci nagrywarki (chyba ze ta ma autowykrywanie, a chyba nie ma). Zreszta jak kiedys mialem "przyjemnosc" nagrywac na takich zielonych datexach to jedynie ograniczalo predkocs do 32 (mam x40) i to wsztko!
  • Poziom 16  
    Zerknij jeszcze do dokumentacji dołączonej do nagrywarki może tam coś się doczytasz.
  • Poziom 15  
    spec ... ja mialem wątpliwa przyjemnosc paleniana Datexach . . . mimo indeksu 40x moj LiteOn 48x rozpoznal je jako 32x ale przy tej predkosci byla kupa bledow i ostatecznie predkosc spowolnila sie do 12x !

pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Ja mam Teac'a 40x12x48x i nagrywam sobie w Nero. Wszystko pięknie ładnie ale miałem takie przypadki że np. płyty Esperanza (na których było wyraźnie 40x) mogłem nagrać tylko 16 lub 32x. Najczęściej nagrywam na Platinumach i jest ok.
  • Poziom 28  
    Ja rowniez posiadam TEAC'a 40/12/48. Nagrywareczka super!! Posiada m.in. automatyczne rozpoznawanie max. predkosci nosnika i jak juz cos rozpozna to nigdy nie ma z tym problemu. Fakt - niektore plytki sa oznaczone indexem np.40, a wykrywa max 32. Ale jak juz wykryje 32 to nagrywa bez problemu!
    Pozatym to Staram sie uzywac tylko lepszych plyt. 99% moich zbiorow to Dysany i jest jeszcze kilka TDKow. Nigdy nie mialem z nimi klopotow!!

Co do Lite-On'ow... kumpel ma... narzeka. Tzn wszystko nagrywa, ale czasem sa jakies problemy z buforem, rozpoznawaniem nosnika i inne taki bzdety....

Dla mnie TEAC i Plextor to najlepsze firmy jesli chodzi o wypalanie plytek na PC!!
  • Poziom 2  
    siemanko
    ja mam nagrywarke LG z oprogramowaniem Nero i nie mam zadnych problemow z wypalaniem a nagrywam na bardzo dobrych plytkach bo na Verbatim >>48X sprobuj wypalic cos na jakiejs lepszej plytce
  • Poziom 15  
    Spec ;> masz ostatni najlepszy model TEACa - nastepca 52x .. juz jest cieniutki i nieudany ... WE540 jest za to swietny .
  • Poziom 17  
    1.Nie polecam nagrywac w LG na Datexach i im podobnych. Nawet "dobrze" nagrana plyta pozniej odczytywana jest bardzo wolno (CDROM Asus 52x) lub wcale (DVD-R/RW LG GMA-4020). Nagrywalem ostatnio na tych plytkach i ze 100 okolo 15 mialo problem z odczytem. Predkosc rozpoznawana w Nero do 48x ale powyzej 16x plyta byla zawsze nagrywana z bledami.
    2.Moja nagrywarka LG (np. GCE-8480) po nagraniu kilku plyt nastepne nagrywala z bledami. Problem ten nie wystepowal gdy nagrywalem wolniej niz 32x. Dzialo sie tak gdy nagrywarka nie bylo odpowiednio chlodzona od dolu i przez co bardzo sie nagrzewala. W nowszej GCE-8481 (48x24x48) ten problem juz nie wystepuje. Nie wiem czy byl to pojedynczy przypadek czy wszystkie tak maja.
    3.Polecam zainstalowac Windows od nowa. Mysle ze tu tkwi problem. Moze dobrym pomyslem byloby dac ja do testow koledze na podobnym sprzecie. Jesli jednak wszystko bylo dobrze do czasu instalacji VIA 4 in 1 to raczej jest to sprawa softu... Pozdrawiam.