Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus-alarm

MR 18 Jul 2003 16:49 3416 7
Optex
    MR
    Level 28  
    Kolega ma problem z alarmem w Focusie.Mianowicie po otwarciu auta z pilota wszystko OK. Po otwarciu kluczykiem zamka i otwarciu drzwi wyje alarm!
    Również po otwarciu z pilota klapy bagażnika załancza sie alarm?
    Focus Ghia 2001r. alarm, "jakaś " Cobra( nie znam wersji).
    Mozna to jakos przeprogramować?

Marek
  • Optex
    Wyrzykowski
    Level 11  
    czy przed otwarciem auta kluczykiem alarm został wyłączony bo jak nie to wszystko jest ok. centralny zamek nie może sterowac tym alarmem. podobnie z klapą.
  • Optex
    Wyrzykowski
    Level 11  
    czy jest to fabryczny alarm? czy zostal domontowany?
    Mich@el
    Level 15  
    "Fabryczny" czy montowany w salonie przy kupnie auta,zasadnicza różnica!?
    Michał.
    CKsrv
    Level 32  
    Wszystko w porzadku, otwarcie kluczykiem (łamakiem) i alarm wyje.
    Tak ma byc! Nie ma czym sie martwic alarm uzbrojony dziala poprawnie.
    marek 1871
    Level 15  
    Witam. Podpinam się po temat żeby nie tworzyć nowego.

Czy ktoś podpowie jak uzbroić czujki ruchu w Focusie mk1 (alarm firmowy). Jakiś czas temu zamykając z pilota wcisnąłem zamkniecie 2 razy (mignęły światła) - z tego co wyczytałem 2 krotne wciśnięcie zamknięcia zamyka drzwi / uzbraja alarm i wyłącza czujki ruchu (czujki w słupkach między drzwiami) - stosowane np jak zostawia się psa w samochodzie na chwilę żeby ruchem nie włączał alarmu. Przed rozbrojeniem czujek migała mi dioda alarmu po lewej stronie kierownicy nad nawiewem poniżej przycisku otwierania bagażnika. Teraz nie miga. Robiłem testy z otwartym oknem, tzn po uzbrojeniu alarmu po otwarciu maski i klapy bagażnika alarm się załącza/wyje natomiast przy opuszczonych szybach jak włożę rękę do środka i poruszam to się nie załącza czyli nie działa na ruch.