chcialem zeby moj robot posiadal 4 czujniki i jezdzil by za najsilniejszym natezeniem swiatla. Nie chce tego robic programowo bo narazie sie jeszcze ucze, chyba ze w bascomie. Najlepiej by bylo gdyby byl jakis uklad analogowy ktory wybieral by na ktory czujnik swieci najwieksze natezenie swiatla i wtedy by zapodawal "1" do mikro.
ma ktos jakies informacje na ten temat?
lub jakies inne rozwiazanie ?
wiem ze mozna to zrobic za pomoca fototranzystorow ale wtedy robot by nie wybieral pomiedzy najsilniczjszym zrodlem swiatla
ps. robota mam juz gotowego mikro attiny2313 i mostek h l293d mam tez ogniwo sloneczne ktore teraz chcial bym dodac
ma ktos jakies informacje na ten temat?
lub jakies inne rozwiazanie ?
wiem ze mozna to zrobic za pomoca fototranzystorow ale wtedy robot by nie wybieral pomiedzy najsilniczjszym zrodlem swiatla
ps. robota mam juz gotowego mikro attiny2313 i mostek h l293d mam tez ogniwo sloneczne ktore teraz chcial bym dodac