Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xantia 97r klima poszukuje schematu nawiewu

01 Lis 2006 13:15 3996 2
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich jestem u Was pierwszy raz na forum.
    Poszukuję schematu nawiewu i sterowania temperaturą do Citroena Xantia 97r z klimą. Mam problem z którym jak dotąd nikt nie jest w stanie sobie poradzić:

W telegraficznym skrócie:
    w świeżo przyprowadzonej z Francji Xantii 97r z klimą występują następujące baboki:
    - nie działa ustawianie temperatury (raz zimne raz ciepłe...)
    - wentylator chodzi na jednym biegu cały czas i nie da się go wyłączyć ani ustawić innego biegu

Wstępna diagnoza elektryka (dobrego ale nie od francuzów) walnięty silniczek sterujący temperaturą i wentylator - wymienione oba elementy - to samo
    Następna diagnoza - walnięty komputer od klimy - wymieniony - to samo. Kostka w stacyjce wymieniona - to samo. Elektrykowi się skończyły pomysły. Powiedział że jeśli załatwiłbym schemat tego auta to może coś pomyślą jeszcze. Wczesniej już jakiś magik grzebał przy tym widocznie jeszcze we Francji bo jakies przewody przy kompie od klimy były poucinane. Widocznie też nie dał rady.Nie wiem już co robić. Mam trzy prośby:

1. Może ktoś ma taki schemat?
    2. Może ktoś ma jakiś pomysł co do przyczyny?
    3. Może ktoś ma namiar do jakiegoś konkretnego elektryka który by sobie z tym poradził gdzieś powiedzmy w promieniu 100km od Częstochowy?

Proszę pomóżcie bo zepchne do stawu. A takie fajne autko jest, szkoda by było....
    pozdrawiam
    Paweł, Częstochowa
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 2  
    Witam
    Czy znalazłeś może ten schemat?
    Chętnie bym też skorzystał bo dzieje mi się podobnie.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam, Czy znalazł ktoś wyjaśnienie tego problemu no i schemat elektryczny tej klimy (najlepiej z podanymi napięciami na potencjometrach regulacyjnych i sensorach), pytam gdyż mam ten sam problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić.