Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY MODEL TA-F700ES wzmacniacz lapmeczka i instrukcja ??

03 Lis 2006 23:30 3911 14
  • Poziom 10  
    witam, mam pytanie czy w tym wzmacniaczu powinna palic sie lampka czerwona czy zielona? nie jestem pewien wiec wole sie zapytac...
    na tym zdjeciu pali sie zielona a u mnie czerwona... czy jest jakas roznica? czy ten wzmacniacz ma dwie diody?
    oto link:
    http://www.audioscope.net/product_info.php?products_id=971
    na jakiejs aukcji gosc sprzedawal wzmacniacz podobny tyle ze chyba model 730 i tam napisal ze jest uszkodzony i ma czerwona lampke bo"cos tam nie trybi" a gdyby wszystko bylo ok to palilaby sie zielona.

bardzo prosze o pomoc tzn o odpowiedz,

jesli mialby ktos instrukcje obslugi to bardzo bym byl wdzieczny.

serdecznie pozdrawiam i moze ktos powie mi cos madrego o wzmacniaczu.

pozdrawiam :idea:
  • Poziom 27  
    W nowszych wzmacniaczach Sony (wyposazonych w zdalne sterowanie) lampka czerwona oznacza tryb standby (czuwanie) a zielona normalną prace. Ten model o ile się orientuje jest z początku lat 90 i niema przewidzianego zdalnego sterowania dlatego tryb standby poprostu w nim nie istnieje.Dlatego tez uważam ze jedyną lampka sygnalizującą prace wmzacniacza jest zielona, natomiast przy wyłączonym wzmacniaczu nie świeci się poprostu nic.
  • Poziom 10  
    racja, to jest koniec lat 80-tych i poczatek 90-tych tak jak mowisz a co z instrukcja obslugi? na moich glosnikach tonsil 100 watt nie slychac takiej roznicy gdy wlaczam rozne przyciski ;) TURNOVER nie wiem co to jest, SUBSONIC tez nie wiem co to jest i CARTRIDGE LOAD (i sa 3 opcje: MM, 40 ohm i 3 ohm)... ;/ i po co jest przelocznik jeden, dwa i trzy na INPUT SELECTOR hmmm nie znam sie wiec pytam specjalistow :)
    pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    kiju85 napisał:
    racja, to jest koniec lat 80-tych i poczatek 90-tych tak jak mowisz a co z instrukcja obslugi? na moich glosnikach tonsil 100 watt nie slychac takiej roznicy gdy wlaczam rozne przyciski ;) TURNOVER nie wiem co to jest, SUBSONIC tez nie wiem co to jest i CARTRIDGE LOAD (i sa 3 opcje: MM, 40 ohm i 3 ohm)... ;/ i po co jest przelocznik jeden, dwa i trzy na INPUT SELECTOR hmmm nie znam sie wiec pytam specjalistow :)
    pozdrawiam

Subsonic = włączenie filtra górnoprzepustowego. Stosuje się tę funkcję, przy sterowaniu wzmacniacza z gramofonu wyposażonego we wkładkę dynamiczną MM lub MC. Taki gramofon, może generować sygnały o bardzo niskiej częstotliwości <20Hz, które po wzmocnieniu powodują chaotyczne wychylenia membran głośników basowych, a są niesłyszalne dla ucha.

Cartridge load = wybór impedancji obciążenia występującej na wejściu Phono. Wkładki dynamiczne MM i MC wymagają różnej impedancji obciążenia. Dla MM to ok. 47KΩ, a dla MC do 100Ω.

1, 2, 3 - to wybór magnetofonu w położeniu Tape, przełącznika wejść. Na tylnym panelu, powinny być trzy zestawy wejść do podłączenia magnetofonów.

Turnover - to być może coś w rodzaju funkcji Loudness/Kontur tyle, że można ją uruchomić dla każdego zakresu częstotliwości osobno.

GM
  • Poziom 27  
    tylko pamiętaj że jak załączysz funkcje SOURCE DIRECT to wtedy wszystkie regulacje (barwa, balans, wybór zródeł oraz wszystkie filtry) są nieaktywne bo sygnał jest kierowany od razu na końcówke, wieć niebedzie wtedy zadnej różnicy podczas regulacji. Swoją droga gratuluje wzmacniacza, bardzo dobry i solidnie zbudowany wmak - myśle ze domaga się nieco lepszych kolumn niż jakieś 100 watowe Unitry, wtedy dopiero dostrzeżesz jego zalety:)
  • Poziom 10  
    mam jeszcze jeden problem, kiedys mialem stara wieze, ktora miala moze ok 15 watow na kanal, przy podkreceniu basow slyszalem bass bardzo dobrze, tutaj mam wrazenie jakby regulacja basow i sopranow miala niewielkie znaczenie, nie slysze (prawie) jak galką podkrecam bas to nie slysze roznicy tak jakby nie dzialala... nie wiem co teraz mam zrobic, moze dam go do elektryka zeby zerknal do niego do srodka, moze jest zakurzony, jak podkrecam moc (daje glosniej) to basy pojawiaja sie ale daje krecenie galka nic nie daje za bardzo... :(
    w sumie jak bass jest (galka) od -10 do +10 to jest slyszalne moze ok 10% z tego... moze to i wina glosnikow? ale gdyby to glosniki to nie dawloby takiego rezultatu na starej wiezy, na sluchawkach jest podobnie bez specjalnych roznic.
    juz sam nie wiem co mam zrobic :(
  • Poziom 10  
    zaniose w poniedzialek, czyli jutro wzmacniacz do naprawy, na przeglad, czy cokolwiek, wydaje mi sie ze powinna swicic sie zielona lampka a czerwona pokazuje nieprawidlowosci. Wzmacniacz zachowuje sie bdb ale brakuje mi podkrecenia tonow wysokich jak i srednich.

czas pokaze
  • Poziom 27  
    Dzieje się tak dlatego bo pewnie Twoja stara wieża miała budowany jakiś korektor albo sama regulacja tonów była poprostu w większym zakresie, włącz w Twoim wzmacniaczu funkcje turnover dla obu zakresów częstotliwosci, ustaw bas i treble na maks (oczywiście przy wciśnietym przycisku tone) i uzyskasz w ten sposób dzwięk z maksymalną ilością basów i wysokich tonów (tzw dzwięk typu kontur z podbitymi krańcami pasma)
  • Poziom 10  
    wiem wiem ale to niewiele daje... na strym wzmacniaczu unitry slychac bardzo dobrze, uwazam jako uzytkownik sprzetu (bawilem sie juz spora iloscia sprzetu w zyciu) ze nie jest wszystko OK, wiec zawioze wzmacniacz do "lekarza" i z tą lampeczką tez mi cos nie gra, wydaje mi sie ze nie powinno tak byc. Hmmm temat rzeka, ale co zrobic, bede czekal na diagnoze.

pozdrawiam :)
  • Poziom 27  
    ok to napisz jak sie czegoś dowiesz, sam jestem ciekaw
  • Poziom 10  
    zawiozlem dzisiaj do "znawcy" elektryka i zobacze w czwatek, bo niestety wyjezdza do wawy, grrr, ale dostalem maila od powiedzmy Mr. X, ktory mowil, cytuje: "co do kontrolki - przy prawidlowej pracy wzm powinna byc zielona, czerwona to tak jak w aucie - oznacze ze cos zlego sie dzieje , przewaznie kiedy zapala sie czerwona układ odpowiedzialny za system power protection powinien odlaczyc koncowki mocy, sugerujac ich przegrzanie, przesterowanie lub uszkodzenie."

poczekam i zobacze

pzdr[/GVideo][/tex][/url][/code]
  • Poziom 10  
    no i ponownie witam, diagnoza: w sumie to nic sie nie stalo bo wszystko jest i bylo ok, przeciscil elektryk bebechy i slysze roznice, mowil ze nic nie robil, zrobil tylko pomiary i wsio jest ok, a lampka tez jest ok i nie ma tam zielonej jest tylko czerwona.
    dziekuje serdecznie za odiwedziny i pomoc w tym temacie
    uwazam temat za zamkniety ale i tak otworze o schemat ;) pewnie ;))
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Czesc,

mam taki wzmacniacz i sprawa z lampkami wyglada nastepująco.
    Po właczeniu pali sie czerwona - selftest / sprawdza zwarcia na wyjsciu itd/. Jesli wszystko gra jest charakterystyczny "click" i powinna zapalic sie zielona lampka. Kwestia jest taka ze lampka sie przepala /przerabialem u siebie/ u wtedy jest tak ze pali sie tylko czerwona. Podswitlenie jest na malej plytce ktora jest blokowana z boku srubka
  • Poziom 27  
    przecież to jest zrobione nie na żadnych lampeczkach tylko na diodach led, w 530ES [bo taki miałem] były dwie zielone, jedna czerwona i jakoś mi ciężko uwierzyć żeby sie przepaliły i to dwie naraz.
  • Poziom 11  
    Model 530ES jest nowszy i moze ma juz diody, w 700ES są zarówki w oryginale / to jest model który wyszedlo w 1987 albo 1988/.