Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool/Bauknecht WAK 7778

13 Maj 2006 14:51 4028 4
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z pralką whirpool WAK 7778, po włączniu pralki i ustawieniu programu, pralka po chwili wyświetla na wyświetlaczy komunikat serwisowy F12 i migają diody pokazujące obroty silnika. Usterka ta nastąpiła w momencie gdy całkowicie starły się szczotki w silniku, wymieniłem je lecz problem nadal jest. Na płytce drukowanej tej na któtrej są przekaźniki i triak jest zwęglonu rezystor R167 tuż obok zworki P4, słychać też cichy gwizd (piszczenie podobne do zasilacza wysokiego napięcia w tv) chyba to triak, a raczej napewno. Potrzebuję inforamacji jaki to resystor (rezystancja) i triak. Dziękuję każdemu za pomoc.
  • Computer Controls
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Computer Controls
  • Poziom 10  
    Pralka po włączeniu jakiegokolwiek programu po około 2" wyświetla komunikat "F06" w instrukcji serwisowej pisze że błąd ten to uszkodzenie silnika lub regulatora obrotów. Silnik się kręci i wykonuje tylko ruchy rewersyjne, a komunikat wyświetla się dopiero w momencie kiedy silnik chce wejść na stałe obroty. Były w silniku wymieniane szczotki. W samym programatorze jest jeden zwęglony rezystor R167. Podejrzewam że to triak uległ uszkodzeniu lecz nie ma jego symbolu na schemacie, triak może być niewłaściwy ponieważ był wymieniany, a oryginał nie znany. Napięcie na punktach kontrolnych sporo odbiega od normy, np. zamiast 24V jest 10V. Identyczna jest pralka BAUKNECHT WA 7560-D i do niej posiadam książkę serwisową, patrz załącznik. Numer katalogowy programatora: 4812 214 78295 Steuerung (CB) BK1 1200. Dziękuję wszystkim bardzo za wszelką pomoc.

Moderowany przez skryn:

Wiadomości scaliłem. Załącznik usunąłem.
    Proszę na przyszłość umieszczać załączniki z dokumentacją serwisową w dziale: "Schematy AGD".

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    obroty są wolne