Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renowacja parownika LPG czy warto?

30 Paź 2006 20:49 56316 16
  • Poziom 11  
    Mam Fiata Doblo na gazie z parownikiem Tomasetto. Zrobilem nim 130tys km na gazie. Parownik juz szwankuje. Czy zrobic samemu renowacje tj kupic zestaw naprawczy za 60zl i wymienic membrany i uszczelki czy nowy parownik za 190zl? jakie jest wasze zdanie? Jezdziliscie na reduktorze po regeneracji, jakie wrazenia?

• Poziom 17  
    Ja po 100tys wymienilem lovato na rzekomo to samo LOVTEC i teraz zaluje, ze nie wymienilem samych membran oryginalnych lovato tylko dalem sie naciagnac na lovtec'a, wczesniej odpalalo mi autko po 1 sek a teraz 10sek trzeba krecic zeby zaskoczyl zadne regulacje nie pomagaja. Polecam oryginalne membrany ow oryginalnym parowniku
  • Poziom 17  
    Witami
    Parownik TARTARINI,wartości ok.300zł zaczął szwankować i miałem podobny dylemat, czy kupić zestaw naprawczy (100zł) czy drugi parownik, innej firmy za 250zł.Kupiłem zestaw naprawczy,bo po co płacić za nową obudowę,mniej markową, która i tak się nie psuję.Skoro zrobiłeś na tym parowniku tyle tysięcy kilometrów,to chyba warto w niego inwestować
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Tomasetto jest dość tanim (ale niezłym) reduktorem - według mnie nie warto bawić się w regeneracje tylko wymienić w całości.
  • Poziom 17  
    mnie tez kazali wymienic na nowy po 90000 bo sie nic zekomo nie da zrobic , a wystarczylo wyczyscic i chodzi jak nowy juz 20000 zrobil.
  • Poziom 24  
    Jesli za taki sam nowy parownik dasz 190, a za zestaw naprawczy (rozumiem ze przyzwoity, zawierajacy wszystko co sie w parowniku zuzywa) 60, toTwoj wybor powinien chyba po prostu wynikac z odpowiedzi na pytanie -czy uwazam ze warto rozebrac parownik i troche sie z nim pobawic za 130 zeta? Bo to co bedziesz mial po regeneracji - to w zasadzie to samo, co kupujesz jako nowy parownik (to co sie zuzywa, wymieniles). Ja osobiscie wolalbym zaoszczedzic 130 PLN, ale niektorzy nie lubia sie "pobrudzic", ich kasa-ich sprawa.
  • Poziom 11  
    pobrudzic sie nie boje :) zestaw naprawczy oryginalny, chcialem tylko wiedziec jak sa efeky tej regenaracji. No dobra zregeneruje go i napisze tu pozniej jakie efekty.. dzieki wszystkim za pomoc
  • Poziom 13  
    to ja bym się podłączył do tematu otóż mam golfa I silnik 1.8 pełny wtrysk dokładnie mechaniczny k-jetronic problem polega na tym że jak zbliża się zima to za cholere nie trzyma wolnych obrotów na gazie dopiero chodzi równo gdy złapie temperature (strzałka jest na połowie zegara) byłem już w stacji ustawiali mi mieszanke ale na gorącym silniku i jest wszystko ok kiedyś gość potrzymał go na analizatorze dłużej i strzasznie wszystko pływało znaczy rosło i spadało coś tam nie wiem dokładnie ale powiedział że to jest wina reduktora, na gazie przejechałem ok 50tyś i mam do tego pytanie czy mam kupić nowy parownik (mam zdaje sie BRC 140w) czy kupić zestaw naprawczy?? kolega mi powiedziałżebm zestawu nie kupował bo jak już robiore to tego sam nie złoże :( może mi ktoś doradzić co mam zrobić. z góry dzięki
  • Poziom 16  
    jeżeli masz oryginalny zestaw naprawczy to go regeneruj a jeżeli podrube polską todaj sobie spokuj bo szkoda twojego czasu.Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Warto regenerowac reduktory przy wykorzystaniu oryginalnych zestawów naprawczych. Robiłem to juz wielokrotnie i zawsze działają. Wartsztaty montujące gaz często skupuja "trupki" reduktorów i po wymyciu, dokłądnym wyczyszczeniu i założeniu nowych gumek sprzedaja jako po kapitalnym remoncie. W wiekszosci w reduktorach zuzywają sie membrana oraz gumka domykająca dopływ gazu.. Membrana niszczy sie głównie w wyniku małej ilości płynu chłodzącego w ukłądzie autka (albo po zapowietrzeniu tego układu i odpalaniu zimnego silnika na gazie) Opłacalnośc samodzielnej regeneracji jest uzależnione poisadaniem kilku podstawowych narzędzi, zdolnościami do mechanikowania oraz mozliwosciami alternatywnego zarobienia w tym samym czasie wiekszej sumy pieniędzy niz róznica w kosztach zakupu nowego (nie polecam tej roboty adwokatom, księgowym itp) Czas regeneracji to około 1 godziny dłubania...
  • Poziom 13  
    witam mam zamiar kupić albo reduktor albo zestaw naprawczy znalazłem na allegro http://moto.allegro.pl/item136684787_reduktory_brc_140_kw_nowka_promocja_malopolska.html
    gość posiada także zestawy naprawcze więc niewiem co wybrać jeśli chodzi o ten zestaw naprawczy to nie wiem czy dam rade to sam zrobić może mi ktoś powiedzieć czy podołam?? czy lepiej tego nie dotykać dołączam zdjęcia mojego reduktora troche słąbo widać ale myśle że to ten sam co na aukcji
  • Poziom 2  
    Panowie a jak można stwierdzić czy zakupiony przez nas zestaw naprawczy jest na pewno oryginalny ?? Ja właśnie zakupiłem taki:
    http://www.allegro.pl/item307375798_tomasetto_komp_naprawczy_3_membrany_.html
    dałem za niego 60 zł więc cena niby w miare normalna jak na oryginalny zestaw, ale to co otrzymałem wygląda jak na zdjęciu w załączniku. Co o tym sądzicie ??

Dodatkowo dodaje instrukcje regeneracji reduktora Cometa Elpigazu (Tomasetto) [ Nie mojego autorstwa ]
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    to co piszecie o regeneracji reduktorów to nie do końca prawda

nie każdy po wymianie kpl.naprawczego będzie się zachowywał jak powinien

podstawą jest dokładne wyczyszczenie całego środka(proponuję rozpuszczalnik nitro i twardy pędzel)

Tomasetto,o którym jest temat,jest jednym z prostszych w swojej budowie,więc naprawa powinna się udać
    odradzałbym regenerację BRC
  • Poziom 12  
    Miałem bardzo podobną sytuację w Lagunie 2.0 benzyna+LPG. Silnik dosłownie stracił moc i poprostu zaczął szwankować.

miał przejechane ok 120 000 km, po wymianie membran TARTARINI, było lepiej i to dużo, zrobiłem jeszcze 30 000 na tych membranach i znów zaczął chodzić nie tak jak powinien, ostatecznie wymieniłem cały Parownik i znów było lepiej. Ale żeby nie pogarszać sprzedałem to autko...

jeżdzi do teraz na tym samym parowniku, ma zrobione ok. 200 000 km. (sprzedałem znajomej osobie i dlatego wiem)

Wiec w 100% zalecam wymianę parownika i to na oryginalny!!!